Xiaomi Poco X2 jest dostarczany z 8GB RAM i Android 10

image

Niedawno w bazie danych Geekbench 5 pojawił się nowy telefon od Xiaomi o nazwie "Xiaomi Poco X2". Według listy, ten smartphone pochodzi z 8GB pamięci RAM, procesor 1,8GHz i działa na systemie Android 10. Ten smartfon zdobywa 547 punktów (jednordzeniowy), podczas gdy wielordzeniowy trafił na 1767 punktów. Jest to pierwszy raz, kiedy słyszymy o Xiaomi Poco X2. Istnieje jednak inne urządzenie o dokładnie takich samych specyfikacjach jak Xiaomi Poco X2, którym jest Redmi K30.

W dniu 11 stycznia pojawiły się doniesienia, że Xiaomi złożył wniosek o rejestrację znaku towarowego dla "POCO F2". Sugeruje to, że Xiaomi może wprowadzić na rynek smartfon Poco F2. Submarka Xiaomi Pocophone (zwana Poco w Indiach) zadebiutowała w sierpniu 2018 roku, a pierwszym telefonem był Pocophone F1. Ten smartfon korzysta z flagowych specyfikacji, ale ma niższą cenę, co czyni go bardzo popularnym. Jednakże, jego ponad rok od czasu, gdy Poco F1 trafił na rynek i nie ma następcy, który jest rozczarowujący.

Xiaomi Poco X2: Długo oczekiwany Poco F2 lub Rebranded Redmi K30?

Porównanie oferty GeekBench Xiaomi Poco X2 i Redmi K30 pokazuje, że te telefony są w zasadzie w sprzedaży - przynajmniej pod względem sprzętu i wydajności. Jak mówiliśmy wcześniej, Poco X2 zdobył 547 punktów i 1767 punktów odpowiednio w testach jedno- i wielopunktowych. Z drugiej strony, Redmi K30 uzyskał odpowiednio 542 punkty i 1686 punktów.

Przy podobnym przebiegu i procesorze okazuje się, że Poco X2 będzie wyposażony w Snapdragon 730G SoC. Kolejną ciekawostką dotyczącą tych telefonów jest ich nazwa kodowa na Geekbench 5. Podczas gdy Poco X2 posiada nazwę kodową phoenixin, Redmi K30 używa "phoenix". Oznacza to, że Redmi K30 i Poco X2 mogą być tym samym telefonem.

Przypomnijmy, że był raport, który twierdzi, że Poco F2 może wreszcie dotrzeć w 2020 roku. Jednak, ponieważ Redmi K30 jest dostępny w Indiach, nie ma większego sensu dla Xiaomi, aby przynieść to urządzenie do linii Pocophone (marka dla Indii).