Huawei P40 Pro do pakowania niestandardowego czujnika 52MP firmy Sony

image

Mimo, że premiera Huawei P40 Pro spodziewana jest w marcu, już teraz możemy założyć - w oparciu o poprzednie generacje - że słuchawka będzie miała swój główny punkt sprzedaży w konfiguracji kamery.

Huawei P40 Pro ma być wyposażony w niestandardowy czujnik 52MP firmy Sony.

Cóż, dzisiaj to założenie znajduje pewne potwierdzenie w nowych pogłoskach napływających z Chin. Chińskie media rzeczywiście odkryły, że następny okręt flagowy Huawei może być wyposażony w główną kamerę 52MP. Mówimy tu o wykonanym na zamówienie przez Sony sensorze dla Huawei o rozmiarze 1/1,33 cala i wykorzystującym technologię Quad Bayer.

Technologia ta będzie w stanie połączyć cztery piksele w jeden, co oznacza, że z sensorem 52MP faktycznie otrzymasz zdjęcia 13MP. To, co jest imponujące, to rozmiar piksela, który idzie od średnio 1.6μm do 2.24μm. W praktyce, posiadanie większych pikseli oznacza robienie lepszych zdjęć w warunkach, w których oświetlenie nie jest optymalne. Tym bardziej, gdy robisz zdjęcia w nocy lub w ciemności.

Oprócz najwyższej klasy sprzętu fotograficznego, Huawei P40 Pro powinien posiadać jeszcze jedną przełomową technologię obiektywów. Nowe pogłoski rzeczywiście sugerują, że Huawei pracuje nad obiektywem peryskopowym z dwoma pryzmatami, który mógłby zapewnić 10-krotny zoom optyczny w smartfonie. Nie trzeba dodawać, że byłoby to bardzo imponujące.

Ten sam raport z Chin wskazuje również, że Huawei zastosował znaki towarowe dla takich słów jak "Quad-Curve Overflow" (dla Quad Curve Screen?), "Ultra Vision Camera", "Ultra Vision Sensor" i "5G AR". Wszystko to, co mogliśmy znaleźć w serii P40. Wśród nich, "Ultra Vision Sensor" może być również czujnik obrazu 52MP, o którym wspominaliśmy wcześniej.

Na koniec warto wspomnieć, że P40 Pro będzie prawdopodobnie recenzowany przez DxOMark podczas startu. Widzieliśmy to już w przypadku wersji Pro serii P20 i P30. Jeśli więc kamera jest jakaś dobra, to prawdopodobnie dowiemy się o tym wkrótce po jej odsłonięciu.