Oto różnice w konstrukcji i wielkości trzech Samsung Galaxy S20

image

Z każdym dniem, który mija, zbliżamy się nieco do uruchomienia głównych telefonów komórkowych roku. Wśród nich znajduje się specjalna przestrzeń dla nowych, najlepszych telefonów Samsung. Mówimy o Galaxy S20 i S20 Plus, do których w 2020 roku dołączy S20 Ultra. Ten ostatni będzie miał większy ekran i lepsze kamery wśród swoich głównych cech.

Teraz chłopcy z XDA Developers opracowali kilka manekinów 3 modeli, które pozwalają nam przewidzieć tak interesujące tematy, jak różnice w wielkości poszczególnych telefonów, ich konstrukcji czy tego, jak każdy z nich czuje się w dłoni. W tym filmie mogliśmy je zobaczyć porównując nawet z obecną generacją flagowych modeli producenta.

Informacje do opracowania tych modeli 3D pochodzą z ręki producenta okładek, który dostarczył zespołowi programistów wymiary i ostateczny projekt 3 telefonów.

Samsung Galaxy S20, S20 Plus i S20 Ultra

Najmniejszy z serii Galaxy S20 ma dotrzeć do sklepów z ekranem o wielkości od 6,2 do 6,3 cala. Jest to najmniejsza z 3 jednostek, które pojawiają się w klipie. W ten sam sposób ten konkretny model posiadałby 3 kamery w tylnej części rozmieszczone wewnątrz prostokątnego modułu. Porównując jego rozmiary z rozmiarami Samsung Galaxy S10, widzimy, że są one praktycznie identyczne.

Mniejsze ramki wokół ekranu Galaxy S20, Galaxy S20+ i Galaxy S20 Ultra pozwoliłyby koreańskiej firmie zachować ogólne wymiary swoich obecnych telefonów komórkowych pomimo zamontowania nieco większych ekranów.

W tym roku Samsung Galaxy S20+ będzie modelem pośrednim i, jak widać na filmie, będzie nieco większy niż obecny S10+. Nie wydaje się jednak, aby była to duża różnica, biorąc pod uwagę, że przyszły telefon ma 6,7-calowy ekran, a S10+ ma 6,4-calowy ekran. Do tego dodano aparat fotograficzny z 4 czujnikami, taki sam jak w S20, ale z dodatkowym czujnikiem ToF.

Jeśli chodzi o Galaxy S20 Ultra, to jest tylko nieco wyższa niż Galaxy Note 10+, jak pokazują te fikcyjne modele. Ale bardziej zaokrąglone krawędzie powinny utrudniać obsługę niż uwaga 10+, która bez obudowy stała się niewygodna do normalnego chwytania.

Ten smartphone, oprócz przedstawienia 6,9-calowy ekran, będzie miał najlepszy aparat 3 Samsung Galaxy S20, że firma będzie prezentować w połowie przyszłego miesiąca. Jak widać na zdjęciu, będzie zamontować 5 różnych czujników podłączonych do lampy błyskowej LED wewnątrz większego modułu kwadratowego niż jego małych braci.