NAJLEPSZE SMARTFONY DO PRODUKCJI FILMOWEJ

image

SMARTFONY DLA FILMOWCÓW

Wszystkie smartfony zazwyczaj zawierają unikalny kształt aplikacji do aparatów fotograficznych jako część ich systemu pracy. Mogą one być od użytecznych do bezużytecznych. Jeśli chodzi o nagrywanie filmów, innymi słowy robienie filmów, zdajesz sobie sprawę, że większość aplikacji do aparatów wbudowanych w smartfonie nie jest wystarczająco dobra do nagrywania filmów.

Wybór odpowiedniej aplikacji do aparatów fotograficznych w telefonie komórkowym do nagrywania filmów może być trudny.

Aplikacje z aparatami oferują wiele możliwości nagrywania filmów za pomocą smartfona, ale nie wszystkie z nich są doskonałe. Niektóre aplikacje zajmują znacznie więcej czasu podczas nagrywania filmów.

CZYNNIKI, KTÓRE NALEŻY WZIĄĆ POD UWAGĘ PRZED NAKRĘCENIEM FILMU LUB NAGRANIEM WIDEO

Przed nakręceniem filmu lub nagraniem wideo należy pamiętać o kilku czynnikach;

 • rozdzielczość wideo
 • jakość obrazu
 • istnienie baterii
 • Wbudowana przestrzeń magazynowa.

Cena jest pierwszorzędnym elementem dla wielu z nas. Robiąc filmy ze swojego smartfona nie musimy wydawać ani jednego dolara na aparat fotograficzny.

Ale musisz pamiętać o używaniu specjalistycznej aplikacji do nagrywania filmów, tak jak filmic pro jest niezbędne do nagrywania filmów wysokiej jakości.

Przeprowadzamy test porównawczy aparatów fotograficznych pomiędzy najlepszymi telefonami komórkowymi. Porównujemy dokładność kolorów, czytelność i rozdzielczość wideo, aby sprawdzić, który telefon jest najlepszy do filmowania.

NAJLEPSZE SMARTFONY DO ROBIENIA FILMÓW

Apple iphone xs / xs max

 • Tylne kamery: 12mp + 12mp (2x zoom)
 • Przednia kamera cyfrowa: 7mp Maksymalna jakość wideo: 4k przy 60fps, ustabilizowana.

Rozszerzona różnorodność dynamiczna" stanowi jednak istotną różnicę i jak zawsze iPhone xs daje znakomite, solidne zdjęcia i może nagrywać z prędkością 60 klatek na sekundę w rozdzielczości 4k.

Google Pixel 3 / 3xl

 • Tylny digicam: 12,2mp
 • Kamery przednie: 8mp + 8mp ogromne
 • Najwyższa video pierwsza klasa: 4k przy 30fps, ustabilizowane

W przypadku nagrywania wideo o rozdzielczości 4k, przechwytywanie odpowiada pikselowi 2 z prędkością do 30 klatek na sekundę. 60fps nie jest dostępne przy 4k.

Jednak w sztucznym świetle, piksel 3 ma czujnik migotania, który pozbywa się migotania podczas nagrywania filmów.

Huawei mate 20 pro

 • Tylne kamery: 8mp(3x zoom),40mp, 20mp (szeroki)
 • Przednia kamera cyfrowa: 24mp Maksymalna jakość wideo: 4k przy 30fps, ustabilizowana.
 • Nagrywanie wideo w zwolnionym tempie: 960fps

Oneplus 6

 • Tylne kamery: 16mp + 20mp
 • Przedni digicam:16mp
 • Maksymalna jakość wideo: 4k wideo decyzyjne przy 30/60 fps
 • Nagrywanie wideo w zwolnionym tempie z prędkością 480 klatek na sekundę

Oneplus zwiększył wymiary czujnika w kamerze 16mp o 19%. Dodatkowo posiada on teraz 1,22um piksela długości (od 1,12um), co pozwala na uzyskanie większej czułości.

Obraz w zwolnionym tempie rejestrowany z prędkością 480 klatek na sekundę, rejestrowany z prędkością 720p. Możliwe jest przeniesienie do 240 klatek na sekundę przy 1080p, co pozwala uzyskać wyższą rozdzielczość (ale mniej stopniowe). Funkcja one plus 6 pozwala na zarejestrowanie pełnej minuty obrazu w zwolnionym tempie, czyli około sześciu minut filmu po ponownym odtworzeniu.

Ogólnie rzecz biorąc, one plus 6 jest idealny do videografii.

Huawei Pro P20

 • Kamery przednie: 40mp, 20mp (mono), 8mp (3x zoom)
 • Kamera przednia: 24mp
 • Maksymalna jakość wideo: 4k przy 30 klatkach na sekundę, nie jest już ustabilizowana
 • Nagranie wideo w zwolnionym tempie: 960fps

1080p przy 30fps oferuje odpowiednio ustabilizowany materiał filmowy. Jak tylko w trybie 4k, ale cała stabilizacja jest wyłączona. Nie ma stabilizacji dla wideo 60 klatek na sekundę, plus brak wyboru nagrywania przy 60 klatkach w ogóle przy drugim w 4k.

Samsung galaxy s9+ / uwaga dziewiąta

 • Tylne kamery: 12mp + 12mp (2x zoom)
 • Przednia kamera: 8mp
 • Maksymalna jakość wideo: 4k przy 60fps, ustabilizowana.
 • Gradual-motion: 960fps

Główna tylna kamera w galaktyce Samsung s9+ ma zmienną przysłonę. Głównie dwie alternatywne wartości przysłony: f/1,5 lub f/2,4. Jeśli stan światła jest zbyt jasny, istnieje możliwość przełączenia na mniejszą (f/2,4) wartość przysłony.

Korzystając z aplikacji aparatu fotograficznego, można uzyskać identyczne alternatywy, które oznaczają 24, 30 lub 60 klatek na sekundę przy 4k wideo, jak w przypadku iPhone'a.

Samsung galaxy s10+

 • Kamery tylne: 12mp + obiektyw szerokokątny 12mp + obiektyw szerokokątny 16mp.
 • Kamery przednie: podwójny obiektyw 10mp z automatyczną regulacją ostrości + obiektyw 8mp Najwyższa jakość obrazu: 4k przy 60 klatkach na sekundę, stabilizowany, składający się z nowego nagrywania HDR10+.
 • Wolny ruch: 720p @ 960fps

Galaktyka Samsung s10+ posiada wszystkie kamery i obiektywy, w porównaniu z s9+, która posiada trzy. Istnieją trzy kamery skierowane do tyłu i dwie kamery skierowane do przodu. Kamery te oferują trzy konkretne wartości przysłony: f2,4 f1,5 - f2,2.

S10+ jest jednym z niewielu telefonów komórkowych, który umożliwia nagrywanie wideo o rozdzielczości 4k przy użyciu kamer skierowanych przodem do kierunku jazdy.

Wideo jest najbardziej poręczne w przypadku galaktyki w wersji s10 5G.

Porównanie ogólnej wydajności przy słabym oświetleniu

Aby porównać warunki słabego oświetlenia, porównaliśmy droższe lub dedykowane kamery różnych smartfonów. Oceniając ich ogólną wydajność, chcemy zwrócić uwagę na szumy cyfrowe powstające przy podwyższeniu czułości ISO w celu rozjaśnienia zdjęcia.

Jeśli obraz jest wystarczająco jasny, a jednocześnie wykazuje niski poziom szumów cyfrowych, może to być dokładną wskazówką, że aparat działa ładnie w nieco łagodniejszej sytuacji.

Huawei mate 20 pro

Istotne problemy z niską sprawnością świetlną Huawei mate pro. Spójrz na ten film poniżej, aby zobaczyć, jakie są rezultaty. Co prawda, to nagranie nocne (po lewej stronie) jest bezużyteczne. Jeśli to tylko straszne ustawienia, to wystarczająco dobre. Możesz naprawdę zaniedbywać ten telefon komórkowy do robienia filmów, jeśli jest to problem z urządzeniem.

Huawei P20 pro

Znalezienie dokładnego testu wideo dla P20 Pro jest trudne, ponieważ maksymalne testy koncentrują się na możliwościach aparatu fotograficznego w smartfonie.

Wydaje się jednak, że pod spodem znajduje się całkiem poprawny test. Na moje oczy, Samsung jest dobrą opcją do zrobienia filmu.

Samsung galaxy s9+

Daj około 5 minut w tym teście wideo pod spodem; aby zobaczyć, jak Samsung s9+ pasuje do iPhone'a X w słabym stanie oświetlenia.

W tym teście, po około 50 sekundach, nocny test wideo pokazuje, że iPhone generuje więcej hałasu.

Galaktyka Samsung s10+

Niskie oceny światła dla s10+ odkrył korzystne, z zupełnie nowym Samsung zwiększenie poziomu światła bez wprowadzania artefaktów lub hałasu. Spójrz na ten (nieco nienaukowy) test poniżej. Jedną z rzeczy, które należy zauważyć jest ogromny wyjątek wbudowanego mikrofonu, którego on używa.

Wskazówki i sztuczki dotyczące tworzenia filmów na smartfony

Nagrywanie filmów ze smartfona jest sztuką. Cały sprzęt, aplikacje i wybór mediów społecznościowych mogą być mylące w odniesieniu do nauki podstaw.

Źródło: smartphone film pro

Trzymaj telefon komórkowy z boku

Pierwszą radą jest trzymanie telefonu komórkowego bokiem lub w pozycji poziomej. Jeśli chcesz, aby Twój film był w proporcji 16: 9, 4: 3 lub 4:4, musisz oglądać film w pozycji poziomej. Kilka aplikacji wymaga portretowego lub pionowego nagrania wideo, jak na przykład snap chat lub kilka FB lives, ale najczęściej wymaga filmowania w pozycji poziomej.

Źródło: smartphone film pro

Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać swój film, powinieneś zawsze robić zdjęcia w roli panoramy. Nawet jeśli nagrywasz filmy społecznościowe 4:4, to i tak podejmiesz najlepszą decyzję, fotografując krajobraz.

Tryb samolotowy

Podczas filmowania zawsze trzeba ustawić telefon w trybie samolotowym. Wiadomość tekstowa lub nazwa smartfona zostanie odebrana przez mikrofon, a dźwięk może zrujnować obraz. Wibracje mogą również powodować wstrząsy w filmie, więc musisz je również wyłączyć.

Na wypadek, gdybyś potrzebował połączenia internetowego podczas robienia facebooka. Możesz stale włączać funkcję "nie przeszkadzać" w iPhone'ie, która jest doskonałym sposobem na zatrzymanie połączeń przychodzących.

Mikrofony na smartfony nie są wystarczająco dobre

Wbudowany mikrofon nie jest odpowiedni do nagrywania wspaniałego dźwięku. Nie są one profesjonalnymi, doskonałymi odbiornikami i na ogół są wszechkierunkowe i wybierają wszystko wokół siebie. Dodatkowo są one narażone na ryzyko poradzenia sobie z hałasem w trakcie krążenia lub korzystania z telefonu komórkowego. Dlatego za każdym razem, gdy jest to możliwe, staraj się korzystać z zewnętrznego mikrofonu podłączonego do telefonu.

Nie powinieneś być dłuższy niż 3 stopy od osoby, która mówi. Dodatkowo zwróć uwagę na inny niepokojący dźwięk, który jest wokół Ciebie, a który może zepsuć Twoje nagranie w innych zwrotach, filmuj gdzieś, gdzie jest cicho.

Zwróć uwagę na światło.

Podczas kręcenia filmów wideo należy zwracać uwagę na dostępne światło. Smartfony nie radzą sobie dobrze przy słabym oświetleniu, a ty możesz nagrywać głośne filmy.

Jeśli posiadasz lampy lub oprawy oświetleniowe, upewnij się, że są one włączone i oświetlają Cię płynnie.

Jeśli jesteś na zewnątrz, upewnij się, że słońce jest w lewo. Ponadto, jeśli chcesz uzyskać dodatkowe światło, nie bój się przenieść obiekt w lepsze miejsce, jeśli chcesz. Pobliska droga jest lepszym miejscem do filmowania niż ogólna ciemność.

Ustabilizuj smartfon

Za każdym razem, kiedy możesz, trzymaj swoje strzały nieruchomo. Smartfony, ze względu na swój rozmiar, są podatne na wstrząsy.

Częstujcie się, aby wasze wideo wyglądało atrakcyjnie. Jeśli nie posiadasz statywu lub stabilizatora, pamiętaj, aby mieć kciuk i palec wskazujący po obu stronach telefonu. Wciągnij łokcie do wnętrza ciała, aby uzyskać trochę równowagi. Jeśli w pobliżu znajduje się ściana, pochylić się w opozycji do niej. Możesz nawet użyć plastikowego kubka lub papierowych kubków. W rzeczywistości, odwróć go do góry nogami i kilkoma nożyczkami wytnij otwór w podstawie, aby telefon mógł usiąść. To sprawia, że jest to godny uwagi, improwizowany statyw.