Samsung Galaxy S20+: ekran 120 Hz, czujnik ultradźwiękowy, kamera 108MP i wiele więcej

image

Samsung Galaxy S20+ nadal ujawnia swoje właściwości poprzez wyciek prototypu. Tym razem dowiadujemy się więcej o jego ekranie i jego wewnętrznej charakterystyce.

Seria Samsung Galaxy S20 jest w wiadomościach od kilku dni, i to nie bez powodu. Teraz reporter na stronie XDA-Developers mógł zdobyć wiele informacji dzięki anonimowemu źródłu z prototypem S20 Plus będącym w jego posiadaniu.

Samsung Galaxy S20 Plus oferuje zupełnie nowy ekran w porównaniu z Galaxy S10 Plus uruchomiony w 2019 roku. Na prototypie XDA-Developers, ekran oferuje definicję 3200 x 1440 pikseli i stosunek 20:9. To w porównaniu z 3040 x 1440 i 19:9 dla poprzedniej generacji.

Oznacza to, że ekran będzie nieco wyższy niż jego poprzednik. Jak przewidywały niektóre plotki, ekran będzie miał częstotliwość odświeżania 120 Hz. Poprawia to płynność wyświetlania i animacji.

SAMSUNG KONTYNUUJE Z ULTRADŹWIĘKOWYMI CZUJNIKAMI ODCISKÓW PALCÓW

Samsung integruje czytniki linii papilarnych pod powierzchnią ekranu w swoich smartfonach. Jednak w przeciwieństwie do swoich konkurentów, czytniki te opierają się na technologii ultradźwiękowej, a nie optycznej.

Ten wybór otrzymał mieszane opinie na Galaxy S10, ale wydaje się, że Samsung nie zamierza zrezygnować z tej technologii z S20. Deweloperzy XDA byli w stanie potwierdzić, że czytnik ultradźwiękowych linii papilarnych zostanie włączony do Galaxy S20+.

Nie wiadomo jeszcze, czy czytnik ten będzie wykorzystywał nowe rozwiązanie Qualcomm 3D Sonic Max, które znacznie zwiększa jego rozmiary.

Galaxy S20+ RAM AND BATTERY

Najnowsze elementy ujawnione przez XDA-Developers są związane z pamięcią RAM i baterią S20+. Wyposażona byłaby ona w 11 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci.

W smartfonie wykorzystano by baterię o pojemności 4500 mAh. Miły wzrost pojemności w porównaniu z baterią 4100 mAh w modelu Galaxy S10+. Ale wciąż niewielki w porównaniu z ogromną baterią 5000 mAh zarezerwowaną dla Galaxy S20 Ultra.

Należy jednak pamiętać, że telefon widziany przez stronę jest Galaxy S20+ 5G, która może mieć większą baterię niż możliwa wersja 4G LTE.