Wszystko, co musisz wiedzieć, aby kupić Smart Phone'y Perfect Selfie

image

Szał samookaleczenia nie jest niczym nowym. Ten termin "selfie" istnieje dopiero od kilku lat. Wszyscy od czasu do czasu bierzemy egoistów i niektórzy z nas mają na ich punkcie obsesję.

Nie ma nic złego w chęci posiadania idealnego samolubnego smartfona. W rzeczywistości, dla wielu z nas jakość aparatu fotograficznego jest jednym z głównych czynników decydujących o zakupie telefonu. Inteligentne telefony stały się teraz integralną częścią naszego życia.

Wraz z pojawieniem się smartfonów, trend egoistów zyskał w ostatnim czasie ogromną popularność. Teraz, aparat fotograficzny jest uważany za kluczową cechę każdego telefonu wydaje się niekompletny bez niego.

Aparaty fotograficzne w urządzeniach mobilnych oferują doskonałą możliwość nagrywania niezapomnianych i miłych chwil swojego życia. Dzięki tej funkcji w Twoim smartfonie możesz zejść na swój pas pamięci tak łatwo i szybko, kiedy tylko chcesz.

Aby zaspokoić potrzeby miłośników samouwielbienia, różne firmy produkujące smartfony wprowadzają na rynek swoje smartfony selfie. Wiele firm sprzedających smartfony stara się wykorzystać tę szansę na przyciągnięcie większej liczby odbiorców, specjalnie uwalniając smartfony zorientowane na siebie.

Istnieje tylko kilka urządzeń, które mogą być uznane za najlepsze smartfony selfie. Ale pojawia się tutaj pytanie, co to jest najlepszy smartfon selfie? Co sprawia, że telefon jest idealny dla selfie'ów?

W dzisiejszych czasach technologia kamer szybko wprowadza innowacje, co może być trudne do zauważenia. Nieważne, czy jesteś fotografem etatowym, kreatywnym, który chce uchwycić każde piękno, które go inspiruje, czy też kimś szalonym po egoizmie i hipokryzji w swojej grze Instagram.

Prawie każdy dostępny na rynku smartfon ma własny aparat fotograficzny. Musiałbyś przejść przez różne telefony, aby dowiedzieć się, który z nich jest najlepszym telefonem dla egoistów. Teraz jest świetny czas, aby podsumować fantastyczny wachlarz doskonałych smartfonów selfie obecnie w ofercie.

Ten artykuł jest specjalnie dla wszystkich miłośników selfie tam. To poprowadzi Cię przez Twoją drogę. Wykonaliśmy całą pracę dla Ciebie i wymieniliśmy wszystkie szczegóły i informacje tutaj.

To może pomóc w znalezieniu najlepszych smartfonów selfie na rynku już teraz, że będzie przenieść swoje autoportrety na następny poziom.

Jak wybierzemy najlepszy aparat do smartfonów?

Co czyni telefon dobrym telefonem z aparatem fotograficznym? Czy wiesz, czy aparat fotograficzny w telefonie, który kupujesz jest dobry, czy po prostu dobry?

Cóż, odpowiedź leży nie tylko w liczbie megapikseli - w rzeczywistości większość telefonów z dobrym aparatem fotograficznym nie posiada więcej niż 12 megapikseli aparatu.

Ludzie zazwyczaj uważają, że im więcej megapikseli, tym lepszy jest aparat. Cóż, Megapikseli jest ważnym parametrem wśród różnych modeli, ale istnieją inne wskaźniki jakości aparatu, które trzeba wiedzieć przy wyborze następnego smartfona.

Inne, bardziej znaczące czynniki to szeroki otwór przysłony (około f/1,8 lub niższy), oraz stabilizacja obrazu, zarówno optycznego jak i elektronicznego (OIS lub EIS).

Drugim czynnikiem, który sprawia, że dobry telefon z aparatem fotograficznym to opcjonalny obiektyw do zdjęć portretowych.

Jeśli szukasz smartfonów do robienia filmów. Sprawdź je tutaj.

Co to są megapikseli?

Megapiksel (MP) jest równy jednemu milionowi pikseli (1.048.576 pikseli). Każdy piksel przechwytuje światło i przekształca je w dane. Jest to element informacji.

Dane uchwycone w pikselach są następnie łączone w celu odtworzenia obrazu. Jeśli duża ilość informacji jest wciśnięta w obszar, tym bardziej nasze oczy mieszają krawędzie i drobne szczegóły, aby stworzyć kompletny obraz. Liczba megapikseli decyduje o rozdzielczości obrazu.

Wyższe megapiksele są korzystniejsze w przypadku drukowania lub dużych wyświetlaczy. Kamera 8 megapikseli rejestruje 8 milionów pikseli, a kamera 12 megapikseli rejestruje 12 milionów pikseli.

Czy lepiej jest mieć więcej megapikseli w aparacie telefonicznym?

Więcej megapikseli nie musi oznaczać lepszej jakości zdjęcia. Załóżmy, że są dwa telefony z aparatem 8MP i 12MP. Zdjęcia, które zrobiłbyś z modelem 12MP mogą być lepsze, ale mogą być też gorsze, jeśli oba mają ten sam rozmiar czujnika. Wtedy piksele z aparatu telefonicznego 12MP musiałyby być mniejsze, aby zmieścić się z powodu wielkości sensora.

Problemem, który pojawia się tutaj jest to, że mniejsze piksele są bardziej dotknięte przez szumy. Innym powodem, dla którego niekoniecznie chcemy mieć więcej megapikseli, jest rozmiar pliku. Więcej megapikseli oznacza większy rozmiar pliku, a zdjęcie zajmie więcej miejsca w telefonie.

Jeśli telefon oferuje mniejszą ilość miejsca na pliki, to mniejszy rozmiar pliku będzie duży. Przesyłanie dużych zdjęć trwa również dłużej. Jeśli zamierzasz wysyłać swoje zdjęcia do portali społecznościowych lub udostępniać je cyfrowo, to rozmiar nie ma znaczenia (mniejsze zdjęcia będą zajmowały mniej czasu).

Wyższe aparaty megapikselowe są lepsze, jeśli chcesz przyciąć swoje zdjęcie. Dlatego ilość megapikseli jest ważna, ale tylko do pewnego punktu.

Czujnik i rozmiar pikseli w aparacie

Jeśli procesory są sercem smartphone'a, to czujnik jest sercem aparatu w smartphonie.

Ponieważ smartfony selfie są mniejsze od profesjonalnych lustrzanek, nie mogą mieć dużych sensorów, co sprawia, że piksele muszą być małe.

Jeśli czujnik wykona dobrą robotę robiąc zdjęcie selfie, wtedy dostaniesz idealne selfie, które chcesz. Im więcej pikseli wciśniesz na czujnik, tym mniejsze muszą być.

Zwiększając rozmiar sensora i pikseli, producenci smartfonów będą w stanie zrobić dużą różnicę w stosunku do niskiej czułości na światło i szumy. Czujniki dla smartfonów selfie są zazwyczaj mierzone po przekątnej w ułamkach cala.

Czujnik telefoniczny wyczuwa światło, które jest ważne dla stworzenia zdjęcia. Większe czujniki rejestrują więcej światła niż mniejsze.

Dlatego też aparat 12MP z mniejszym sensorem może być wzmocniony przez 8MP z większym sensorem. Ale nie tylko rozmiar czujników ma znaczenie, rozmiar piksela ma kluczowe znaczenie dla tego, ile danych może być zbierane przez aparat fotograficzny Twojego smartfonu selfie.

Przysłona (f-value) aparatu Selfie

Kolejną funkcją aparatu, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie doskonałego smartfonu selfie, jest przysłona. Przysłona odnosi się do otworu w obiektywie aparatu, który kontroluje ilość światła, które przechodzi.

Liczba ta oznacza wielkość ogranicznika przysłony. Jeśli próbujesz zrobić zdjęcie przy słabym oświetleniu, możesz skorzystać z przysłony, która jest w stanie wpuścić więcej światła (mniejsza liczba F Im mniejsza liczba F, tym szerszy jest otwór przysłony, co skutkuje małą głębią ostrości.

Jeśli aparat posiada przysłonę f/1,7, oznacza to, że otwór w obiektywie jest szerszy i może przepuścić więcej światła niż ten, który ma wartość f/2,2.

Zoom optyczny

Zoom to bardzo przydatna funkcja w smartfonie selfie. Istnieją dwa rodzaje zoomu w smartfonie, które są:

  • Cyfrowy optyczny

Funkcja zoomu jest zwykle używana podczas robienia zdjęć z dużej odległości. Zoom cyfrowy jest procesem programowym. Po prostu kadruje on obszar obrazu, czasami powiększając go i tworząc pikselowy obraz.

Zoom optyczny odnosi się do powiększania obiektywu aparatu w celu uzyskania dokładniejszego obrazu obiektu. umożliwia to kadrowanie ujęcia bez wycinania pikseli.

Do niedawna wszystkie aparaty telefoniczne oferowały tylko zoom cyfrowy, co oznacza, że obiektyw aparatu nie porusza się, aby ustawić ostrość, lecz powiększa obraz na obszarze, na którym się go ustawia.

Jedyną wadą jest to, że obraz często traci swoją ostrość i jakość. Natomiast zoom optyczny nie traci jakości obrazu. Zoom cyfrowy cyfrowo powiększa obraz.

Obiektyw Smart Phone

Każdy model smartfona z aparatem fotograficznym różni się od siebie technologią obiektywu. Wybór obiektywu całkowicie zależy od tego, gdzie chcesz go używać.

Każdy profesjonalny fotograf powie Ci, że obiektyw jest najważniejszą częścią aparatu. Zadaniem obiektywu jest sprawić, aby światło padało na sensor aparatu. Lepsza jakość obiektywu zapewnia większą ostrość i tym samym wyostrza jakość obrazu.

Przednia lampa błyskowa dla samotnych

Przednia lampa błyskowa w smartfonach jest bardzo ważną funkcją dla Twoich idealnych egoistów. Dla wszystkich oprócz jasnych zdjęć w ciągu dnia.

Niewiele smartfonów jest teraz wyposażonych w lampy błyskowe LED również na przedniej stronie. Wytwarzają one jednak bardzo białe światło, które nie ukazuje bardzo dobrze naturalnych odcieni skóry.

Ale jeśli chcesz robić zdjęcia w miejscach o słabym oświetleniu, służą one bardzo dobrze. Jedyną ich wadą jest to, że zużywają dużo baterii.

Następne są najlepsze smartfony selfie. Telefony te są nie tylko jednymi z najlepszych smartfonów selfie, ale oferują przyzwoitą wydajność i budowę, jak również.

1. Asus Zenfone 6

Asus Zenfone 6 specs:

  • Wyświetlacz: 6,4-calowy, Full HD+ SoC: Snapdragon 855 RAM: 6/8/12GB Pamięć masowa: Kamery 64/128/512GB: 48 i 13MP Kamery przednie: Taki sam jak tylny akumulator: 5,000mAh Oprogramowanie: Android 9 Pie.

2. Google Pixel 4 i Pixel 4 XL

Google Pixel 4 i 4 XL na długo pozostaje w czołówce najlepszych smartfonów selfie, a oni nadal są na nim. Możesz zobaczyć selfies te słuchawki uchwycić Pixel 4 i Pixel 4 XL są świetne selfie shooters.

Są one również jednymi z najlepszych telefonów z aparatem fotograficznym i oferują wysokiej klasy wrażenia, ogólnie rzecz biorąc.

Google Pixel 4 Specs:

Wyświetlacz: 5,7-calowy, Full HD+ SoC: Snapdragon 855 RAM: 6GB Pamięć masowa: Wyświetlacz: 64/128GB: 5,7 cala, Full HD+ SoC: Snapdragon 855 RAM: 6GB Pamięć: 6GB: 64/128GB: 64/128GB

Google Pixel 4 XL specs:

Wyświetlacz: 6,3 cala, QHD+ SoC: Snapdragon 855 RAM: 6 GB pamięci masowej: Kamery 64/128GB: Kamera przednia 12,2 i 16MP: Bateria 8.1MP: 3,430mAh Oprogramowanie: Android 10

3: Samsung Galaxy Uwaga 10 i Uwaga 10 Plus

Samsung Galaxy Note 10 i Note 10 Plus mają jedną kamerę selfie. Ten pojedynczy obiektyw typu selfie to aparat fotograficzny o rozdzielczości 10 MP (ƒ/2,2) z szerokim polem widzenia, który może robić niesamowite szerokie zdjęcia.

Nie należy zapominać, że w aparacie Galaxy Note 10 Plus znajdują się cztery czujniki kamery. Szerokokątny 12MP, teleobiektyw 12MP, ultra szeroki 16MP i czujnik czasu lotu. Ale oczywiście, linia Galaxy Note 10 jest bardzo droga.

Samsung Galaxy Note 10 specs:

  • Wyświetlacz: 6,3 cala, Full HD+ SoC: Snapdragon 855 lub Exynos 9825 RAM: 8GB Pamięć: 256GB Kamery: 16, 16 i 12MP Przednia kamera: Bateria 10MP: 3,500mAh Oprogramowanie: Android 9 Pie.

Specyfikacja Samsung Galaxy Note 10 Plus:

  • Wyświetlacz: 6,8 cala, QHD+ SoC: Snapdragon 855 lub Exynos 9825 RAM: 12GB Pamięć: 256/512GB Kamery: 16, 16, 12MP + ToF Przednia kamera: Bateria 10MP: 4 300mAh Oprogramowanie: Android 9 Pie

4. Huawei P30

Smartfon P30 jest wyposażony w pojedynczy aparat fotograficzny z przodu. Jest to jednak masywny czujnik 32MP (ƒ/2.0), dzięki czemu można w nim uzyskać idealny obraz siebie.

Specyfikacja Huawei P30:

  • Wyświetlacz: 6,1-calowy, Full HD+ SoC: Kirin 980 RAM: 6/8GB Pamięć: Kamery 64/128/256GB: 40, 8 i 16MP Kamera przednia: Bateria 32MP: 3,650mAh Oprogramowanie: Android 9 Pie

5. LG V50 ThinQ 5G

Dwuczujnikowy układ autodiagnostyki na przedniej części LG V50 ThinQ jest świetny. Pierwszy obiektyw to standardowy czujnik 8MP (ƒ/1.9), a drugi szerokokątny 5MP (ƒ/2.2). Aparaty te sprawiają, że V50 ThinQ jest jednym z najlepszych smartfonów do samodzielnego montażu.

Specyfikacje LG V50 ThinQ 5G:

  • Wyświetlacz: 6,4 cala, QHD+ SoC: Snapdragon 855 RAM: 6 GB pamięci masowej: Kamery 128GB: 12, 12 i 16MP Kamery przednie: 8 i 5MP Bateria: 4,000mAh Oprogramowanie: Android 9 Pie

6. Oppo F11 Pro

Pędy Oppo F11 Pro są ostre, chrupiące, a tonacja skóry jest dobrze znoszona z naturalnym wyglądem w sobie. Telefon jest również wyposażony w niesamowitą funkcję wyskakującego aparatu selfie.

Oppo F11 Pro specs:

  • Wyświetlacz: 6,53 cala, Full HD+ SoC: Mediatek Helio P70 RAM: 4/6GB Pamięć: Kamery 64/128GB: 48 i 5MP Kamera przednia: Bateria 16MP: 4,000mAh Oprogramowanie: Android 9.0 Pie

Wniosek:

Nie ma nic złego w szukaniu idealnego egoistycznego smartfona. To może być głównym czynnikiem decydującym o zakupie telefonu. Możesz skończyć żałować, jeśli nie wybierzesz swojego telefonu mądrze.

Jeśli chcesz idealnego selfie, wybierz ten, który pasuje wystarczająco do Twoich potrzeb. Wyjaśniliśmy w tym artykule czynniki, które koniecznie musisz wiedzieć, aby wybrać swój inteligentny telefon.

Najlepszy smartphone aparat nie musi być bardzo drogie. I nie wszystkie drogie smartfony są najlepszymi smartfonami z aparatem fotograficznym. Weź pod uwagę te pytania przy zakupie telefonu z aparatem fotograficznym - Jaki jest mój ostateczny powód zakupu? Jak bardzo znam swój smartfon? Jaki jest mój budżet na niego? Ostatecznie to, jakiej funkcjonalności aparatu fotograficznego potrzebujesz w swoim telefonie, zależy od Twoich wymagań.

Przedstawiliśmy nasze wybory dla najlepszych telefonów do podjęcia selfies można uzyskać, choć istnieje wiele innych opcji, jak również. Będziemy mieć pewność, aby zaktualizować ten post, gdy nowe modele trafią na rynek.