Jak przekonwertować iPhone'a do pilota zdalnego sterowania

image

W dzisiejszych czasach można robić niesamowite rzeczy za pomocą iPhone'a. Telefon iPhone daje Ci wskazówki, jak jeździć krok po kroku, zmusza Cię do oglądania meczów na żywo, pokazuje najlepsze miejsca do jedzenia w pobliżu, odprawia Cię na lot i zabawia, gdy my czekamy w kolejce.

iPhone to niesamowity gadżet. Ale czy możesz użyć go do obsługi naszego kina domowego lub zmniejszyć głośność w naszym stereo? Tak. Możecie to zrobić. Zdalne sterowanie wydaje się sterować kinem domowym szybciej niż mrugnięcie okiem. Ale często nie ma ich w pobliżu, kiedy ich potrzebujesz.

Jeśli często i szaleńczo szukasz pilota, to powinieneś rozważyć przejście na iPhone'a w pilota. W ten sposób możesz sterować wszystkimi urządzeniami, używając urządzenia, które zawsze masz przy sobie.

Pilot iPhone'a może sprawić, że będziesz mógł sterować urządzeniem Apple TV lub kompatybilnym z AirPlay 2 Smart TV za pomocą telefonu. Aby zamienić telefon iPhone w urządzenie do zdalnego sterowania, musisz pobrać kilka aplikacji na telefon. Tak, to już nie jest techniczne marzenie, aby używać iPhone'a jako uniwersalnego pilota.

Ten artykuł pomoże Ci i pokieruje Cię w jaki sposób możesz zmienić swojego iPhone'a w pilota zdalnego sterowania.

Dlaczego warto zmienić iPhone'a w pilota zdalnego sterowania

Zanim zaczniemy, porozmawiajmy chwilę o tym, dlaczego powinieneś zmienić swojego iPhone'a w uniwersalnego pilota. Głównym powodem nie jest nic innego, jak wygoda. Wyobraź sobie, że możesz sterować na telewizorze bez wstawania i chwytania fizycznego pilota z naprzeciwka.

Pomyśl teraz o naciśnięciu jednego przycisku na telefonie iPhone - gry wideo, telewizor, odbiornik i Xbox One - wszystkie działają jednocześnie. Być może masz zbyt wiele pilotów lub za mało uniwersalnego pilota w telefonie, dzięki czemu obsługa systemu rozrywki domowej i inteligentnych urządzeń jest zarówno łatwa, jak i wygodna.

Jak działa pilot zdalnego sterowania?

Zobaczmy, jak działa pilot zdalnego sterowania?

System operacyjny zdalnego sterowania opiera się na zasadzie działania technologii promienia podczerwonego (IR). Być może zainteresuje Cię to, że działa, chociaż Twoje oczy nie widzą promienia podczerwieni, ale Twoje urządzenia widzą. Być może zauważyłeś na górze pilota czerwoną wiązkę, która jest źródłem sygnału w podczerwieni.

Telewizory, odtwarzacze DVD, kablówki i wieże stereo wykorzystują ten sygnał podczerwieni (IR), aby wiedzieć, kiedy należy zmienić kanał lub odtworzyć DVD. Pilot wysyła impulsy świetlne do odbiornika. Impulsy te kodują sygnał binarny. Odbiornik dekoduje ten impuls do kodu binarnego.

I wysłać ten kod binarny do mikroprocesora. Te kody reprezentują komendy, takie jak włączanie zasilania, zwiększanie głośności lub zmniejszanie kanału. Zgodnie z kodem binarnym, mikroprocesor wysyła polecenie do elementu odbiornika, aby wykonać działanie.

Dla lepszego zrozumienia, można obejrzeć poniższy film:

Źródło: YouTube/telegraf

iPhone jako pilot zdalnego sterowania

Pilot zdalnego sterowania z iPhone'a zapewni Ci niezakłócone wrażenia. Możesz używać iPhone'a do sterowania swoim inteligentnym telewizorem z dowolnego miejsca w zasięgu Wi-Fi. Dzięki najnowszej wersji systemu iOS pilot Apple TV Remote jest automatycznie dodawany do Centrum Sterowania w telefonie.

Ponieważ współpracuje on z Siri, możesz poprosić osobistego asystenta o znalezienie czegoś ciekawego do zabawy lub słuchania. Korzystając z niego, możesz szybko nawigować i sterować urządzeniem Apple TV lub kompatybilnym z AirPlay 2 Smart TV. Jeśli jednak nie masz jeszcze aplikacji Remote na swoim iPhone'ie lub iPadzie, pobierz ją za darmo w App Store.

Dzięki najlepszym aplikacjom dla systemu iOS możesz zmienić swojego iPhone'a w doskonałego pilota do telewizora Smart TV. Wszystko, czego potrzebujesz, to wybrać najbardziej preferowaną aplikację na początek. Możesz również obsługiwać urządzenia nie obsługujące systemu iOS za pomocą pilota iPhone'a. Poniżej przedstawiono kilka metod, za pomocą których można to zrobić.

1: Jak skonfigurować centrum sterowania Apple Tv na iPhone'ie?

Jeśli skonfigurowano urządzenie z systemem iOS, aby sterowało urządzeniem Apple TV, pilot Apple TV Remote jest automatycznie dodawany do Centrum sterowania po aktualizacji do najnowszej wersji systemu iOS. Możesz również dodać pilota Apple TV Remote do Centrum sterowania ręcznie. Wystarczy przejść do Ustawień > dotknij Centrum sterowania > Dostosuj elementy sterujące i dotknij ikony "Dodaj" obok urządzenia Apple TV Remote.

Następnie konieczne będzie skonfigurowanie pilota Apple TV Remote w Centrum Sterowania:

Najpierw otwórz Centrum Sterowania:* Na iPhone X (XR, XS XS MAX) / IOS 12 lub później będziesz musiał przesunąć palcem w dół od prawego górnego rogu ekranu.* Na iPhone 8 iOS 11 lub wcześniej będziesz musiał przesunąć palcem w górę od dolnej krawędzi dowolnego ekranu. Stuknij w Apple TV Remote. Stuknij na Apple TV lub smart TV z listy. Wprowadź czterocyfrowe hasło, które pojawi się na ekranie telewizora. iPhone będzie działał jako pilot (Apple TV Remote w Centrum Sterowania działa tylko z urządzeniami Apple TV 4K, Apple TV HD i Air Play 2 kompatybilnymi z urządzeniami smart TV).

2: Jak skonfigurować pobraną aplikację Apple Tv Remote

Aby móc sterować urządzeniem Apple TV (3. generacji), należy pobrać aplikację Apple TV Remote z App Store na telefonie iPhone i przekształcić go w pilota.

Najpierw upewnij się, że posiadasz najnowsze oprogramowanie dla Apple TV i urządzenia z systemem iOS. Pobierz aplikację Apple TV Remote z App Store na telefonie iPhone. Jeśli już ją masz, upewnij się, że masz najnowszą wersję aplikacji. W tym celu otwórz App Store i stuknij przycisk Aktualizacje. Podłącz swoje urządzenie iOS do tej samej sieci Wi-Fi, do której podłączone jest urządzenie Apple TV. Otwórz aplikację Apple TV Remote na Twoim urządzeniu z systemem iOS i wybierz Apple TV. Jeśli nie możesz znaleźć tej opcji, musisz wykonać następny krok. W aplikacji Apple TV wybierz kolejno opcje Ustawienia > Ogólne > Piloty i wprowadź czterocyfrowy kod, który pojawi się na urządzeniu z systemem iOS. Jeśli kod nie pojawi się i możesz sterować swoim Apple TV, Twoje urządzenie iOS jest już sparowane i możesz zacząć korzystać z aplikacji.

3: Jak skonfigurować aplikację zdalną na Twoim telefonie iPhone przy użyciu funkcji Home Sharing

Innym sposobem korzystania z aplikacji Remote na iPhone'ie z Apple TV jest dzielenie się domem. Musisz połączyć oba urządzenia, aby mogły się ze sobą komunikować.

źródło: i więcej

 1. Po pierwsze, otwórz aplikację ustawień w Apple TV. Kliknij na Konta.
 2. Następnie kliknij na Home Sharing i włącz funkcję Home Sharing.
 3. Zostaniesz poproszony o wprowadzenie swojego identyfikatora jabłka, jeśli nie zalogowałeś się do dalszego przetwarzania.
 4. Wybierz opcję Continue (Dalej). I wprowadź hasło powiązane z identyfikatorem Apple ID, a następnie kliknij przycisk Zaloguj się.
 5. W urządzeniu Apple TV będą wyświetlane biblioteki z włączoną funkcją Home Sharing, które korzystają z Twojego zalogowanego identyfikatora Apple ID.
 6. Następnie otwórz aplikację Remote na telefonie iPhone i dotknij Konfiguruj usługę udostępniania w domu.
 7. Zaloguj się do swojego identyfikatora Apple ID, jeśli nie masz go w prawym górnym rogu ekranu i rozpocznij pracę.

źródło: imore

Jak używać zdalnej aplikacji do sterowania Apple Tv?

Interfejs aplikacji Remote może wyglądać inaczej, ale działa bardzo podobnie do Siri Remote.

 • Aplikacja zdalna wymaga użycia gładzika na środku ekranu, podobnie jak w przypadku gładzika na Siri Remote.
 • Naciśnij i przytrzymaj przycisk Menu, aby przejść bezpośrednio do ekranu głównego.
 • Dotknij przycisku Play/Pause w prawym dolnym rogu ekranu, aby wstrzymać lub odtworzyć zawartość. Przesuń palcem po ekranie i zamień się na lewo lub prawo, aby przewinąć lub przeskoczyć do przodu podczas odtwarzania zawartości.
 • Podczas odtwarzania muzyki na ekranie Apple TV stuknij przycisk Now Playing na pilocie, aby uzyskać dostęp do elementów sterujących odtwarzaniem, takich jak pomijanie, przesuwanie i powtarzanie utworów.
 • Gdy znajdziesz się w polu tekstowym, automatycznie pojawi się klawiatura.
 • Do pisania używaj klawiatury ekranowej zamiast machania.
 • Możesz także dotknąć opcji Ukryj w lewym górnym rogu ekranu, jeśli nie chcesz, aby klawiatura pojawiła się na ekranie.
 • Kliknij na ikonę klawiatury w lewym górnym rogu ekranu, aby ponownie ją wywołać.
 • Aby wyjść z menu dotknij ekranu

Co zrobić, jeśli nie można skonfigurować pilota Apple TV Remote?

Jeśli nie możesz skonfigurować lub napotkać żadnych niedogodności związanych z aplikacją Apple TV Remote w Centrum sterowania lub aplikacji Apple TV Remote, spróbuj wykonać te kroki. Sprawdź, czy możesz skonfigurować aplikację po każdym kroku.

 1. Sprawdź, czy Twój iPhone jest podłączony do tej samej sieci Wi-Fi co Apple TV lub AirPlay 2.
 2. Aby sprawdzić na swoim urządzeniu z systemem iOS, przejdź do Ustawienia > Wi-Fi. W telefonie Apple TV wybierz kolejno opcje Ustawienia > Sieć.
 3. Upewnij się, że Twój iPhone jest zaktualizowany do najnowszej wersji z systemem iOS, podobnie jak Twój telewizor Apple TV.
 4. Uruchom ponownie urządzenie Apple TV lub Smart TV kompatybilne z AirPlay 2. Spróbuj też zrestartować telefon iPhone Jeśli nadal nie możesz skonfigurować pilota Apple TV Remote, skontaktuj się ze wsparciem technicznym Apple.

iPhone Into Remote - obsługa urządzeń innych niż Apple TV

Możesz nie tylko włączyć iPhone'a do potężnego pilota do telewizora Apple Tv, ale także do urządzeń innych niż IOS. Mając do dyspozycji następujące najlepsze aplikacje dla urządzeń z systemem iOS w telefonie iPhone, możesz przekształcić go w doskonałego pilota do inteligentnego telewizora. Konfiguracja tych aplikacji zdalnych jest dość prosta.

Gdy skończysz z ich ustawianiem, dostosujesz aplikację do swoich wymagań. Możesz łatwo zainstalować te aplikacje.

1. 1. Aplikacja Samsung Smart View

Za pomocą funkcji Smart View możesz sterować telewizorem Samsung Smart nawet bez pilota zdalnego sterowania. Można go bardzo łatwo zainstalować na telefonie iPhone. Ta aplikacja może być wybrana w celu uzyskania bardziej spersonalizowanych wrażeń. Dzięki niej możesz szybko nawigować i sterować swoim telewizorem Samsung Smart TV.

Posiada również możliwość włączenia kompatybilnego telewizora w trybie czuwania. Poza tym posiada tryb artystyczny umożliwiający dostosowanie obrazów do własnych upodobań.

2. 2. Aplikacja Panasonic TV Remote 2

Telewizory Panasonic mogą być sterowane za pomocą tej aplikacji. Jest to wirtualny pilot zdalnego sterowania, który pozwala na podłączenie telewizora z telefonu. Interfejs jest czysty i przyjazny dla użytkownika.

Wśród kilku imponujących funkcji może on również przenosić zdjęcia z urządzenia z systemem iOS do telewizora lub na odwrót.

3. Pilot zdalnego sterowania do telewizora LG TV

Spodoba ci się ta aplikacja, jeśli będziesz właścicielem inteligentnego telewizora LG. Ta aplikacja ma fajny interfejs i jest bardzo łatwa w użyciu. Dodane klawisze funkcyjne pozwalają na łatwiejszą regulację głośności i przełączanie kanałów.

Po podłączeniu aplikacji zdalnej do telewizora, możesz sterować wieloma funkcjami za pomocą tej aplikacji LG TV. Upewnij się, że Twój inteligentny telewizor i Twój iPhone są podłączone do tej samej sieci Wi-fi.

4. Telewizor z systemem Android

W celu sterowania telewizorem z systemem Android, ta zdalna aplikacja jest bardzo wygodne. Zgrabny interfejs i gesty na panelu dotykowym sprawiają, że obsługa telewizora jest bardzo prosta.

Możesz łatwo wprowadzać tekst za pomocą klawiatury programowej. Zapewnia również możliwość wyszukiwania za pomocą poleceń głosowych.

5. Sonymote

Za pomocą tej aplikacji można łatwo przekształcić telefon iPhone w pilota do telewizora sony. Jeśli masz telewizor Sony, nie powinieneś patrzeć poza "Sonymote". Aplikacja ta ma intuicyjny interfejs użytkownika i jest łatwa w obsłudze. Poza tym, nie wymaga żadnych ustawień.

Sonymote posiada obsługę kilku języków. Darmowa wersja aplikacji jest dostarczana z reklamami. A jeśli chcesz mieć nieprzerwane doświadczenie, musisz przejść na wersję premium (5,99$). Upewnij się, że Twój inteligentny telewizor i Twój iPhone są podłączone do tej samej sieci Wi-Fi.

6. Uniwersalny zdalny telewizor smart

Jest to kolejna uniwersalna aplikacja do zdalnego sterowania. Do sterowania telewizorem z systemem Android, ta zdalna aplikacja jest bardzo wygodne. Mówiąc o UI, to wydaje się być na punkt. To sprawia, że dość proste do regulacji głośności i przełączania kanałów.

Istnieje również podkładka nawigacyjna, aby umożliwić sterowanie telewizorem z łatwością. Jedną z ważnych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę jest to, że trzeba będzie zaktualizować aplikację do wersji pro (4,99$).

Po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji w swoim iPhone'ie następny krok to uruchomienie aplikacji. Niektóre z aplikacji mają lepszą kontrolę nad telewizorem niż inne.

Wniosek

Dzięki pilotowi iPhone możesz sterować telewizorem Apple TV lub Smart TV kompatybilnym z AirPlay 2 za pomocą iPhone'a. Musisz pobrać kilka aplikacji na telefon, aby zmienić go w urządzenie do zdalnego sterowania. W tym artykule objaśniliśmy wiele sposobów, w jaki można to zrobić i cieszyć się bezproblemowym użytkowaniem urządzenia.