Najlepsze powerbanki USB do laptopów

image

Praca jest ciężka, a kiedy twój laptop jest bliski śmierci, jest jeszcze trudniejsza. Na szczęście, bank energii o dużej pojemności może uratować dzień, kiedy bateria jest słaba, a gniazda są poza zasięgiem. Po ośmiu godzinach badań i 11 godzinach testów, stwierdziliśmy, że ZMI PowerPack 20000 jest najlepszym bankiem zasilania dla laptopów ładowanych przez USB-C. Ładuje on w pełni większość laptopów przynajmniej raz z maksymalną prędkością, a jednocześnie jest na tyle kompaktowy, że można go nosić w plecaku, torbie na laptopa, a nawet w większości torebek. Ponadto pełni on funkcję koncentratora, dodając porty do laptopa.

ZMI PowerPack 20000 to kompletny pakiet. Funkcjonalność tego modelu jako koncentratora - rzadka cecha, na którą nalegaliśmy w tym przewodniku w odniesieniu do banków zasilania skoncentrowanych na laptopie, ponieważ uważamy, że jest to szczególnie użyteczne - pozwala naładować laptopa przez port USB-C Power Delivery (PD), jednocześnie zasilając lub przesyłając dane do innych urządzeń przez jego dwa porty USB-A 2.0. Jeśli masz laptopa wyposażonego tylko w port USB-C, nie potrzebujesz oddzielnych adapterów, aby korzystać z urządzeń USB-A, takich jak myszy przewodowe czy klawiatury.

PowerPack 20000 ma pojemność baterii wystarczającą do pełnego naładowania laptopów takich jak 13-calowy MacBook Pro przynajmniej raz lub smartfonów takich jak iPhone X około cztery razy. Choć niektóre komputery potrzebują więcej mocy, aby ładować z maksymalną prędkością, 40-watowy PowerPack 20000 jest wystarczająco mocny, aby współpracować z szeroką gamą laptopów - od mniejszych Chromebooków, które wymagają tylko 20 W, po większe MacBooki Pro, które wymagają 87 W. PowerPack 20000 był także jedynym testowanym przez nas bankiem energii, który z łatwością naładował nasze ulubione Chromebooki Asusa z odpowiednią prędkością. Ma elegancki, wyrafinowany wygląd banku mocy i kształt, który jest mniej więcej taki sam jak szerokość i długość iPhone'a X, ale jest grubszy i waży mniej niż funt.

Maksymalne wyjście USB-C: 40 watów
Maksymalne wejście USB-C: 60 watów
Liczba portów USB-A: dwa
Pojemność: 20,000 mAh

Jeśli masz głodnego mocy laptopa, takiego jak 15-calowy lub 16-calowy MacBook Pro, i chcesz go ładować podczas uruchamiania wielu programów, ZMI PowerPack 20K Pro jest lepiej dostosowany do Twoich potrzeb niż PowerPack 20000. Jest prawie identyczny, z wyjątkiem tego, że oferuje wyższą maksymalną moc (60 W) niż jakakolwiek inna przenośna ładowarka, którą testowaliśmy. Nie jest to nasz najlepszy wybór, ponieważ nie zaoferuje zauważalnej poprawy dla większości ludzi z 13-calowymi lub mniejszymi laptopami, które nie potrzebują dodatkowej mocy, a przy tym pisaniu kosztuje więcej. Ale PowerPack 20K Pro jest świetną opcją, jeśli potrzebujesz dodatkowej mocy lub jeśli nasz top pick jest już dostępny w sprzedaży.

Podobnie jak PowerPack 20000, PowerPack 20K Pro jest podwójnym koncentratorem, więc możesz podłączyć klawiatury lub dyski flash do portów USB-A. Podobnie jak jego bliźniaczy model, waży mniej niż funt (14 uncji) i jest na tyle smukły i elegancki, że można go łatwo wsunąć do kieszeni plecaka lub teczki. Ma też tę samą pojemność i te same porty wyjściowe USB-A.

Maksymalne wyjście USB-C: 60 Watt
Maksymalne wejście USB-C: 60 watów
Liczba portów USB-A: dwa
Pojemność: 20,000 mAh

Zendure X6 to świetna opcja, jeśli masz dużo akcesoriów do ładowania i podłączenia do laptopa. Podobnie jak oba modele ZMI, posiada on dwa porty USB-A, które można wykorzystać zarówno do zasilania, jak i przesyłania danych po podłączeniu banku zasilania do laptopa za pomocą USB-C, ale dodaje on również dwa porty USB-A do ładowania. Model X6 ładuje się z mocą 45 W przez port USB-C PD, dzięki czemu jest na tyle wydajny, że umożliwia ładowanie szerokiej gamy laptopów.

To jedyny testowany przez nas model, który pokazuje poziom naładowania na wskaźniku liczbowym, w przeciwieństwie do czterech małych światełek, które posiada każdy inny bank mocy. Co więcej, jego pojemność znamionowa (20 100 mAh) i maksymalna moc (45 W) są tak wysokie jak w każdym modelu, który testowaliśmy. W naszych testach nie udało się jednak prawidłowo naładować dwóch różnych modeli Asusa Chromebooka, więc nie polecamy X6 z tą linią laptopów.

Maksymalne wyjście USB-C: 45 watów
Maksymalne wejście USB-C: 45 watów
Liczba portów USB-A: cztery
Wydajność: 20,100 mAh