Xiaomi wprowadzi serię Premium Mi do Indii w 2021 r.

image

Xiaomi od dłuższego czasu kojarzy się w Indiach z tanimi produktami w przystępnej cenie. Koncentrując się wyłącznie na tych produktach, firmie udało się zapewnić sobie czołową pozycję na krajowym rynku smartfonów, inteligentnych telewizorów, a także inteligentnych urządzeń noszonych na sobie. Teraz jednak dąży do wejścia na rynek premium w Indiach, ponownie wprowadzając swoją charakterystyczną serię smartfonów Mi i rozszerzając swoją ofertę inteligentnych telewizorów, jak wynika z raportu Economic Times.

Chińska firma technologiczna Xiaomi wkroczyła na wybrzeże Indii, wprowadzając na rynek swój ówczesny flagowy smartfon Mi 3. Od tego czasu firma uruchomiła tylko kilka telefonów z serii Mi w kraju, takich jak Mi 4, Mi4i, Mi 5, Mi Mix 2, oraz Android One-powered Mi A1, Mi A2 i Mi A3 w ciągu ostatnich pięciu lat. Z drugiej strony, firma wywróciła do góry nogami przemysł smartfonów w Indiach z linii Redmi.

Jednakże, firma nie może się doczekać, aby rozszerzyć swoją ofertę smartfonów powyżej obecnego poziomu i w ten sposób wejść w segmencie premium w Indiach. Osiągnie to poprzez przywrócenie serii smartfonów Mi, ale będzie nadal służyć masom swoimi smartfonami Redmi. Ponadto, firma planuje nawet zaoferować więcej wielkoekranowych inteligentnych telewizorów premium pod marką Mi.

Na imprezie zorganizowanej przez Xiaomi Indie, aby zaprezentować swój smartfon koncepcyjny Mi Mix Alpha, Raghu Reddy, szef sprzedaży online i kategorii powiedział ET, "W Chinach, są jasne portfolio dla Redmi i Mi. Mi oznacza innowacyjność i atrakcyjność premium. Brakowało go w naszym portfolio i chcielibyśmy go wprowadzić do 2021 roku". Dodał również: "W ramach linii Mi wprowadzimy o wiele więcej flagowych urządzeń klasy premium. Kiedy już będziemy mieli urządzenia, będzie wyraźne rozróżnienie między Mi i Redmi".

Przechodząc do jego komentarzy, możemy spodziewać się wprowadzenia większej liczby wysokiej klasy smartfonów z serii Mi w Indiach, zaczynając od Mi Note 10 / Pro, którego premiera jest podjudzana przez firmę od zeszłego miesiąca.