Jak wykonać rooting telefonu z systemem Android

image

Rooting urządzeń z systemem Android odnosi się do modyfikacji oryginalnej wersji Androida zainstalowanej w urządzeniu. Poprzez rooting androida, można uzyskać pełny dostęp do wszystkiego w systemie operacyjnym, i pozwolenie na modyfikację tego wszystkiego.

Android jest jednym z najbardziej konfigurowalnych systemów operacyjnych na rynku. Ale nie możesz zmienić wyglądu i odczuć swojego urządzenia. Dzieje się tak dlatego, że firmy produkujące androidy nakładają kilka ograniczeń na Twoje urządzenia.

Możesz przezwyciężyć te ograniczenia poprzez rooting. Rooting androida pozwala złamać wszystkie te ograniczenia i wykorzystać prawdziwy potencjał urządzenia.

Nowoczesne urządzenia z systemem Android są o wiele lepsze niż kiedyś. Ale wielu z nas nadal chce rootować nasze telefony i szuka informacji o tym, jak zakorzenić androida.

Co to jest Root?

Rooting android pozwala wejść głębiej w podsystem telefonu. Po rootingu można uzyskać dostęp do całego systemu operacyjnego, aby dostosować swoje urządzenie Android, i można pominąć wszelkie ograniczenia, lub odinstalować wymuszone aplikacje, które firma produkcyjna nałożyła na Ciebie.

Twój telefon z systemem Android wykorzystuje uprawnienia Linuksa i własność systemu plików. Jako użytkownik możesz robić pewne rzeczy w oparciu o swoje uprawnienia użytkownika. Po rootingu w systemie Android, mały plik o nazwie SU (switch user) jest umieszczony w systemie.

Użytkownik root jest odpowiednikiem użytkownika administratora w systemie Windows. Sprawia on, że jesteś odpowiedzialny za swoje urządzenie. Dzięki temu można kontrolować swój telefon lub tablet, czego nie można było zrobić wcześniej.

Ważne uwagi Przed rozpoczęciem korzystania z systemu głównego

Użytkownicy powinni być w pełni świadomi potencjalnych zagrożeń związanych z rootingiem:

 • Każda utrata danych spowodowana awarią poprzedniej kopii zapasowej.
 • Jeśli coś pójdzie nie tak podczas procesu rootowania, istnieje ryzyko uszkodzenia urządzenia.
 • Uruchamianie systemu rootingu powoduje unieważnienie gwarancji na urządzenie
 • Niezdolność do oficjalnej automatycznej aktualizacji
 • Błędne działanie i niepowodzenie operacji może być wykonane przez niezrozumienie Android rooting.
 • Zmiana uprawnień może spowodować wadliwe działanie niektórych aplikacji.

Rooting urządzenia jest dość ważne, i coś, o czym należy myśleć przed rozpoczęciem.

Metoda

Kroki te mogą się nieco różnić w zależności od różnych programów, ale zazwyczaj tak właśnie jest:

 1. Najpierw włącz komputer, trzeba będzie zainstalować aplikację root android i Fast boot sterowniki i włączyć USB Debugging w telefonie.
 2. Po podłączeniu telefonu do komputera, umieść go w trybie Fastboot i użyj zachęty do polecenia, aby wysłać polecenia do telefonu.
 3. Zainstaluj niestandardowe odzyskiwanie jak TWRP. Uruchom program do niestandardowego odzyskiwania TWRP, zapisz skopiowany plik SuperSU na urządzeniu.
 4. Uruchom aplikację Root Checker, aby potwierdzić dostęp root.

Root Applications You Should Try

Istnieją dwa sposoby na rooting urządzenia androidalnego. Ręczny sposób na podłączenie telefonu z systemem Android do komputera i ręczne przekazywanie poleceń za pomocą wiersza poleceń lub można użyć jednego kliknięcia narzędzia programowego.

Jedno kliknięcie sposób jest łatwiejszy, ale ręczny sposób daje większą kontrolę nad procesem rootingu i jest bardziej niezawodny.

1) Korzystanie z Android Root

 • Po pierwsze, należy pobrać i zainstalować na komputerze oprogramowanie root dla systemu Android i uruchomić je.
 • Następnie należy podłączyć urządzenie z systemem Android do komputera przez USB.
 • Dotknij Więcej narzędzi z lewego panelu i wybierz 'Android Root'.

Oprogramowanie sprawdzi najpierw status root Twojego podłączonego urządzenia z systemem Android. Jeśli Twoje urządzenie zostało zrootingowane przed tym oprogramowaniem, nie będzie Cię ono bawić.

Następnie kliknij przycisk Start, aby kontynuować. Następnie Android Root wykryje Twój telefon (nie odłączaj telefonu podczas procesu wykrywania).

Czasami urządzenie może się uruchomić ponownie kilka razy, zanim Android Root znajdzie odpowiednie rozwiązanie do rootingu telefonu z systemem Android. Po android root znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla telefonu, zobaczysz przycisk Root Now. Wystarczy kliknąć na niego, aby zrootingować swoje urządzenie.

2) Używanie Kingo Root

Dosłownie wykonuje on proces root za pomocą jednego kliknięcia. Ale uzyskanie aplikacji na urządzeniu z systemem Android jest skomplikowane, ponieważ nie jest ona dostępna w Google Play Store, musisz pobrać KingoRoot APK i ręcznie go zainstalować. Upewnij się, że Twoje urządzenie jest ustawione tak, aby umożliwić rooting z aplikacji z nieznanych źródeł. Po zainstalowaniu KingoRoot uruchom aplikację i dotknij tutaj przycisku One Click Root. Twoje urządzenie powinno być zrootingowane w ciągu około 60 sekund.

3) Program Supersu

SuperSU jest dostępny jako plik .zip, który możemy "flash" z TWRP. W ten sposób uzyskasz dostęp roota wraz z funkcjami zarządzania.

Wystarczy pobrać plik .zip na komputer i przeciągnąć plik SuperSU zip do wewnętrznej pamięci masowej telefonu za pomocą kabla USB.

Następnie zrestartuj telefon do trybu odzyskiwania TWRP (w każdym telefonie jest to nieco inne rozwiązanie) i kliknij przycisk Install. Po zainstalowaniu pojawi się następny ekran.

Po dotknięciu przycisku SuperSU zip Swipe, aby potwierdzić flash. Chwilę potrwa flashowanie pakietu SuperSU. Kiedy to się skończy, naciśnij przycisk "Reboot System", aby uruchomić z powrotem do Android, a następnie po prostu kliknij root urządzenia.

Po pomyślnym zakończeniu tych czynności należy upewnić się, że urządzenie zostało pomyślnie zrootingowane. Root Checker to popularna aplikacja, która po zainstalowaniu i uruchomieniu poinformuje Cię, czy Twoje urządzenie ma uprawnienia administratora.