Najlepsza ładowarka do telefonów USB

image

Jeśli kiedykolwiek zakodowałeś baterię telefonu na czerwono, wiesz, że moc jest cenna, a im szybciej ją zdobędziesz, tym lepiej. Ładowarka Anker PowerPort III Nano i Aukey's Minima 18W PD Charger (PA-Y18) to najlepsze opcje do szybkiego ładowania każdego telefonu: Są malutkie i niedrogie, a w ciągu pół godziny otrzymają w pełni rozładowaną baterię telefonu, nawet do 50%.

Jeśli masz iPhone'a 8 lub nowszego, musisz kupić kabel USB-C-to-Lightning, aby skorzystać z szybszego ładowania, które oferuje port USB-C. (Telefony iPhone 11 Pro i 11 Pro Max są dostarczane z kablem USB-C-to-Lightning, a każdy inny telefon iPhone jest nadal dostarczany z kablem USB-A-to-Lightning). Jeśli masz już telefon z systemem Android i kabel USB-C, nie musisz kupować niczego dodatkowego, aby szybko naładować nasze picki USB-C.

Jeśli chcesz mieć najmniejszą dostępną cegiełkę zasilającą, która będzie ładować telefon z największą szybkością, polecamy jednoportową ładowarkę Anker PowerPort III Nano lub Aukey Minima 18W PD (PA-Y18). PowerPort III Nano jest tej samej wielkości, co wszechobecna 5-watowa ładowarka Apple (ta, którą Apple zawarł w pudełku z każdym telefonem iPhone z wyjątkiem 11 Pro i 11 Pro Max), i to właśnie ją należy wybrać, jeśli cenisz sobie rozmiar ponad wszystko inne. PA-Y18 jest tylko trochę większy, ale zazwyczaj sprzedaje się za trochę mniej. Oba modele dostarczają 18 watów na USB-C. Czy masz iPhone, model Samsung Galaxy, słuchawkę Google Pixel, lub jakiś inny telefon z systemem Android z szybkim ładowaniem, to wystarczająco dużo energii, aby naładować większość telefonów około połowy w zaledwie 30 minut.

Anker PowerPort III Nano
Port pierwszy: 18 W USB-C

Aukey PA-Y18
Port pierwszy: 18 W USB-C

Ładowarka kompaktowa PD o mocy 30 W z podwójnym portem (RP-PC132) RAVPower jest mocniejsza niż mniejsze modele Anker PowerPort III Nano i Aukey PA-Y18. Jej port USB-C może ładować do 18 W, a drugi port w formie klasycznego USB-A pozwala na jednoczesne ładowanie drugiego urządzenia z mocą do 12 W.

Port pierwszy: 18 W USB-C
Port drugi: 12 W USB-A

Ładowarka Aukey Focus Duo 36W Dual-Port PD Charger (PA-D2) jest tym, co powinieneś otrzymać, jeśli chcesz korzystać z szybkiego USB-C z wieloma urządzeniami. Kiedy jeden port jest używany, ładuje się z mocą do 30 W. Oba porty USB-C obsługują pełne 18-watowe ładowanie, gdy korzystasz z nich w tym samym czasie, co oznacza, że możesz ładować dwa telefony z maksymalną prędkością - bateria iPhone'a przejdzie od 0 do około 50% naładowana w ciągu pół godziny, podczas gdy w tym samym czasie na ładowarce, z którą jest dostarczana, będzie to mniej niż 20%. Ten podwójny-USB-C konfiguracja jest nadal dość rzadkie, a PA-D2 oferuje najlepsze wykonanie go.

Port pierwszy: 30 W USB-C (18 W USB-C, gdy oba porty są w użyciu)
Port drugi: 30 W USB-C (18 W USB-C, gdy oba porty są używane)

Anker PowerPort II nie obsługuje USB-C, co oznacza, że nie może zaoferować maksymalnej prędkości ładowania w najnowszych telefonach. Ale nadal jest to dobry wybór, jeśli chcesz tylko najmniejszą i najtańszą ładowarkę wysokiej jakości USB-A - każdy port jest nadal wystarczająco mocny, aby ładować urządzenia z mocą 12 W jednocześnie.

Port pierwszy: 12 W USB-A
Port drugi: 12 W USB-A

Anker PowerPort 4 to model do wyboru, jeśli masz przy sobie dużo sprzętu, telefon, smartfon, bank energii i słuchawki Bluetooth - lub jeśli podróżujesz z towarzyszami. Każdy z czterech portów obsługuje 12-watowy pobór mocy, tak szybko jak to możliwe przy użyciu standardowego USB-A. Żadna inna niezawodna ładowarka z czterema portami nie oferuje takiego zasilania w tak małym rozmiarze i w tak niskiej cenie.

Port pierwszy: 12 W USB-A
Port drugi: 12 W USB-A
Port trzeci: 12 W USB-A
Port czwarty: 12 W USB-A