Jak sprawdzić procentowy stan baterii w telefonie iPhone

image

Smartfony Apple są niesławne, jeśli chodzi o żywotność baterii. Bez względu na to, jak bardzo Apple poprawia żywotność baterii, użytkownicy iPhone'ów zawsze obawiają się utraty mocy w środku czegoś ważnego. Powszechną praktyką dla każdego użytkownika jest stałe kontrolowanie poziomu baterii w smartfonie.

Dlatego wskaźnik poziomu baterii w prawym górnym rogu iPhone'a jest integralną częścią każdego użytkownika iPhone'a. Przyzwyczailiśmy się do tego tak bardzo, że stał się on jedną z najbardziej ulubionych funkcji monitorujących żywotność baterii w telefonie.

Wskaźnik procentowy baterii jest również bardzo pomocny przy podejmowaniu decyzji, czy korzystać z iPhone'a w trybie niskiego poboru mocy, czy też nie.

Aby Ci pomóc, w tym artykule omówimy, jak sprawdzić procentowy stan baterii w Twoim telefonie iPhone.

Ale zanim to nastąpi, rozważmy następujące pytanie.

Dlaczego wartość procentowa baterii nie jest wyświetlana na ekranie głównym iPhone'a X i innych najnowszych modeli iPhone'a?

Choć Apple wprowadziło znaczne ulepszenia w zakresie żywotności baterii, to jednak na nowo odkryło konstrukcję iPhone'a X i iPhone'a z serii 11. Najnowsze modele są teraz wyposażone w masywne ekrany bez ramek i wycięcie na górze, w którym znajduje się przednia kamera.

Oszałamiający ekran od końca do końca i od góry do dołu stał się jednak możliwy z dużym poświęceniem.

Nacięcie zajęło sporo miejsca w tradycyjnym iPhone'ie (modele sprzed iPhone'a X) z górnym paskiem stanu. Dlatego też firma Apple musiała przeprojektować niektóre z tych funkcji. A największą ofiarą była ikona odsetka baterii. Firma Apple musiała ją wyeliminować, ponieważ zajmowała zbyt wiele miejsca.

Procentowy udział baterii na ekranie domowym iPhone'a 8 (lub starszej wersji)

Fani Apple posiadający iPhone'a 8 lub starszego mogą z łatwością zobaczyć procentowy stan baterii na ikonie umieszczonej w prawym górnym rogu.

A jeśli nie jest widoczny, możesz po prostu przejść do Ustawienia > Bateria i włączyć funkcję Procent baterii, przesuwając przełącznik w prawo, aby sprawdzić dokładny stan soku z baterii w czasie rzeczywistym na ekranie głównym.

Prowadzenie zakładki Procent baterii pomaga użytkownikom naładować telefon na czas lub włączyć tryb niskiego poboru mocy, aby uniknąć całkowitego rozładowania iPhone'a. W tym celu wystarczy przesunąć przełącznik w prawo, aby sprawdzić dokładny stan soku z baterii w czasie rzeczywistym na ekranie głównym.

Oto, jak to wygląda na iPhone 8 lub starszych modeli smartphone'a Apple:

Jak sprawdzić procentowy stan baterii w telefonie iPhone 11/XS/XR/X's?

Brak procentowy udział baterii na ekranie głównym stał się irytujący dla niektórych użytkowników iPhone'a. Istnieje jednak kilka innych opcji, dzięki którym możesz sprawdzić procentowy stan baterii w swoim telefonie iPhone.

Oto kilka najprostszych sposobów, aby sprawdzić procentowy stan baterii w telefonie iPhone:

1. Centrum kontroli: 1.

Użytkownicy telefonów iPhone mogą łatwo sprawdzić procentowy stan baterii w swoich centrach kontroli. Jednak otwarcie centrum kontroli różni się w przypadku iPhone'ów z serii X i 11.

Zamiast przesuwać palcem w górę od dołu ekranu, należy przesunąć palcem w górę z prawej górnej części ekranu, aby otworzyć centrum sterowania i sprawdzić procentowy stan baterii.

Wystarczy przeciągnąć palcem w górę od prawej górnej części ekranu -> Sprawdź baterię iPhone'a (jak pokazano poniżej).

2. Dodaj Bateria Widget

Użytkownicy iPhone'a mogą dodać widżet baterii do ekranu blokady, aby natychmiast monitorować procent baterii w swoim smartfonie.

Oto jak można to zrobić:

  • Przejdź do ekranu głównego i przesuń palcem w prawo.
  • Przewiń wyskakującą stronę w dół, znajdź przycisk edycji i naciśnij go
  • Sprawdź na ekranie Dodaj widżet, w opcji Więcej widżetów - dotknij znaku plusa znajdującego się obok baterii I gotowe!
  • Następnym razem, gdy przesuniesz palcem w prawo lub zobaczysz ekran blokady, zobaczysz, że widżet baterii jest nienaruszony.

Oto jak to zrobić:

Poza tym można sprawdzić procentową ilość baterii w każdym podłączonym urządzeniu, w tym w odtwarzaczach AirPod lub Apple Smartwatch.

3. Ustawienia zdrowotne baterii.

Od wersji iOS 11.3 firma Apple dołączyła ustawienia stanu baterii, które umożliwiają monitorowanie stanu baterii w czasie rzeczywistym. Ustawienia stanu baterii odzwierciedlają również szczegóły stanu baterii telefonu iPhone z ostatnich 24 godzin i ostatnich 10 dni.

Sprawdź "Ostatni poziom naładowania", aby zobaczyć aktualny procentowy stan baterii.

4. Zapytaj Siri

Możesz również poprosić asystenta cyfrowego iPhone'a Siri o podanie wartości procentowej baterii.

Wystarczy zapytać: "Jaka jest wartość procentowa baterii mojego iPhone'a?", a zostanie wyświetlona dokładna wartość procentowa baterii.

5. Ładowanie Twojego iPhone'a

Najlepszym sposobem na sprawdzenie procentowego udziału baterii jest zwiększenie ilości soku w baterii.

Wystarczy podłączyć iPhone'a do ładowarki, a zacznie on automatycznie odzwierciedlać procentowy stan baterii na ekranie głównym.

Winding-Up

Tak więc, masz to - były to jedne z najprostszych sposobów, aby sprawdzić procent baterii w Twoim iPhone'ie.

Telefony iPhone są znane z doskonałej konstrukcji i przyjaznego dla użytkownika interfejsu. Jednak ze względów konstrukcyjnych firma Apple wyeliminowała z ekranu głównego ikonę procentowego poziomu naładowania baterii, ograniczając funkcjonalność i łatwość obsługi swoich iPhone'ów.

Temat jest dyskusyjny, a niektórzy użytkownicy przyzwyczajają się do nowej funkcji, podczas gdy zapaleni użytkownicy iPhone'ów, którzy są przyzwyczajeni do ikon odsetka baterii, bardzo jej brakuje.

Ze względu na intensywne korzystanie z iPhone'ów w codziennym życiu, kluczowe znaczenie dla każdego użytkownika iPhone'a ma utrzymanie poziomu naładowania baterii swoich urządzeń pod kontrolą.

Apple powinno przynajmniej rozważyć wprowadzenie opcji wyświetlania procentowej zawartości baterii, aby użytkownicy, którzy naprawdę muszą co jakiś czas sprawdzać poziom soku z baterii, mogli wykorzystać tę elastyczność.

Mamy nadzieję, że te wydajne hacki, aby sprawdzić procentowy poziom naładowania baterii w telefonie iPhone może pomóc utrzymać bliską kartę na procentowy poziom naładowania baterii!

Jeśli masz iOS 12 na swoim telefonie iPhone, to może chcesz również wiedzieć, dlaczego iOS 12 zużywa baterię iPhone'a.