Rząd USA wzywa TSMC do produkcji chipów wojskowych w USA.

image

Według doniesień, rząd USA wzywa TSMC do produkcji chipów wojskowych w USA. Chipy TSMC są używane w amerykańskich odrzutowcach F-35. Według danych, myśliwiec F-35 (pseudonim: Lightning II), jest amerykańskim jednomiejscowym (jednosilnikowym) myśliwcem / wspólnym odrzutowcem bojowym. TSMC zatrudniło Petera Clevelanda, który wcześniej prowadził lobbing dla Intela, aby wzmocnić komunikację z USA. Cleveland był częścią Intela przez ponad dekadę, a w tym miesiącu zaktualizował swój profil LinkedIn, aby odzwierciedlić swoją nową rolę. Obejmuje to prowadzenie w imieniu TSMC spraw związanych z polityką, ustawodawstwem i regulacjami. Nie ma jednak oficjalnego oświadczenia TSMC w odniesieniu do spekulacji.

Czy TSMC ustąpi przed rządem USA?

Produkcja w USA nie jest całkowicie tania. Poza tym, przy tym wszystkim, co dzieje się z Huawei, TSMC (tajwańska firma) będzie bardzo ostrożna w przenoszeniu produkcji (nieważne jak małej) do USA. Sytuacja w Huawei może zniechęcać wiele firm zagranicznych (chińskich i nie tylko) do przenoszenia produkcji do USA. Dlatego TSMC ma wiele do rozważenia przed przeniesieniem produkcji do USA.

TSMC jest największym na świecie zakładem produkującym półprzewodniki odlewnicze. Do jego klientów należą Apple, Qualcomm, Huawei i wiele innych. Jego siedziba znajduje się w Hsinchu Science and Technology Industrial Park, Hsinchu, Tajwan. Akcje TSMC znajdują się na tajwańskiej giełdzie papierów wartościowych o kodzie giełdowym 2330. Ponadto, amerykańskie kwity depozytowe są notowane na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych, a kodem giełdowym jest TSMC. Amerykańskie akcje zostały zamknięte w środę, a akcje TSMC (NYSE: TSM) spadły o 3,2% do 58,39 USD, a ich łączna wartość rynkowa wynosi około 302,815 mld USD.

TSMC może zdobyć wszystkie zamówienia Apple A14

Według tajwańskiego raportu "Centralnej Agencji Informacyjnej", odlewnia wafli, TSMC, postępuje sprawnie w procesie 5nm. Ten proces produkcyjny trafi do masowej produkcji w pierwszej połowie tego roku. TSMC odbędzie wkrótce korporacyjny briefing na temat swojej zaawansowanej technologii procesowej. Stało się to w centrum uwagi rynku. Według raportów, proces 5nm w TSMC jest w 80% zakończony. Co ciekawe, istnieją spekulacje, że TSMC może wygrać wszystkie zamówienia na procesor Apple 5nm A14.