Najlepsze aplikacje iPhone do ochrony przed hakerami za pomocą dwóch czynników uwierzytelniania

image

Dwuczynnikowe uwierzytelnianie jest powszechną cechą wśród bezpiecznych pamięci masowych w chmurze i kopii zapasowych danych online. Apple oferuje tę dodatkową warstwę ochrony danych, aby zabezpieczyć Twoją prywatność.

Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić Możesz dodać weryfikację numeru telefonu komórkowego, kod weryfikacyjny lub skorzystać z tymczasowego OTP z dwuczynnikowego uwierzytelniania Aby zabezpieczyć swoje dane online, nazwy użytkowników i hasła nie są już wystarczające.

W dzisiejszych czasach hakerzy są zbyt sprytni i mogą łatwo ominąć proste systemy logowania, aby uzyskać dostęp do swoich danych osobowych. Aktywacja dwuczynnikowej autoryzacji do swoich kont jest krokiem, który należy podjąć, aby pokonać hakerów i uniknąć przejęcia kont.

Zanim zanurkujesz w artykule na najlepsze aplikacje uwierzytelniające dla iPhone'a, spójrzmy na dwuczynnikowe uwierzytelnianie i dlaczego konieczne jest dodanie warstwy ochrony do swoich kont online.

Czym jest dwuczynnikowe uwierzytelnianie?

Dwuczynnikowe uwierzytelnianie (2FA) to metoda zabezpieczania rachunków internetowych za pomocą wielu rund uwierzytelniania. Jest to dodatkowy kod logowania, którego potrzebujesz, aby uzyskać dostęp do swojego konta, inny niż hasło i nazwa użytkownika.

Podstawowa forma 2FA wykorzystuje Twoje hasło jako pierwszy czynnik, a kod wysyłany w formie tekstowej lub mailowej lub na inne konto jako drugi czynnik.

Dzięki tej warstwie bezpieczeństwa, każdy, kto próbuje uzyskać dostęp do Twojego konta, potrzebuje więcej niż tylko Twojego hasła. 2FA jest najprostszym sposobem na dodanie kolejnej warstwy bezpieczeństwa, aby chronić Twoją obecność w Internecie przed hakerami.

Sklepy z aplikacjami oferują wiele dwuskładnikowych aplikacji uwierzytelniających. W tym miejscu zebraliśmy najlepsze dwuczynnikowe aplikacje uwierzytelniające dla twojego iOS, które należy zainstalować w celu zabezpieczenia twoich kont online.

1# AUTHY:

Authy jest złotym standardem w 2FA dla ISO, który jest wyposażony w cross-platform wsparcia, synchronizacji wielu urządzeń i funkcję tworzenia kopii zapasowych. Pomaga on chronić Twoje konto przed hakerami i hakerami poprzez dodanie dodatkowej warstwy zabezpieczeń.

Rozbudowana biblioteka funkcji jest również oferowana przez Authy, która obsługuje każdy z Twoich wyborów Jest bezpłatna i dostępna dla systemów Mac, iOS, Android i Windows.

źródło: app store jabłkowy

Authy generuje kod za każdym razem, gdy otwierasz aplikację na swoim urządzeniu IOS. Będziesz miał 20 sekund na zalogowanie się, po czym Authy przejdzie dalej i wygeneruje nowy kod.

Przyjazny interfejs użytkownika jest oferowany przez Authy. Wyświetla on Twoje konta w rzędzie na dole, więc przełączanie między nimi jest proste.

Są dwie rzeczy, które Authy wyróżnia na tle innych aplikacji uwierzytelniających

  • Kopie zapasowe Synchronizacja wielu urządzeń.

Pozwala na opcjonalne, szyfrowanie w przypadku utraty telefonu lub braku dostępu do Authy, pozwala na użycie hasła do kopii zapasowej w celu pobrania i przywrócenia kont.

#2 GOOGLE AUTHENTICATOR

Jedną z najczęściej stosowanych metod uwierzytelniania dwuskładnikowego jest Google Authenticator. Jest to darmowa aplikacja na smartfony firmy Google dostępna zarówno dla systemu Android, jak i iOS. Jest bardzo prosta i może wprowadzić początkujących do podstawowych standardów większości aplikacji 2FA.

Zabezpieczenie kont za pomocą Google Authenticator jest bardzo proste i można to zrobić poprzez skanowanie kodu QR. Konfiguracja jest prosta, wprowadź kod ręczny lub zeskanuj kod QR z ekranu pulpitu i jesteś gotowy do pracy. Aplikacja korzysta z 2.0 na obu platformach i menu hamburgera dla dodatkowych funkcji.

Google authenticator nadal otrzymuje kody, nawet jeśli nie masz połączenia z Internetem lub usług mobilnych. Obsługuje również ciemny motyw dla użytkowników.

Ci, którzy uwielbiają tryb ciemny, będą zadowoleni z tej funkcji zabezpieczenia swoich kont bez ostrego blasku białego ekranu.

#3 MICROSOFT AUTHENTICATOR

Microsoft Authenticator oferuje podobne funkcje i schludny interfejs, jak Google Authenticator. Dodatkowo obsługuje wieloczynnikową autoryzację dla Microsoftu. Microsoft Authenticator obsługuje także bezpieczne tworzenie kopii zapasowych w chmurze iCloud.

Dzięki temu jest bardzo przydatny w przypadkach, gdy usuwasz iPhone'a lub przełączasz się na nowy i nie masz zaszyfrowanej kopii zapasowej.

Konfiguracja aplikacji jest prosta. Możesz zeskanować kod QR lub wprowadzić go ręcznie, aby skonfigurować usługę. Po wejściu do aplikacji kod jest wyświetlany za pomocą timera i można go albo ukryć, albo po prostu skopiować.

Microsoft Authenticator oferuje kilka dodatkowych funkcji. Najważniejszą z nich jest kopia zapasowa w chmurze. Pozwala ona na zalogowanie się na nowym urządzeniu w przypadku utraty dostępu do oryginalnego urządzenia.

Pozwala również na zabezpieczenie samej aplikacji tymi samymi danymi biometrycznymi, których używasz do blokowania telefonu. Posiada również zabezpieczenie hasłem aplikacji, które gwarantuje, że nawet jeśli podasz komuś swój telefon w celu wykonania połączenia lub obejrzenia filmu, nie będzie on w stanie zobaczyć kodów weryfikacyjnych wewnątrz tej aplikacji.

#4 AUTHENTYKATOR LastPass

LastPass jest właściwą aplikacją tam w wyścigu, aby zapewnić atrakcyjną aplikację 2FA na obu platformach android i IOS.

Aplikacja obsługuje także autoryzację Face ID/Fingerprint, która dodaje nową warstwę zabezpieczeń, jak również.

źródło: app store jabłkowy

Po pierwsze, musisz być użytkownikiem LastPass, aby w pełni wykorzystać potencjał aplikacji. Dodane dane synchronizują się z serwerami LastPass. Po skonfigurowaniu nowego urządzenia, do przywrócenia danych potrzebne będzie konto LastPass. Pokazuje on podobnie wyglądającą listę kont, pasujących do kodów TOTP.

Dotknięcie jednego z nich spowoduje przeciągnięcie timera na trzy minuty. Będziesz miał tyle czasu na zalogowanie się na stronie i wpisanie swojego kodu.

#5 2FA AUTH

Najprawdopodobniej 2FA AUTH jest najlepiej wyglądającą aplikacją typu authenticator na tej liście ze względu na swoją prostotę. Aplikacja obsługuje pin i biometryczną blokadę dla dodatkowej ochrony 2FA utrzymuje rzeczy proste pozwala szybko i wygodnie chronić swoje konta poprzez dodanie 2-faktowe uwierzytelniania.

To jak Google Authenticator i Microsoft Authenticator. Aplikacja nie oferuje usługi tworzenia kopii zapasowych/odtwarzania, ani nie wykorzystuje żadnego uwierzytelniania Face ID, ale wykonuje podstawowe czynności w sposób prawidłowy i wykonuje zadanie.

Aplikacja łączy w sobie najlepsze w swojej klasie praktyki bezpieczeństwa i bezproblemową obsługę użytkownika. Dla Twojej wygody możesz albo użyć kodu QR Code, albo wprowadzić swój tajny klucz ręcznie.