Samsung Galaxy S10 Plus Recenzja szczegółowa: Jeszcze bardziej preferowany niż S20

image

W zeszłym roku Samsung wprowadził na rynek swój flagowy model S10+ z dużą ilością fanfar. Flagowy model zdążył stworzyć sporo szumu na rynku smartfonów. Dlatego dziś przychodzimy z niecierpliwie wyczekiwanym szczegółowym przeglądem Samsunga Galaxy S10 Plus.

Nie będzie błędem stwierdzenie, że ten telefon jest nadal hitem, nawet po miesiącach od jego premiery. Warto również zauważyć, że nawet po uruchomieniu przez Samsunga innego flagowego modelu, o nazwie S20, Samsung Galaxy S10 Plus nadal jest najlepiej sprzedającym się modelem.

Smartfon ma bardzo imponującą specyfikę, w tym duże możliwości kamery, dużą moc obliczeniową, olśniewający design, zdolne głośniki, i tak dalej.

Zanurzmy się w jego funkcjach, specyfikacjach, możliwościach i oprogramowaniu, aby dowiedzieć się, czy ten smartfon jest rzeczywiście wart tej soli, czy nie.

Samsung Galaxy S10 Plus Recenzja szczegółowa

1. Projekt

Źródło: GSM Arena

Szerokość flagowego modelu Samsunga wynosi 7,88 mm i waży tylko 175g. Modele z ceramicznym korpusem ważą 195g. Pomimo smukłej konstrukcji i niskiej wagi Samsungowi udało się zmieścić potężny akumulator o pojemności 4100mAh.

Co więcej, smartfon jest kompaktowy i lekki, dzięki czemu można go używać przez długi czas. Pudełko jest standardowo wyposażone w szybką ładowarkę i parę słuchawek AKG. Samsung dostarcza również smartfon S10+ z fabrycznie zamontowaną osłoną ekranu, która zapobiega ingerencji w jego czujnik ultradźwiękowy na wyświetlaczu.

Co więcej, Samsung S10 Plus oferuje sześć wykończeń i wykorzystuje dwa różne materiały na tylny panel.

Źródło: Samsung.com

Podstawowa konfiguracja modelu z 8 GB pamięci RAM i 128 GB specyfikacji pamięci masowej oferuje opcje Prism Black, Prism Blue i Prism White.

Modele z 8 GB pamięci RAM i specyfikacją 512 GB są wyposażone w ceramiczne wykończenie i oferują kolor Ceramic Black. Opcja Ceramic White jest dostarczana w pakiecie z 12 GB pamięci RAM i 1 TB, który jest również modelem z najwyższej półki.

Galaxy S10 Plus Design: Przód:

Źródło: GSM Arena

Samsung jest znany z tego, że rozwija wspaniałe projekty, które są wyjęte z pudełka i bardzo funkcjonalne. Z Galaxy S10 Plus, Samsung starał się zmaksymalizować wyświetlacz przy jednoczesnej minimalizacji boków ciała smartphone'a.

Ponadto, Samsung udało się utrzymać ramki minimalne po bokach i na górze, dzięki czemu wygląda jak smartfon bez ramki. Jednakże, dolna ramka jest znacznie grubsza. Maskownica słuchawki jest przesunięta do ramki, aby zwolnić trochę więcej miejsca. W prawym górnym rogu telefonu znajduje się podwójny aparat w owalnym otworze. Samsung nazywa go wyświetlaczem Infinity-O z zakrzywionymi krawędziami.

Zaokrąglone boki zapewniają bezproblemową integrację wyświetlacza i szklanego tyłka, a także sprawiają, że S10 Plus jest łatwy do trzymania na dłuższy czas.

Galaxy S10 Plus Design: Z tyłu

Źródło: GSM Arena

Z tyłu Samsunga Galaxy S10+ znajduje się konfiguracja z trzema kamerami, która jest utrzymywana w poziomym pasku. Czujniki nasycenia tlenem i tętna są również umieszczone w tym samym module obok lampy błyskowej LED. Konstrukcja nie jest spójna, a moduł kamery jest umieszczony z podwyższoną metalową obręczą dla zapewnienia solidności. Nie spowoduje to jednak, że smartfon będzie kołysał się na płaskich powierzchniach.

Konwencjonalny skaner odcisków palców brakuje z tyłu na dobre. Został on zastąpiony przez bezpieczniejszy i bardziej niezawodny czujnik ultradźwiękowy na wyświetlaczu, który jest pierwszym w tym segmencie. Jednak inżynierowie Samsung umieścili skaner linii papilarnych na dole ekranu, tuż nad przyciskiem domowym. Użytkownicy mogą łatwo dotrzeć do czujnika trzymając telefon w jednej ręce.

Galaxy S10 Plus Design: Strony

Źródło: GSM Arena

Przycisk zasilania jest umieszczony po prawej stronie i może się wydawać, że jest zbyt wysoki i trudno dostępny dla osób, które mają małe dłonie. Dedykowany przycisk Bixby znajduje się tuż pod kołyskami głośności po lewej stronie.

Dla czytelników, którzy nie wiedzą, Bixby to dedykowany inteligentny asystent Samsunga. Ponadto, wszystkie przyciski są wykonane z metalu i wyglądają na wysokiej jakości. Przyciski wydają również dźwięk kliknięcia po każdej informacji zwrotnej.

Galaxy S10 Plus Design: Dół i góra

Źródło: GSM Arena

Samsung zachował również gniazdo słuchawkowe 3,5 mm, a także jest obecne na dole. Gniazdo USB Type-C i maskownica głośnika również znajdują się na dole.

Źródło: GSM Arena

W górnej części obudowy Samsung S10 Plus znajduje się podstawka pod kartę SIM i mikrofon.

2. Wyświetlacz

6,4-calowy wyświetlacz AMOLED wygląda absolutnie oszałamiająco. Przy rozdzielczości 1200 nitów, ma jeden z największych wyświetlaczy w konkursie. Ekran jest w stanie odtwarzać filmy w rozdzielczości HD+ (1440×3040 pikseli). Jednak domyślna rozdzielczość smartfonu jest ustawiona na full HD+, 1080×2280 pikseli, które można ręcznie zmienić na rozdzielczość HD+.

Ekran można dodatkowo dostosować do własnych potrzeb, wybierając jeden z trybów Vivid i Natural. Tryb Vivid zwiększa kontrast, dzięki czemu kolory stają się bardziej żywe. Kiedy smartfon znajduje się w trybie Vivid, użytkownicy mają możliwość regulacji balansu bieli i zmiany poziomu kolorów za pomocą przycisku suwaka. Tryb Naturalny działa najlepiej w normalnych warunkach oświetleniowych.

Co więcej, wyświetlacz oferuje wysoki poziom przejrzystości i można odczytać wszystko w jasnym świetle słonecznym. W trybie nocnym telefon automatycznie przełącza się na ciemny motyw, aby zapobiec dodatkowemu obciążeniu oczu. Można go włączyć ręcznie i ustawić na tryb automatyczny w zaplanowanym czasie.

Ponadto, zewnętrzny wyświetlacz jest wykonany z Corning Gorilla Glass 6, aby zapewnić, że jest on chroniony przed zarysowaniami i regularnym zużyciem. Ponadto panel AMOLED posiada certyfikat umożliwiający odtwarzanie filmów HDR10+ we wszystkich obsługiwanych aplikacjach.

3. Dźwięk

Smartfon wyposażony jest w unikalny zestaw stereo, w którym słuchawka pełni rolę głośnika podczas odtwarzania dźwięku. Obsługuje on dźwięk przestrzenny Dolby Atmos, zapewniając czysty i wyraźny dźwięk.

4. Bezpieczeństwo

Galaxy S10+ wdrożyła swoją kamerę do rozpoznawania twarzy, która działa szybko w większości warunków oświetleniowych, skanując i odblokowując smartfon. Automatycznie zwiększa ona jasność ekranu przy słabym oświetleniu w celu skanowania twarzy. W ustawieniach rozpoznawania twarzy masz również możliwość albo bezpośrednio przejść do domu albo pozostać na ekranie blokady po odblokowaniu telefonu.

Co więcej, warto zauważyć, że Galaxy S10 Plus zrezygnowała z konwencjonalnego skanera odcisków palców i zastąpiła go ultrasonicznym skanerem odcisków palców na wyświetlaczu. Jest to technologia bezpieczniejsza i bardziej niezawodna w porównaniu z optycznym czujnikiem CMOS, którego używają inni producenci smartfonów do skanowania odcisków palców na wyświetlaczu.

Skaner ultradźwiękowy jest szybki i działa dobrze po lekkim dotknięciu palcem. Działa bez podświetlania obszaru wyświetlacza AMOLED wokół czujnika ultradźwiękowego. Pomimo możliwości pracy z wyłączonym ekranem, Samsung włączył podświetlenie ekranu, aby pomóc użytkownikom w łatwej lokalizacji skanera.

5. Specs

Samsung zasilił Galaxy S10+ nowym chipem Exynos 9820 SoC. Smartfon dostępny jest w trzech różnych wariantach, w tym 8 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci masowej, 8 GB pamięci RAM z 512 GB i 12 GB pamięci RAM z 1 TB przestrzeni dyskowej.

S10+ jest wyposażony w hybrydową tacę z podwójnym interfejsem SIM, która umożliwia włożenie nano-SIM lub karty pamięci masowej. Dzięki temu, jeśli nie używasz pamięci masowej z możliwością rozbudowy, możesz używać jej jako telefonu z podwójną kartą SIM. Obsługuje zarówno VoLTE jak i 4G w obu slotach.

Galaxy S10+ jest kompatybilny z urządzeniami Bluetooth 5, ANT+, WiFi6, NFC oraz czterema systemami pozycjonowania satelitarnego. Obsługuje bezprzewodowe ładowanie i odwraca bezprzewodowe ładowanie, jak również. Oznacza to, że może bezprzewodowo ładować inne kompatybilne smartfony i urządzenia przenośne za pomocą funkcji PowerShare. Jednak smartfon automatycznie wyłącza tę funkcję, gdy poziom naładowania jego własnej baterii spadnie do 30% lub poniżej.

Poniżej znajduje się krótkie omówienie ogólnych danych technicznych smartfonu Samsung Galaxy S10 Plus:

Ekran 6,1-calowy / 6,4-calowy wyświetlacz "Dynamic AMOLED", rozdzielczość Quad HD+ w proporcjach 19:9 Bateria i ładowanie bezprzewodowe, USB-C, gniazdo słuchawkowe Processor Snapdragon 855 (w USA, Exynos w niektórych regionach) Wymiary 74,1 x 157,6 x 7.8mm, 175g (ceramika: 198g) Bateria 4 100mAh (S10 Plus) Pamięć 128 GB do 512 GB (1 TB w S10 Plus), z możliwością rozszerzenia przez MicroSD; 8 GB lub 12 GB pamięci RAM Tylne kamery Szerokokątny obiektyw 12-megapikselowy (77 stopni), teleobiektyw 12-megapikselowy (45 stopni) i obiektyw ultraszerokokątny 16-megapikselowy (123 stopnie) Aparat fotograficzny Selfie 10-megapikselowy, 8-megapikselowy RGB głębinowy System operacyjny (oprogramowanie) Android 9 Pie z łącznością Samsung One UI Wi-Fi 6, Bluetooth 5, LTE Cat.20 Kolory Prism Black, Prism White, Prism Blue, Ceramic White, Ceramic Black, Prism Green (z wyjątkiem USA), Flamingo Pink (z wyjątkiem Wielkiej Brytanii) Security Knox protection, Virus, malware prevention, Secure Folder: bezpieczne miejsce w urządzeniu do przechowywania treści takich jak aplikacje, zdjęcia, filmy i prywatne pliki zabezpieczone przez skanowanie odcisków palców.

6. Oprogramowanie

S10+ jest dostarczany z nowym interfejsem OneUI Samsunga, poprawionym przez Android 9 Pie. Oprogramowanie jest ostre i może być obsługiwane jedną ręką. Jest lepsze niż Samsung Experience UI.

Szuflada z aplikacjami jest wygodna i można ją szybko przesunąć w górę. Natychmiastowe uzyskanie dostępu do ekranu głównego Bixby Home Screen poprzez prawe przeciągnięcie palcem po ekranie głównym. Możesz również dostosować przycisk Asystenta Bixby do różnych działań poprzez pojedyncze lub podwójne naciśnięcie. Rozpoznawanie głosu Bixby'ego jest średnie i nie tak dobre jak Google Assistant. Jednakże, wykonuje on efektywnie kilka zadań, w tym regulację jasności lub przełączanie WiFi.

7. Aplikacje

S10+ jest wyposażony w wiele preinstalowanych aplikacji, m.in. My Galaxy Samsung Pass, Galaxy Store i Galaxy Wearable. Inne aplikacje to Office Mobile, LinkedIn, OneDrive i Google Apps Suite.

Jego funkcja Game Launcher utrzymuje wszystkie gry razem. Smartfon oferuje trzy ustawienia podczas grania w gry, w tym "Focus on Power Saving", "Balanced" i "Focus on Performance" dla wszystkich aplikacji do gier. Możesz również zmienić ustawienia dla poszczególnych gier. Narzędzie do gier pojawia się przy każdym uruchomieniu gry, aby zatrzymać powiadomienia, zminimalizować powiadomienie rozmówcy lub zablokować Bixby. Umożliwia ono również włączenie Dolby Atmos do gry.

Jeśli szukasz fajnych aplikacji dla Samsung Galaxy S10 Plus, to może chcesz sprawdzić ten film:

Jego cyfrowa funkcja wellbeing oferuje szczegółowe dane na temat ilości czasu, który spędziłeś na smartphonie. Można nawet ustawić timery dla różnych zastosowań aplikacji, po czym smartfon automatycznie zablokuje aplikacje na cały dzień. Poza tym, możesz również zastąpić tradycyjne przyciski nawigacją za pomocą gestów. Inne nieliczne gesty to dwukrotne stuknięcie, aby obudzić urządzenie, podniesienie, aby się obudzić, oraz gest machnięcia dłonią, aby zrobić zrzut ekranu.

Użytkownicy mogą również korzystać z funkcji Smart Stay, która utrzymuje wyświetlacz w stanie czuwania, gdy Ty patrzysz na niego. W zestawie znajduje się również wyskakujący panel, który pozwala użytkownikom utrzymać WhatsApp lub Messages na szczycie gry, umożliwiając wielozadaniową pracę.

8. Wydajność

S10+ jest zasilany przez Exynos 9820. Jest to jeden z najmocniejszych układów scalonych Samsunga, który nigdy nie zwalnia. Nawet w ciężkich grach, działa szybko i płynnie bez opóźnień. Skutecznie obsługuje animacje OneUI. Masz jednak możliwość skalowania niektórych funkcji animacji w Ustawieniach zaawansowanych. 8 GB i 12 GB pamięci RAM, oba są wystarczające do ciężkiej wielozadaniowości, bez automatycznego zabijania aplikacji w tle. Jest nawet zdolny do uruchamiania gier w tle bez żadnych kompromisów.

9. Bateria i ładowanie

Samsung zwiększył pojemność baterii i wydajność dzięki S10+. Teraz jest zasilany akumulatorem o pojemności 4110 mAh, który oferuje dużo czasu na odtwarzanie wideo i granie. Przy intensywnym użytkowaniu, które wiązałoby się z graniem przez godzinę, nawigacją przez 50 minut i aktywną aplikacją WhatsApp i innymi czynnościami związanymi z przeglądaniem Internetu, bateria może z łatwością wytrzymać ponad 24 godziny z pozostawieniem w niej trochę soku.

Samsung Galaxy S10+ jest wyposażony w 15W szybką ładowarkę, która może szybko naładować baterię; 41 procent w 30 minut i 79 procent w 60 minut, aby być precyzyjne. Pełne naładowanie trwa 90 minut.

10. Kamera

S10+ jest wyposażony w potrójny zestaw kamer, w tym 12-megapikselową kamerę z teleobiektywem, PDAF i OIS. Oferuje 12-megapikselową kamerę szerokokątną z podwójnym autofokusem, zmienną przysłonę od f/2,4 do f/1,5 oraz 16-megapikselową kamerę ultraszerokokątną. Teleobiektyw jest w stanie zapewnić nawet 2-krotny zoom optyczny, a aparat ultraszerokokątny może zapewnić widok krajobrazowy o 123 stopniach.

Aplikacja aparatu oferuje wiele trybów, w tym zmienne ikony, które pozwalają użytkownikowi na przełączanie się między trzema aparatami. Inne funkcje to między innymi AR Emoji, Bixby Vision, Hyperlapse, Super Slow-mo (960fps), Live Focus, Slow Motion, Pro Modes i Panorama.

Jej kamera jest w stanie nagrywać filmy w jakości 4K przy 60 klatkach na sekundę z kamery głównej i 30 klatkach na sekundę z kamery selfie. Stabilizacja obrazu jest dostępna we wszystkich trybach, z wyjątkiem 4K przy 60 klatkach na sekundę. Użytkownicy mogą również wykorzystać super stabilny model do stabilizowania materiału wideo podczas pracy.

Samsung Galaxy S10 Plus: Ogólne plusy i minusy

Po rozważeniu wszystkich funkcji i cech Samsung Galaxy S10 Plus, zestawiliśmy ogólną listę jego zalet i wad.

Oto niektóre z plusów i minusów Samsung Galaxy S10 Plus, które można rozważyć przed dokonaniem zakupu:

Samsung Galaxy S10 Plus Szczegółowa recenzja: Ostateczny werdykt

Tak więc, to jest to w szczegółowej recenzji Samsung Galaxy S10 Plus.

Samsung Galaxy S10+ to znakomicie zaprojektowany smartfon, który oferuje potężną wydajność i oszałamiająco piękny wyświetlacz.

Własna konstrukcja otwór-punch Samsunga umożliwiła mu umieszczenie dużego wyświetlacza w znacznie małej obudowie. Jego potężne możliwości w grach, szybkość przetwarzania i funkcje kamery czynią go prawdopodobnie jedną z najlepszych opcji w segmencie flagowych smartfonów.

Jeśli szukasz smartfonu do filmowania, sprawdź naszą listę najlepszych smartfonów do filmowania.