OnePlus 8 Pro: oficjalne wideo pokazuje potencjał ekranu 120Hz

image

OnePlus przygotowuje się do wykonania nowego skoku w płynność, z jaką poruszasz się po ekranach. Zgodnie z zapowiedziami z zeszłego tygodnia, firma postawi na wyświetlacze o częstotliwości odświeżania 120Hz w kolejnym hi-endzie.

Teraz dyrektor generalny OnePlus udostępnił na Twitterze film, w którym przedstawiono ekran 60 Hz przeciwko jednemu ze 120 Hz. Jak widać na filmie, płynność ekranu 120 Hz jest niewiarygodnie wysoka.

Jest to cecha, którą trudno jest uchwycić w aparacie przy normalnej prędkości. Jednakże, gdy zwolnisz film, możesz wyraźnie zauważyć różnicę w jego wykorzystaniu.

OnePlus 8 Pro powinien łączyć ekran 2K z częstotliwością odświeżania 120Hz.

W tej chwili nie wiadomo, na których urządzeniach OnePlus zaimplementuje 120Hz. OnePlus 8 Pro na pewno będzie miał taką funkcjonalność i prawdopodobnie będzie w stanie dotrzeć do OnePlus 8. Do tego drugiego może dotrzeć tylko z rozdzielczością FullHD+. Rozdzielczość OnePlus Lite powinna wynosić około 90Hz.

Pamiętaj, że program OnePlus 8 Pro musi łączyć częstotliwość 120 Hz z rozdzielczością WQHD+ (2K). Podobno Samsung Galaxy S20 również będzie oferował tę częstotliwość odświeżania, ale z ograniczeniem do FullHD+.

OnePlus nie był pierwszym na rynku, który postawił na 90Hz, ani nie będzie pierwszym, który postawi na 120Hz. Ale była to jedna z firm, która naciskała na ten wzrost częstotliwości odświeżania, który ma być realizowany przez więcej marek i wydaje się, że nadal to robić.

Warto wspomnieć, że na konferencji CES 2020, OnePlus zaprezentował smartfon Concept One. Jedną z głównych atrakcji tego urządzenia jest niewidoczny aparat fotograficzny. Według niedawnego raportu, technologia ta może wkrótce pojawić się na sztandarowych smartfonach. Dyrektor generalny OnePlus, Pete Lau, w wywiadzie dla The Verge potwierdził, że firma planuje wprowadzić swoją nową innowację w zakresie aparatów fotograficznych do flagowych urządzeń. Nie był jednak pewien, kiedy taki telefon będzie dostępny.