To dlatego nie widzieliśmy jeszcze składanego smartfonu OnePlus.

image

W ostatnim roku na rynku światowym coraz częściej pojawiają się urządzenia składane. Samsung Galaxy Fold jest już dostępny, a nowe Moto Razr 2019 i Huawei Mate X są już dostępne. OnePlus jest jednym z głównych graczy na rynku smartfonów, ale wydaje się, że nawet nie pomyślał jeszcze o jego składanym.

Verge rozmawiał z Pete'em Lau - prezesem OnePlus - na różne tematy. W sposób nie budzący wątpliwości, numer 1 OnePlus powiedział, że według firmy technologia ta nie jest jeszcze gotowa do zaoferowania znaczących korzyści ze składanymi smartfonami w porównaniu do tego, ile kosztują.

Dołącz do GizChina w Telegramie

OnePlus jest daleki od stawiania zakładów na składane smartfony.

Według prezesa OnePlus, obecne materiały do tworzenia ekranów składanych nie są tak dobre. Jednocześnie nie oferuje on dobrej ochrony wyświetlaczy, jak te stosowane w urządzeniach nie składanych. Pete Lau nie był nawet przekonany do mechanizmu składania nowego Moto Razra.

Mówiono więc o innej funkcji, którą obecnie uważa się za bardzo ważną w smartfonach. OnePlus będzie nadal poświęcał szczególną uwagę rozwojowi, zarówno sprzętowemu jak i programowemu, sektora fotograficznego. Pete Lau podkreślił, że nie wierzy w wyścig o jak największą liczbę czujników. Dodał, że posiadanie wielu aparatów fotograficznych nie oznacza automatycznie lepszej jakości zdjęć. OnePlus przeznacza wiele środków na rozwój oprogramowania do aparatów fotograficznych. Mają zespół programistów, którzy pracują tylko nad tym.

W końcu była mowa o cenach. Dla Lau nie będzie możliwe, aby nie podążać za trendem rynkowym. Ceny smartfonów stale rosną, zwłaszcza w górnej części asortymentu. Firma z pewnością będzie nadal koncentrować się na jakości produktów, nie tracąc z oczu nowych funkcji, które zwiększają liczbę sprzedaży. Co sądzisz o wypowiedziach prezesa OnePlus? Daj nam znać w ramce komentarza poniżej.