Jak ustawić dowolny utwór jako niestandardowy dzwonek iPhone'a w ciągu 5 minut

image

Czy nie zgodziłbyś się, gdybym powiedział, że posiadanie unikalnego dzwonka jest jedną z najfajniejszych rzeczy, które wyróżniają cię w tłumie?

Jeśli posiadasz iPhone'a, prawdopodobnie zawsze chciałeś spersonalizować go według własnego gustu. Dzwonek jest jednym z najprostszych sposobów, aby to zrobić. Bez wątpienia, iPhone'y już pochodzą z wielu inspirujących dzwonków, ale o niestandardowy iPhone dzwonek jeden po prostu bierze rzeczy na inny poziom. Zabawne, prawda?

Poza tym wszystkim, dzwonki służą również użytecznemu celowi. Możesz ustawić swój ulubiony utwór jako dzwonek lub, jeszcze lepiej, przypisać różne dzwonki do różnych kontaktów. W ten sposób dowiesz się, kto dzwoni, nie wyciągając telefonu z kieszeni. Czy mam rację?

Cóż, jeśli nie wiesz, to pozwól, że powiem ci coś fajnego, stworzenie niestandardowego dzwonka i ustawienie go na iPhone'ie jest zbyt proste jak kawałek tortu, a nie nauki rakietowe. Nie ma nic technicznego.

Jednakże, jest to trochę trudniejsze niż pobranie dzwonka od osoby trzeciej bezpośrednio na iPhone'ie. Ale przy odrobinie pomocy, każdy może to zrobić.

W tym artykule wyjaśnię, jak można zmienić dowolny utwór z biblioteki muzycznej iTunes w niestandardowy dzwonek. Proces ten obejmuje kopiowanie plików, zmianę nazw, a także zmianę rozszerzeń. Więc, aby to naprawić, postępuj zgodnie z instrukcjami, które zaraz ci powiem. Zapewniam Cię, że po wykonaniu tego tutorialu, będziesz miał swój własny, niepowtarzalny, niestandardowy dzwonek. Zacznijmy.

Zacznijmy.

Tworzenie własnego, niestandardowego dzwonka do iPhone'a

#1 Otwórz iTunes na swoim komputerze. Jego ikoną jest nuta muzyczna z białym tłem. Jeśli zostanie wyświetlony monit o aktualizację programu iTunes, kliknij przycisk Pobierz iTunes. Następnie poczekaj, aż aktualizacja zakończy się instalacją. Następnie trzeba będzie zrestartować komputer.

#2: Upewnij się, że utwór, który chcesz mieć jako dzwonek, znajduje się w iTunes. Większość ludzi o tym nie wie, ale jedną z możliwości iTunes jest przycinanie piosenek. Tak więc, będziesz potrzebować iTunes, aby przyciąć piosenkę.

Jeśli iTunes jest domyślnym odtwarzaczem muzyki na Twoim komputerze, możesz dodać utwór do iTunes, klikając go dwukrotnie. Jeśli iTunes nie jest domyślnym odtwarzaczem muzycznym Twojego komputera, możesz dodać utwór, klikając Plik > Dodaj plik do biblioteki, a następnie dwukrotnie plik muzyczny, którego chcesz użyć.

#3: Otwórz teraz swoją bibliotekę muzyczną i wybierz utwór lub dźwięk, który chcesz użyć jako swój własny dzwonek.

#4: Znajdź fragment utworu, który chcesz użyć jako dzwonek. Musisz wziąć 30-sekundowy klip z utworu. Dzwonek nie może być dłuższy niż 30 sekund, po czym zaczyna się pętla. Więc, wybierz coś, co ma sens i jest zgodne z Twoim gustem.

#5: Musisz wybrać konkretną godzinę, aby twój dzwonek zaczął się i zakończył. W tym celu, musisz otworzyć menu informacyjne piosenki. Kliknij prawym przyciskiem myszy na utwór, kliknij 'Get Info', otworzy się okno.

#6: Kliknij na zakładkę "Opcje". Znajduje się ona w górnej części okna menu informacyjnego.

#7: Zaznacz check the 'start' and the 'stop' box. Pozwoli to na zmianę czasu rozpoczęcia i zakończenia utworu.

Teraz wystarczy podać czas rozpoczęcia i zakończenia utworu, który chcesz ustawić jako niestandardowy dzwonek. Gdy skończysz podawać swój czas, kliknij "OK". Spowoduje to zapisanie zmian w utworze i wyjście z menu.

#8: Musisz utworzyć wersję AAC utworu. Aby to zrobić, kliknij ponownie prawym przyciskiem myszy na utwór, a następnie kliknij na 'Create AAC Version'. Gdy to zrobisz, iTunes sporządzi kopię oryginalnego utworu, który będzie miał niestandardowy czas trwania podany przez Ciebie.

#9: Kliknij prawym przyciskiem myszy na nowo utworzony utwór, a następnie kliknij "Pokaż w wyszukiwarce".

#10: W folderze Finder, kliknij prawym przyciskiem myszy na nowo utworzony utwór i kliknij na 'Get Info.

#11: W rozwijanej liście 'Nazwa i rozszerzenie' zmień rozszerzenie utworu z .m4a na .m4r i zapisz swoje zmiany.

#12: Umieść go na swoim pulpicie. Lepiej zmień nazwę wersji ACC piosenki, aby ułatwić jej identyfikację.

W tym momencie skończysz z tworzeniem własnego dzwonka dla Twojego iPhone'a.Dobra robota!

Kopiowanie niestandardowego dzwonka na iPhone'a

Teraz musisz go skopiować i umieścić na swoim iPhone'ie.

#1: Podłącz iPhone'a do komputera. Użyj kabla do ładowania telefonu i podłącz jego końcówkę USB do komputera, a drugą końcówkę do portu ładowania iPhone'a.

#2: Otwórz aplikację iTunes.

#3: Wybierz przycisk trzech kropek i kliknij 'Tony' w menu rozwijanym.

#4: Teraz, dodaj dzwonek do strony z dźwiękami. Po prostu, przeciągnij ton z pulpitu do sekcji 'Tony' i upuść go tam.

#5: Kliknij na iPhone'a z górnego paska w iTunes i kliknij na 'Tones'. Zaznacz pole "Selected tones", aby uzyskać listę tonów, które chcesz zsynchronizować z iPhone'em.

#6: Kliknij na przycisk "Apply" w prawym dolnym rogu programu iTunes, aby zsynchronizować dzwonek z telefonem iPhone.

#7: W telefonie iPhone, przejdź do Ustawienia > Dźwięki > Dzwonki. Tutaj zobaczysz swój nowy niestandardowy dźwięk dzwonka u góry.

Gratulacje z okazji udanego dotarcia tutaj. Jesteś teraz gotowy do umieszczenia niestandardowy dzwonek na telefonie iPhone.

Zmień swój dzwonek na niestandardowy dzwonek

Nie martw się. Już prawie jesteśmy na miejscu. Wszystko, co pozostało, to zmienić dzwonek iPhone'a z niestandardowym dzwonkiem, wtedy jesteś gotowy do drogi.

#1: Na swoim iPhone'ie, Przejdź do Ustawienia > Dźwięki &Haptyka.

#2: Dotknij 'Ringtone.' Ta opcja znajduje się w sekcji "Dźwięki i wzorce wibracji".

#3: W sekcji 'Dzwonki', dotknij nazwy dzwonka, który chcesz użyć jako domyślny dzwonek iPhone'a. W sekcji 'Dzwonki', dotknij nazwy dzwonka, który chcesz użyć jako domyślny dzwonek iPhone'a. Zobaczysz niebieski znacznik wyboru pojawiający się wraz z nim, co oznacza, że Twój telefon będzie teraz używać Twój niestandardowy dzwonek dla wszystkich połączeń przychodzących.

Właśnie masz swój osobisty zestaw dzwonka na iPhone.Yay!

Zmień swój dzwonek dla konkretnego kontaktu

Można również przypisać różne niestandardowe dzwonki do różnych kontaktów. Za każdym razem, gdy zadzwoni Twój telefon, będziesz dokładnie wiedział, do kogo dzwonić. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki,

#1: Otwórz aplikację Kontakt i stuknij w nazwisko osoby.

#2: W prawym górnym rogu karty kontaktowej osoby wybierz 'Edytuj'.

#3: Kliknij 'Ringtone' i wybierz nowy dzwonek.

#4: Stuknij się.

To jest to. Gratulacje, koniec z tworzeniem i ustawianiem własnego dzwonka do iPhone'a!

Możesz powtarzać ten proces tyle razy, ile chcesz, i dodawać wiele niestandardowych dźwięków dzwonka, korzystając z ulubionych utworów w bibliotece iTunes.

Ostatnie słowa:

Czy masz jakieś pytania? Czy powyższy temat nie był mądry? Nie denerwuj się, zawsze jesteśmy do Twojej dyspozycji, aby rozwiązać Twoje problemy. Po prostu podziel się zapytaniem w poniższym komentarzu, a boom, Twój problem zostanie rozwiązany.