Jak śledzić swój iPhone?

image

Utrata iPhone'a jest nie lada problemem. Może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa, ponieważ w grę wchodzi ogromna ilość danych osobowych. Obecnie telefony są czymś więcej niż tylko sklepem z osobistymi zdjęciami, nagraniami wideo i biblioteką muzyczną, zawierają niewiarygodną ilość poufnych informacji, które mogą zostać wykorzystane i niewłaściwie wykorzystane. Utrata iPhone'a i obawa przed nadużyciem informacji to nie zabawa. Poniżej przedstawiono kilka metod, które mogą pomóc w śledzeniu telefonu iPhone w przypadku jego zgubienia.

Włącz funkcję Znajdź mój iPhone'a

Apple zapewnia wbudowane wsparcie umożliwiające śledzenie telefonu iPhone za pomocą aplikacji Znajdź mój telefon iPhone, która istnieje w ustawieniach. Ale najpierw musisz go skonfigurować, aby móc zlokalizować swój telefon w przypadku jego zaginięcia lub kradzieży. Jest bezpłatny, a dostęp do niego możesz uzyskać, logując się na stronie icloud.com na innym urządzeniu z systemem iOS, komputerze Mac lub komputerze podłączonym do Internetu, gdy zgubisz swój telefon.

Jak skonfigurować usługę Znajdź mój iPhone?

 1. Przejdź do aplikacji Ustawienia.
 2. Stuknij swój identyfikator jabłka w górnej części Ustawienia.
 3. Przewiń w dół i dotknij aplikacji iCloud.
 4. Przewiń w dół i dotknij przycisku Znajdź mój telefon iPhone.
 5. Włącz przełącznik Znajdź mój iPhone.
 6. Włącz opcję Wyślij ostatnią lokalizację, dzięki czemu ostatnia aktualizacja lokalizacji telefonu w usłudze iCloud zostanie zachowana przed rozładowaniem baterii.

Jak używać funkcji Znajdź mój iPhone, gdy brakuje telefonu?

 1. Wejdź na stronę icloud.com z poziomu przeglądarki internetowej lub uruchom ją.
 2. Znajdź aplikację Mój iPhone na innym urządzeniu z systemem iOS lub Mac.
 3. Zaloguj się za pomocą swojego konta w chmurze - konto powinno być tym samym kontem w chmurze, na które zalogowano się na zgubionym telefonie iPhone.
 4. Dotknij menu Wszystkie urządzenia u góry i wybierz swój zaginiony telefon.
 5. Aplikacja zacznie śledzić lokalizację Twojego iPhone'a na mapie.
 6. Możesz powiększać lub pomniejszać elementy sterujące na mapie, aby dokładnie śledzić swój telefon.

Gdy widzisz lokalizację urządzenia, możesz wybrać następujące działania, stukając je:

 • Odtwarzanie dźwięku spowoduje, że telefon zadzwoni (nawet jeśli jest aktualnie wyciszony), więc jeśli Twój iPhone jest w pobliżu, możesz go śledzić za pomocą melodii dźwiękowej.
 • Aktywuj "Tryb Utracony", stukając w niego.
 • To blokuje twoje urządzenie i nadal je śledzi.
 • Poprosi Cię o podanie numeru kontaktowego, pod którym ktoś, kto może znaleźć Twojego iPhone'a, może się z Tobą skontaktować.

2: Śledzić iPhone'a przez Family Sharing

Family Sharing może pomóc w śledzeniu zaginionego iPhone'a. Dzięki temu członkowie znają lokalizację każdego z urządzeń. Możesz poprosić dowolnego członka grupy Family Sharing o śledzenie swojego iPhone'a przez aplikację Find My iPhone. Członek grupy może również zalogować się do witryny icloud.com z Internetu, aby zlokalizować zaginiony iPhone'a.

3: Użyć Google Timeline, aby śledzić iPhone'a

Jeśli włączyłeś Usługi lokalizacyjne telefonu iPhone, Oś czasowa Google będzie rejestrować wszystkie lokalizacje urządzenia. Ale Google Timeline rejestruje lokalizację tylko wtedy, gdy iPhone jest podłączony do Internetu. W celu śledzenia telefonu należy wykonać następujące kroki:

 • Zaloguj się na to konto Google, które zalogowało się do Twojego iPhone'a.
 • Na mapie lokalizacji stuknij przycisk Today lub wybierz datę.
 • Przewiń w dół i zobacz ostatnio zgłoszoną lokalizację zaginionego iPhone'a.

Wraz z lokalizacją wyświetlana jest godzina ostatniej lokalizacji. Dzięki temu możesz wziąć wskazówkę, która pomoże Ci śledzić zaginiony iPhone.