Jak przywrócić telefon do ustawień fabrycznych

image

Chcesz przywrócić ustawienia fabryczne w swoim telefonie, ale nie wiesz, jak to zrobić? Niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem systemu Android czy iOS, wystarczy kilka prostych kroków, aby zakończyć ten proces.

Dlaczego warto przywrócić ustawienia fabryczne telefonu?

Jak sugeruje termin, reset fabryczny przywróci Twoje urządzenie do stanu pierwotnego - tak jak świeżo po wyjęciu z pudełka. Wszystkie Twoje informacje i ustawienia zostaną usunięte, w tym pobrane aplikacje, zdjęcia i kontakty.

Dlaczego chcesz wymazać swoje dane z telefonu, słyszymy twoje pytanie? Istnieje kilka różnych powodów.

Jeśli jesteś gotowy na uaktualnienie i chcesz sprzedać swój stary telefon (samodzielnie lub za pośrednictwem usługi recyklingu komórkowego), ważne jest , aby najpierw go zresetować. Jest to wymóg większości usług recyklingu komórkowego, a to upewni się, że żadne z ważnych danych (takich jak zapisane karty bankowe) są przekazywane dalej.

Jeśli planujesz przekazać swój telefon do przyjaciela lub członka rodziny, to pomoże dać im, że nowy-phone doświadczenie ( i powstrzymać ich od szperania przez swoje zdjęcia lub rujnuje swój wysoki wynik na Candy Crush).

Jak przywrócić ustawienia fabryczne w systemie Android

Przy tak wielu różnych producentów Androida tam, proces do przywracania ustawień fabrycznych konkretnego telefonu może się nieco różnić od kroków poniżej. Jednakże, kluczowe kroki pozostają takie same - zazwyczaj sformułowania są po prostu różne.

Dla naszego przykładu, będziemy pokazywać, jak zresetować fabrycznie Google Pixel:

  1. Jeśli Twoje urządzenie jest włączone, wyłącz je.
  2. Przytrzymaj jednocześnie przyciski zasilania i głośności. Zamiast normalnego uruchomienia, pojawi się inny ekran. Dla niektórych urządzeń z systemem Android, ten ekran przeniesie Cię do kroku 4 automatycznie. Jednak w przypadku Pixela 2 pojawi sięstrzałka"Start", wskazująca w kierunku przycisku zasilania.
  3. Użytkownicy Pixel2 powinni użyć przycisków głośności, aby przeglądać dostępne opcje, zatrzymując się na "RecoveryMode". Wybierz go, naciskając przycisk zasilania.
  4. Pojawi się fraza "NoCommand". Naciśnij i przytrzymaj przyciski zasilania i zwiększania głośności, aby kontynuować. (Jeśli Recovery Mode nie rozpocznie się na urządzeniu, robiąc to, może po prostu trzeba poczekać 10 do 15 sekund, aby rozpocząć automatycznie).
  5. Po Recovery Mode jest w toku, użyj przycisków głośności jeszcze raz, aby podświetlić "Wipedata/factory reset".
  6. Wybierz poprzez naciśnięcie przycisku zasilania.
  7. Wybierz tak, aby potwierdzić reset.

Teraz, gdy twój stary smartfon został przywrócony do ustawień fabrycznych, może to być czas na uaktualnienie.