Jak skonfigurować AirPods?

image

AirPody to prawdopodobnie więcej niż jakikolwiek inny gadżet Apple, szybko ustawisz swoje nowe AirPody i będziesz się zastanawiać, jak sobie poradziłeś bez nich. AirPody to całkowicie bezprzewodowe wkładki douszne Bluetooth, które automatycznie kontrolują jakość dźwięku.

Wkroczyły one w świat w butach kontrowersyjnej decyzji o wyjęciu standardowego gniazda słuchawkowego z iPhone'a. Oprócz odtwarzania dźwięku angażują one mikrofony do rozmów telefonicznych i dostęp Siri (cyfrowy asystent Apple).

Jakość dźwięku Airpoda jest ostra i wyraźna zarówno podczas słuchania, jak i mówienia. Te bezprzewodowe wkładki douszne są wyposażone w etui do ładowania oraz możliwość parowania i rozpakowywania z różnymi urządzeniami IOS. Po raz pierwszy zostały wprowadzone na rynek 13 grudnia 2016 roku. Do dnia dzisiejszego istnieją dwie generacje AirPodów, które zostały oficjalnie wprowadzone na rynek przez firmę Apple.

Konfiguracja i konfiguracja AirPodów jest dość prosta. Jednak z tak wieloma funkcjami. Po pierwsze, jest wiele do nauczenia się o nich. AirPody wykonują niesamowitą pracę i są łatwe w konfiguracji. Jednak wszyscy użytkownicy mogą nie być zaznajomieni ze sposobem ich konfiguracji. Dlatego też w tym miejscu przedstawię kilka szybkich i łatwych sposobów konfiguracji odtwarzaczy AirPods wraz z zaawansowanymi funkcjami.

Czego potrzebujesz, aby korzystać z odtwarzaczy AirPods?

 • iPhone'a lub iPoda touch z systemem iOS 13.2 lub nowszym.
 • iPada z systemem operacyjnym iPad OS 13.2 lub nowszym.
 • Apple Watch z systemem OS 6.1 lub nowszym.
 • Apple TV z systemem TV OS 13.2 lub nowszym.
 • Komputer Mac z systemem MacOS 10.15. 1 lub nowsza wersja.

Jeśli spełniasz te wymagania, kontynuuj naukę konfiguracji i korzystania z urządzeń AirPods.

Jak skonfigurować odtwarzacze AirPods z telefonem iPhone i iPadem?

Poniżej przedstawiono sposoby konfiguracji odtwarzaczy AirPods z telefonem iPhone i iPadem.

1) Wyjąć je z opakowania.

Nareszcie jesteś z AirPodami! Podekscytowany?

Zacznijmy od inicjałów. Odtwarzacz AirPods jest dostarczany w eleganckim pudełku Apple, które wystarczy wyciągnąć, aby odblokować jego zawartość jak sprzętowy odpowiednik pudełka z łupami w ulubionej grze.

Są one dostarczane w postaci pary do lewego i prawego ucha oraz futerału do ładowania przypominającego nić dentystyczną. Te AirPody są tak małe i lekkie. Niestety łatwo je zgubić, gdy wyrzuci się je z opakowania. Kabel ładujący USB-C to Lightning do etui do ładowania bezprzewodowego Apple.

2) Ładowanie odtwarzaczy AirPods

Przed rozpoczęciem użytkowania należy naładować odtwarzacz AirPods. W celu naładowania odtwarzacza AirPods należy wsunąć go do jego futerału, a następnie naładować go.

Wewnątrz futerału znajduje się złącze Lightning do ładowania lub oparcie go na podkładce ładującej zgodnej z Qi. Może ono wytrzymać osiem godzin ładowania wraz z czterema godzinami ładowania jednego AirPoda (czyli łącznie 12 godzin). Dioda LED świecąca wewnątrz obudowy świeci się, sygnalizując, że bateria jest pełna.

Należy pamiętać, że nie można ładować odtwarzacza AirPods bez użycia futerału, niezależnie od tego, czy jest to ładowanie bezprzewodowe, czy też nie.

W ten sposób etui i radioodtwarzacz AirPods będą się ładować razem, a więc później, gdy bateria AirPods się rozładuje, można włożyć je do etui w celu doładowania baterii.

3) Włączyć interfejs Bluetooth

Nie ma specjalnej sekcji dla odtwarzaczy AirPods i nie ma aplikacji dla nich, jak dla Apple Watch. Do podłączania klimatyzatorów AirPods wymagane jest włączenie funkcji Bluetooth.

Jeśli funkcja Bluetooth nie jest włączona w urządzeniu z systemem iOS, należy otworzyć centrum sterowania, a następnie włączyć ją, dotykając ikony Bluetooth. Następnie przytrzymać obudowę odtwarzacza AirPods (z odtwarzaczem AirPods w środku) w odległości kilku cali od urządzenia z systemem IOS, a następnie otworzyć obudowę.

4) Aktywacja parowania odtwarzaczy AirPods

Parowanie odtwarzaczy AirPods jest równie proste, jak w pierwszej demonstracji Apple. Za pomocą jednego dotknięcia można je łatwo podłączyć. Wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk na obudowie odtwarzacza AirPods i postępować zgodnie z instrukcjami konfiguracji na ekranie.

źródło: .mac stories

Będzie to prawdopodobnie polegać na naciśnięciu przycisku Połącz. Po stuknięciu przycisku AirPods połączy się automatycznie i zostanie skonfigurowany do pracy z każdym urządzeniem IOS podłączonym do tego samego konta iCloud, które jest używane w urządzeniu, na którym został skonfigurowany.

Po zakończeniu połączenia na wyświetlaczu pojawi się informacja o czasie pracy baterii zarówno odtwarzacza AirPods, jak i obudowy.

Przełączanie połączeń między urządzeniami

To naprawdę najłatwiejsza konfiguracja, jaką robi Apple, i to tak bardzo, że tak naprawdę to nic nie ustawia. Po skonfigurowaniu odtwarzaczy AirPods za pomocą telefonu są one automatycznie łączone z kontem iCloud, więc po sparowaniu ich z dowolnym urządzeniem pozostałe urządzenia wiedzą, że takie odtwarzacze AirPods istnieją.

Dzieje się tak, ponieważ AirPods został zarejestrowany lub można powiedzieć, że został połączony z kontem iCloud, tak więc po kolejnym połączeniu z dowolnym urządzeniem podłączonym do tego samego konta iCloud AirPods będzie je bezpośrednio z nim sparować.

Dlatego też zamiana połączenia pomiędzy urządzeniami z systemem IOS nie jest w ogóle możliwa. Przechodząc do standardowych ustawień Bluetooth, można łatwo przełączać między nimi połączenia. W ten sposób odtwarzacze AirPods będą wyświetlane na każdym urządzeniu, z którym zalogowano się na konto iCloud.

Aby zamienić się połączeniami na urządzeniach z systemem iOS, należy wykonać następujące czynności:

 • Przejść do pozycji Ustawienia.
 • Wybrać opcję Bluetooth i stuknąć przycisk AirPods.
 • Na komputerze Mac kliknąć na ikonę Bluetooth (na pasku stanu), a następnie wybrać AirPods i stuknąć przycisk "Połącz".
 • Na Apple TV, otwórz aplikację Ustawienia, wybierz "Wideo i Audio", przewiń w dół do "Audio" i dotknij "Wyjście Audio", a następnie wybierz AirPods, które będą podłączone.

Teraz Playing widget w Control Center może być również używany do wyboru AirPods na urządzeniach z systemem iOS, a w Apple TV możesz przytrzymać przycisk Home na głównym ekranie Apple TV, aby wyświetlić skrót do opcji audio.

Odtwarzacze AirPods nie łączą się automatycznie z urządzeniem?

Wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz Centrum Sterowania.
 2. Naciśnij na odtwarzaczu audio (lub w przypadku iOS 10, przesuń palcem od prawej do lewej, aby sterować dźwiękiem).
 3. Głęboko naciśnij ikonę AirPlay, a następnie z listy wybierz żądane urządzenie.
 4. Wyłącz Bluetooth, a następnie włącz go z powrotem.

Korzystanie z urządzeń AirPods

To wszystko, co do niego należy. Po zakończeniu tego procesu konfiguracji odtwarzacze AirPods zostaną ponownie podłączone do urządzenia iOS po otwarciu pokrywy obudowy. Proces ten trwa zaledwie kilka sekund, więc odtwarzacz AirPods jest gotowy do pracy po wyciągnięciu go z obudowy.

Nie trzeba wykraczać poza te czynności, aby rozpocząć korzystanie z nowego odtwarzacza AirPods w telefonie. Ogólnie rzecz biorąc, większość naszych czytelników jest zachwycona swoimi odtwarzaczami AirPods!

Oczywiście wszyscy doświadczyliśmy frustracji związanej z kablami, które plączą się, ciągną i trzymają nas uwięzionych na urządzeniach, dzięki czemu nie ma już żadnych problemów z kablami, plątaniną kabli czy odgłosami trzaskania lub dzwonienia.

Nie zapomnij już o wstrzymaniu odtwarzania dźwięku z audiobooków, gdy wyjmiesz wkładki douszne i nie musisz już znajdować bezprzewodowych słuchawek bez opłat.

Elegancka i przycięta obudowa AirPoda zapewnia doskonałą jakość dźwięku i wydłużony czas pracy baterii. Ponadto, odtwarzacze AirPods są niezwykle szybkie w ładowaniu. Najnowsze nowoczesne akcesorium firmy Apple - Apple AirPods są niesamowite!