Jak złamać iPhone'a?

image

Czy kiedykolwiek natknąłeś się na termin "jailbreak" będąc użytkownikiem iPhone'a i pomyślałeś o tym, co on oznacza? Albo jak to działa? Nie martw się, mamy cię kryć. Jailbreaking odnosi się do procesu, w którym użytkownik uzyskuje dostęp do systemu operacyjnego Apple (iOS) i modyfikować go, aby usunąć ograniczenia, dokonać zmian i zainstalować wymagane złośliwe oprogramowanie, które w przeciwnym razie nie jest dozwolone przez producentów Apple. Zaskakujące, prawda?

Czy kiedykolwiek próbowałeś używać iPhone'a jako pilota zdalnego sterowania?

To jest to, co mam objęte tutaj dla Ciebie! Istnieje wiele sposobów, aby to zrobić i różne narzędzia są również dostępne, co znacznie ułatwia cały proces. Tak więc, w dzisiejszym temacie, zamierzamy nauczyć Cię o łamaniu więzienia przez iPhone'a. Ponadto, najlepszą częścią jest, my również podkreślamy, jak można złamać iPhone'a bez komputera. Jesteś gotowy? Zaczynajmy.

Co to jest włamanie do więzienia?

Mówiąc prościej, jailbreaking oznacza uzyskanie dostępu do nieautoryzowanego oprogramowania urządzenia (które w innym przypadku nie jest dostępne dla użytkowników), aby dokonać dopuszczalnych zmian w systemie operacyjnym. Termin "jailbreaking" jest zazwyczaj używany w połączeniu z iPhone'em firmy Apple. W szerszej perspektywie, osoba może dokonać włamania do dowolnego urządzenia poprzez uzyskanie do niego dostępu w sposób, który nie jest dozwolony przez producenta. Wiem, że zastanawiasz się, to dlaczego osoba musi złamać iPhone'a? O tym będziemy rozmawiać w następnej kolejności!

Dlaczego ludzie włamują się do iPhone'a?

Apple nakłada wiele ograniczeń na to, jakie aplikacje mogą, a jakie nie mogą być instalowane na ich urządzeniach. Powód ten może być związany z celami bezpieczeństwa, ale wszystko to skutkuje nieco ograniczonym doświadczeniem dla użytkowników końcowych. Jailbreaking jest zazwyczaj wykonywane w celu dostosowania urządzenia, rozszerzenia funkcji lub do instalacji niestandardowych aplikacji innych firm na urządzeniu. Czy jest to legalne? Szczerze mówiąc, jest to całkowicie legalne. Gdyby ta decyzja zależała od producentów, nie byłoby to dozwolone, ale użytkownicy mają prawo do włamania do więzienia swoich urządzeń zgodnie z prawem (przynajmniej w USA). Spójrzmy teraz, jak można to osiągnąć. Jak można złamać iPhone'a? Aby wydostać się z więzienia iPhone'a, wykonaj poniższe kroki i ...boom jesteś skończony.

1) Podłącz iPhone'a do komputera, otwórz iTunes i wykonaj kopię zapasową urządzenia.

2) Zaktualizuj urządzenie do najnowszej wersji iOS (tj. iOS 13). W tym celu przejdź do Ustawienia > Ogólne > Aktualizacja oprogramowania.

3) Uruchom ponownie urządzenie z systemem iOS i pobierz Hexxa Plus.

4) Stuknij przycisk Allow > Download (Pozwól). Następnie przejdź do Settings > Profile Download (Ustawienia > Pobieranie profilu) i dotknij łącza pobierania. Może to spowodować wyświetlenie prośby o potwierdzenie kodu urządzenia.

5) Teraz możesz pobrać aplikację Cydia (App Store dla aplikacji jailbreak). Otwórz aplikację Hexxa Plus i dotknij przycisku Pobierz powtórki.

6) Przejdź do listy Repo Managerów Aplikacji i dotknij ją, a następnie skopiuj adres http://ios.cyrepo.tk/.

7) Otwórz swoją aplikację Hexxa Plus i dotknij przycisku Wyciągnij powtórzenie. Wklej adres, dotknij Ok, aby wyodrębnić Cydia repo.

8) Stuknij przycisk pobierania. Dotknij kolejno opcji Allow > Go to Settings > Profile Download > Install.

9) Wprowadź swój kod dostępu, a następnie dotknij przycisku Install > Done (Zainstaluj > Gotowe).

Jak rozbić iPhone'a bez komputera? Uwolnienie z więzienia może być dokonane całkowicie bez komputera i oto jak można to zrobić. Zanim to zrobisz, upewnij się, że wykonasz kopię zapasową urządzenia, aby wszystkie dane były bezpieczne.

1) Przejdź do next.tweakboxapp.com i naciśnij Apps na górze.

2) Stuknij aplikację Tweakbox Apps.

3) Przewiń w dół, znajdź "unc0ver Jailbreak" .

4) Po załadowaniu strony naciśnij przycisk "Install" i potwierdź wyskakujące okienko i pozwól mu się pobrać.

5) Otwórz aplikację Settings i przejdź do General > Profiles and Device Management> Lebo International Investment Development Co.Ltd..

6) Stuknij w opcję Trust Lebo International Investment Development Co. Ltd, a następnie kliknij Trust w polu potwierdzenia.

7) Przejdź do ekranu głównego i znajdź aplikację unc0ver, a następnie dotknij Jailbreak.

8) Cydia powinna pojawić się na ekranie głównym po zakończeniu ucieczki z więzienia.

Po zakończeniu procesu "Jailbreak", przywróć dane na urządzeniu z systemem iOS. Możesz teraz instalować aplikacje na urządzeniu i wprowadzać zmiany zgodnie z własnymi wymaganiami. Ostateczne słowa Decyzja o uwięzieniu iPhone'a zależy całkowicie od osoby, która go używa. Jeśli użytkownik jest zadowolony z ograniczeń, jakie nakłada na niego Apple, to nie ma potrzeby tego robić. Ale jeśli chcesz wprowadzić jakieś celowe zmiany w swoim urządzeniu, możesz wykonać powyższe kroki jailbreak iPhone z lub bez użycia komputera. Miejmy nadzieję, że po przeczytaniu naszego wspaniałego przewodnika, będziesz w stanie złamać iPhone szybko.