Jak utworzyć plik PDF ze strony internetowej na telefonie iPhone lub iPadzie

image

Poprzedni iPhone's Vulnerability Allowed Websites to Hack iOS Devices Next ' Najlepsze w historii rozwiązanie, aby przyspieszyć, oczyścić i ożywić iPhone'a.

Powiązane posty Wszystko, co musisz wiedzieć o ołówku Apple Jak przekonwertować iPhone'a do zdalnego sterowania Quick Methods, aby wymazać dane z iPhone'a i uczynić go nowym, zanim go sprzedasz

Czy wiesz, że można utworzyć plik PDF ze strony internetowej na iPhone'ie i iPadzie w iOS 11? Tak, dobrze mnie słyszałeś. Możesz go również zapisać, aby przyjrzeć się mu później lub kiedy tylko masz na to ochotę.

Oczywiście, tworzenie i zapisywanie plików PDF ze strony internetowej jest dość proste. Ale to, co czyni tę funkcję świetną, to fakt, że większość ludzi nawet nie wie, że jest to możliwe. Na szczęście, mam cię na oku. Wszystko co musisz zrobić, to podążać za moimi instrukcjami do trójnika, a będziesz wiedział wszystko o tworzeniu, zapisywaniu i udostępnianiu plików PDF ze strony internetowej.

Jak wiesz, w przeglądarce Safari Apple pojawiła się aktualizacja. Wprowadziła ona nową funkcję, pozwalając Ci tworzyć pliki PDF ze strony internetowej w urządzeniach iPhone i iPad w systemie iOS 11. Pomoże Ci to zwiększyć produktywność, utrzymując strony internetowe w trybie offline w celu ich odczytania i zrozumienia. Najlepsze jest to, że jest to bardzo łatwe do zrobienia.

W tym artykule podam Państwu szybki i prosty przewodnik tworzenia plików PDF ze strony internetowej i zapisywania ich za pomocą iOS11. Nie tylko to, ale również pokażę ci metodę dzielenia się tym plikiem PDF, jak również zmianę jego nazwy. Możesz również dodać do niego adnotacje za pomocą narzędzia do tworzenia znaczników, a jeśli nie potrzebujesz już tego zapisanego PDF, możesz go po prostu usunąć.

Tak więc, bez dalszego rozwodzenia się, zacznijmy.

Jak utworzyć i zapisać plik PDF ze strony internetowej

Aby utworzyć plik PDF ze strony internetowej na iPhone'ie i iPadzie w iOS 11, musisz użyć przeglądarki Safari. Teraz wykonaj te proste kroki, aby utworzyć i zapisać stronę internetową w formacie PDF.

 • Otwórz stronę internetową, którą chcesz pobrać, w przeglądarce Safari. Stuknij przycisk Udostępnij. (Spowoduje to otwarcie arkusza udostępnienia).
 • Spójrz na dolny rząd i przesuń go w lewo, aż do końca arkusza. Pojawi się opcja "Utwórz PDF". Stuknij tę opcję.
 • Jak tylko ją dotkniesz, strona internetowa zamieni się w plik PDF. Otworzy się nowy panel, który będzie zawierał Twoją stronę internetową w formacie PDF. (Możesz również zobaczyć liczbę stron w lewym górnym rogu panelu). W lewym górnym rogu dotknij "Gotowe". Teraz zostanie otwarta karta opcji. Dotknij przycisku "Save File To...".
 • Otworzy to wszystkie miejsca, w których możesz zapisać swoje pliki. Teraz wybierz miejsce, w którym chcesz zapisać ten plik PDF. (Możesz wybrać folder lub zapisać plik na dysku iCloud). Po wybraniu miejsca docelowego, dotknij "Add" w prawym górnym rogu. W ten sposób plik PDF zostanie zapisany w wyznaczonym miejscu, a Ty powrócisz do oryginalnej strony internetowej.
Coś specjalnego dla Ciebie!

Hurray! Właśnie utworzyłeś plik PDF ze strony internetowej na iOS 11. Jest on teraz zapisywany w określonym miejscu. Możesz go teraz otworzyć, aby go przeczytać, lub możesz podzielić się nim z innymi osobami.

Jak podzielić się zapisanym plikiem PDF ze strony internetowej

Aby udostępnić tę zapisaną stronę internetową w formacie PDF innym osobom, wykonaj poniższe kroki,

 • Stuknij przycisk Udostępnij w prawym górnym rogu podczas wyświetlania pliku PDF.
 • Zobaczysz teraz różne opcje oparte na aplikacjach, które zostały zainstalowane do udostępniania treści. Możesz na przykład załączyć ten plik PDF w wiadomości e-mail lub użyć aplikacji Dropbox do udostępnienia go.
 • Możesz również użyć rozszerzenia "Save to Files". Jest to najprostszy i najlepszy sposób na zapisanie tego pliku PDF na telefonie iPhone lub iPadzie w systemie iOS 11. Ta funkcja pozwoli Ci zapisać plik PDF strony internetowej do dowolnego folderu w aplikacji "Files". Możesz więc zapisać go bezpośrednio w iCloud lub Dropbox.

Jak zmienić nazwę zapisanego pliku PDF ze strony internetowej

Aby zmienić nazwę zapisanego pliku PDF na iPhone'ie na iPadzie w iOS 11, wystarczy wykonać następujące kroki,

 • Przejdź do aplikacji Files. Następnie wybierz zakładkę "Browse" na dole. Przejdź do folderu, w którym zapisałeś plik PDF i dotknij go.
 • Teraz naciśnij na ikonę pliku. Zobaczysz różne opcje do wyboru. Dotknij na "Zmień nazwę".
 • Wprowadź nazwę, którą chcesz nazwać plik i dotknij "Gotowe" w prawym górnym rogu.

Jak oznaczyć plik PDF ze strony internetowej

Jeśli chcesz oznaczyć plik PDF i napisać na nim coś ważnego, po prostu wykonaj te proste kroki.

 • Stuknij przycisk znacznika w prawym górnym rogu podczas przeglądania pliku PDF. (znajduje się on tuż obok przycisku udostępniania z ikoną znacznika).
 • Po kliknięciu na niego, otrzymasz iPhone'a i iPada iOS 11 z funkcją znacznika.
 • Teraz możesz używać tego pióra do pisania tekstu lub doodle w dowolnym miejscu pliku PDF.
 • Dotknij "Gotowe" w lewym górnym rogu, gdy skończysz dodawać tekst.
 • Spowoduje to powrót do ekranu podglądu.
 • Teraz możesz zapisać ten plik PDF lub udostępnić go innym osobom.

Jak usunąć zapisany plik PDF ze strony internetowej

Jeśli nie potrzebujesz już zapisanego pliku PDF i chcesz go usunąć, wykonaj następujące kroki.

 • Przejdź do folderu, w którym wcześniej zapisałeś plik PDF.
 • Dotknij "Wybierz" w prawym górnym rogu.
 • Dotknij pliku.
 • Na pliku pojawi się niebieski znacznik wyboru.
 • Teraz, dotknij ikonę kosza w prawym dolnym rogu.
 • Plik zostanie teraz przeniesiony do folderu "Recently Deleted".
 • Możesz również odzyskać go stamtąd, jeśli chcesz.

Ostatnie słowa:

Jestem pewien, że ten artykuł ogromnie pomógł ci odkryć tę nową i użyteczną funkcję w iOS 11. Tak więc, teraz można nie tylko utworzyć plik PDF ze strony internetowej na iPhone'ie i iPadzie w iOS 11, ale również można go udostępnić. Poza tym, można zarządzać tymi plikami PDF i przechowywać je tak długo, jak chcesz.