Najlepsze huby i doki USB

image

Huby USB-C są częścią brzydkiej prawdy o używaniu większości nowoczesnych komputerów, zwłaszcza cienkich laptopów, takich jak MacBooki. Jeśli chcesz podłączyć cokolwiek innego niż kabel USB-C, koncentrator to najbardziej efektywny sposób, ponieważ zapewnia wiele typów portów w stosunkowo niewielkiej obudowie. Naszym ulubionym jest koncentrator USB-C 7 w 1 (VA-UC017) firmy Vava, ponieważ jest on dostępny w przystępnej cenie, wyposażony w idealny zestaw portów, z których wszystkie dane są przesyłane z pełną prędkością, solidnie zbudowany oraz wystarczająco mały i lekki, aby można go było wrzucić do torby.

Dzięki trzem portom USB-A 3.0 plus HDMI (z obsługą wyświetlaczy o rozdzielczości 4K), SD, microSD oraz możliwości przekazywania zasilania do laptopa z ładowarki, koncentrator Vava 7 w 1 USB-C (VA-UC017) oferuje złącza, których większość ludzi potrzebuje przez większość czasu. Jest wystarczająco wydajny, aby pozostawić na biurku w pełnym wymiarze czasu pracy jako stacja dokująca, ale wystarczająco mały, aby wślizgnąć się do torby na laptopa i używać w podróży. Nie posiada on portu Ethernet, ale kosztuje o połowę mniej niż porównywalne modele, które go posiadają.

Ugreen's 9-in-1 USB C Hub oferuje wydajność podobną do tej z Vava VA-UC017, ale także dodaje port Ethernet i złącze VGA (to ostatnie wspólne dla podłączenia starszych wyświetlaczy i projektorów) do mieszanki, wszystko to za około dwukrotnie wyższą cenę. Jego kabel USB-C zagnieżdża się w obudowie koncentratora, co jest miłym akcentem. Jeśli potrzebujesz tych dodatkowych złączy, wybierz ten hub, ale w przeciwnym razie zaoszczędzisz trochę pieniędzy i przejdź na nasz top pick.

Jeśli po prostu martwisz się o podłączenie jak najwięcej do komputera, Anker 10-Port 60W USB 3.0 Hub jest modelem, który powinieneś wybrać. Posiada siedem skierowanych ku górze portów danych USB-A 3.0 z pomocnymi diodami LED dla każdego z nich, a także trzy 12-watowe (2.4ampowe) porty zasilania tylko do ładowania. Jako bonus, jest estetycznie nieszkodliwy - nie wygląda jakby należał do największych hitów brzydkiej technologii lat 90-tych, w przeciwieństwie do niektórych innych koncentratorów, które testowaliśmy. Zwróć uwagę, że Anker 10-Port 60W USB 3.0 Hub jest dostarczany tylko z kablem USB-A do USB-B, więc będziesz musiał dokupić osobny kabel USB-A do USB-C, aby podłączyć go do wielu nowoczesnych komputerów.

Stacje dokujące są większe i zazwyczaj wyposażone w bardziej zróżnicowane porty niż koncentratory i mogą same zapewniać zasilanie bez osobnej ładowarki USB-C, dzięki czemu lepiej pasują, jeśli szukasz czegoś do ustawienia na biurku na stałe. Spośród pięciu przetestowanych przez nas stacji dokujących USB-C najlepsza jest stacja uniwersalna Dell D6000, wyposażona w cztery porty USB-A, port USB-C, HDMI i dwa porty wideo DisplayPort, Gigabit Ethernet oraz złącze audio 3,5 mm. W naszych testach działał równie dobrze z komputerami PC i Mac. Dostarcza też 65 W mocy - to największa moc ładowania spośród wszystkich stacji dokujących, jakie mierzymy - i jest to najtańsza opcja stacji dokującej, jaką wypróbowaliśmy (choć zazwyczaj jest ponad dwukrotnie droższa od koncentratora Vava).