Surface Duo trafia do Niemiec: Po co się męczyć, Microsoft?

image

Microsoft właśnie odzyskał od ich klapy pamięci, że Surface Duo nie przybył w Niemczech, mimo pojawienia się w innych krajach jakiś czas temu. Ten dwukierunkowy urządzenie zawiasowe ma zostać wydany w Niemczech, ale chciałbym sklasyfikować to jako połowiczny wysiłek, który jest nie tylko zbyt późno, ale także zbyt drogie i brak niezbędnej siły ognia przetwarzania, aby mieć go konkurować z najnowszymi tablet-jak urządzenia na rynku.

Człowiek, byłem podekscytowany powrotem, gdy Surface Duo został ogłoszony! Nadal pamiętam to wyraźnie, jakby to było wczoraj - był październik 2019, nie było obaw o żadnej pandemii, a Microsoft pokazywał kilka naprawdę ekscytujący sprzęt na swojej imprezie. Wśród nich znalazł się Surface Duo i urządzenie od razu przykuło moją uwagę. Wyglądało naprawdę dobrze i oferowało (wtedy) wartość pośród konkurencji, w komplecie ze składanymi wyświetlaczami, choć taka konfiguracja sprzętowa okazała się od tamtej pory podatna na uszkodzenia.

Od tego czasu wydarzyło się bardzo wiele, więcej niż ktokolwiek mógłby sobie wyobrazić. Nie było dość długą przerwę w między ogłoszeniem i produktu rzeczywistej premiery. W rzeczywistości, trwało to prawie rok, aż do amerykańskiej premiery Surface Duo w połowie września 2020 roku, gdzie fani Microsoftu mogli kupić ten pożądany kawałek sprzętu za 1399 dolarów, w zależności od konfiguracji sprzętowej. Tymczasem mamy już połowę lutego i minęło kolejne pół roku, a firma z Redmond postanowiła wprowadzić Surface Duo na rynek niemiecki.

Świetna koncepcja i technologia - na 2019 rok

Najważniejszym punktem Surface Duo jest oczywiście wyświetlacz, który w tym przypadku obejmuje dwa wyświetlacze połączone za pomocą 360-stopniowego zawiasu. Wygląda to świetnie i jest innowacyjnym produktem. Projekt miał również na celu zwiększenie swojej produktywności, zakładając, że większy obszar wyświetlania równa się wyższemu stopniowi produktywności.

Wszystko powyższe poniekąd nadal jest aktualne, bo jak wspomniałem wcześniej, byłem fanem od samego początku i byłem przekonany, że Microsoft był na dobrej drodze z tego wyjątkowego kawałka sprzętu. Specyfikacje sprzętowe w Surface Duo również pasuje do rachunku: późno 2018 Qualcomm Snapdragon 855 procesor, który utrzymał urządzenie działa, obok 6 GB pamięci RAM, wybór albo 128 GB lub 256 GB pamięci wewnętrznej, i oczywiście, para 5,6-calowe wyświetlacze AMOLED. Każdy z tych wyświetlaczy AMOLED dostarczyć rozdzielczość 1,800 x 1,350 pikseli, co daje 8,1-calowy panel.

tablet

Są to potężne specyfikacje - przynajmniej były one z powrotem, gdy był to 2019. To kończy się być bolącym punktem w 2021 roku: Microsoft wydał Surface Duo w USA we wrześniu ubiegłego roku z dokładnie tymi samymi zapowiedzianymi specyfikacjami ujawnionymi rok wcześniej. A teraz, kolejne pół roku minęło, a urządzenie, które trafia na niemieckie wybrzeża nadal domy 2019 specyfikacji. To śmierdzi, Microsoft!

Faux pas rzadko jest sam

Więc wy chłopaki zrobili boo-boo - to musi być zauważone co najmniej. Po tym wszystkim, nawet nie dostać mnie zaczął na przestarzałym procesorze, podczas gdy jest to dość potężny, aby uruchomić najbardziej podstawowych zadań dzisiaj, ani nie powinienem zacząć berate Microsoft o paltry 6 GB pamięci RAM. Lista zaniedbań od tego czasu znacznie się wydłużyła: już w 2019 roku wątpliwą decyzją było zainstalowanie podwójnej baterii o łącznej pojemności 3,577 mAh.

Zrezygnowanie z 5G było oczywiście słusznym posunięciem w 2019 roku, ale w 2021 roku jest to ogromne przeoczenie. Nie dla koncepcyjnego smartfona, który powinien przecież kierować użytkowników w stronę tego, co jest technicznie wykonalne na teraz i w przyszłości. Moim zdaniem pominięcie chipu NFC w Surface Duo jest głupim posunięciem. Redmond, mamy problem! Problem ten znany jest jako pandemia Covid-19, która praktycznie gwarantuje, że nawet kochający gotówkę Niemcy zaczęli w końcu dostosowywać się do zmiany paradygmatu płacenia za zakupy w supermarkecie za pomocą smartfonów. I ze wszystkich rzeczy, ten piękny i innowacyjny pod względem wzornictwa produkt nie robi miejsca dla tej technologii?

Kto stał za takimi decyzjami, Microsoft? Czy losowo wybieraliście, jakie funkcje znajdą się w finalnym urządzeniu? Nie mam na to innego wytłumaczenia. To jednak wciąż nie koniec, bo na próżno szukać w Surface Duo również możliwości bezprzewodowego ładowania. Wszystko to sumuje się do tego stopnia, że prawie nie przejmuję się wyjątkowo miernym działaniem pojedynczego aparatu 11MP.

A potem jest cena...

Mogę powiedzieć, że jestem naprawdę zły. Zarówno zły, jak i rozczarowany, ponieważ spodziewałem się tak wiele po Surface Duo, a także uznałem, że ta droga, którą obrał Microsoft, jest ekscytująca. Tym gorzej dla mnie, gdy uświadomimy sobie, że decydenci z Redmond postanowili zaprzepaścić taki potencjał, nie nadążając za duchem czasu i nie wychodząc naprzeciw potrzebom konsumentów.

Aby mieć pewność, że nikt tak naprawdę nie będzie chciał kupić Surface Duo, cena musi być oczywiście odpowiednia. Mówię to z przekąsem, bo nie sądzę, by ktokolwiek przy zdrowych zmysłach go kupił! Cena za najmniejszą pojemność modelu z 128 GB pamięci wewnętrznej jest ustawiony na 1.550 euro, podczas gdy ci, którzy chcą podwoić ilość miejsca w pamięci wewnętrznej będzie musiał rozwidlić € 1.650 dla tego złego chłopca w Niemczech.

W Stanach Zjednoczonych, to wyjątkowe urządzenie przyszedł z $ 1,399 tag cenowy, i zobaczył cięcia cen ostatnio głównie ze względu na jego wyników sprzedaży, które zobaczyłem cena spadła dalej do $ 999 przed opodatkowaniem. Mimo to, różnica w cenie jest tak duża, że trzeba być głupim, aby odebrać go w Niemczech.

Tak więc, oto podsumowanie sytuacji: Microsoft zaprezentował genialny koncept w 2019 roku. Surface Duo jest innowacyjny, wygląda seksownie, łączy mocne strony Microsoftu w sposób, który sprawił, że pomyślałem, że naprawdę każdy stałby się bardziej produktywny z tym urządzeniem, gdy są w ruchu. A potem premiera trafia w pułapkę, biorąc zdecydowanie zbyt długo, nie wspominając o jego wydaniu na rynkach międzynarodowych. W międzyczasie, nie uda im się zaktualizować urządzenie, aby nadążyć za czasami, i ani nie skorygować żadnych potencjalnych skarg przez włączenie funkcji NFC lub aktualizacji modułu kamery. Na domiar złego, to jest slapped z szalonym tagu cenowego.

To boli moją duszę, bo naprawdę chciałem Microsoft, aby odnieść sukces z Surface Duo. Mogę sobie wyobrazić, że co najmniej jeden z was są bardziej niż gotowy, aby podzielić się swoją opinią na ten temat w komentarzach. Spodziewam się, że ktoś będzie długo tłumaczył, jak to nowy koncept trafił na rynek i że chodzi o innowacyjność, a nie o specyfikację sprzętową. A może poinformują mnie, że chipset Snapdragon 855 jest więcej niż wystarczający do obsługi aplikacji w urządzeniu biznesowym.

Przykro mi, ale jestem skłonny odrzucić takie poglądy. Jeśli mam zamiar uruchomić zupełnie nową koncepcję i ładować rękę i nogę za to, nie ma mowy, powinienem skrócić rogi tak jak Microsoft zrobił, prawda? Jeśli ktoś stworzył kiepski produkt i nikt go nie kupi - mogę żyć bez żadnych skarg. Ale kiedy wypuszczasz na rynek coś, co ma być przełomowe, a potem dostarczasz produkt, który rozczarowuje, to naprawdę mnie wkurza.

Nie myślcie o mnie jako o osobie nienawidzącej Microsoftu. Wręcz przeciwnie! Nie jestem fanboyem, ale jestem lojalnym użytkownikiem, który ekscytuje się wieloma rzeczami, które wciąż przesuwają granice tego, co jest możliwe, w tym wizjonerskimi rozwiązaniami, które są wymyślane w Redmond. Ale właśnie to sprawia, że tak trudno jest mi zrozumieć niemiecką premierę Surface Duo.

Czytaj więcej na: http://mobilneakcesoria.pl/