Gdzie był mój BlackBerry wyprodukowany?

image

Nasze domy są wypełnione produktami, które zostały wyprodukowane w wielu różnych miejscach na świecie.

Niektóre przedmioty są na tyle proste, że można je wyprodukować w jednym miejscu w kraju i wysłać do klientów. Ale jeśli chodzi o coś tak skomplikowanego jak smartfon, czy jest to możliwe, aby wypompować je z przemysłowej dzielnicy w Norfolk, czy jest o wiele więcej dzieje się za kulisami? Wielu użytkowników pyta "Gdzie powstał mój BlackBerry?".

Skromne początki

BlackBerry ma siedzibę w Kanadzie i do początku tego roku był znany jako Research In Motion, lub RIM w skrócie.

Chociaż jego nazwa może się zmienić, to nadal ma siedzibę w Ontario i to jest centrum, z którego większość głównych decyzji są podejmowane, zarówno w zakresie projektowania nowych telefonów i kierunku działalności.

BlackBerry zatrudnia zróżnicowany zespół techników i projektantów, którzy pracują razem, aby stworzyć telefony oparte na systemie operacyjnym BB 10, w tym takich jak Z10, Q10 i Q5. Są one obecnie rozwija nowe urządzenie może przejść przez nazwę Z30, wprowadzając pięć calowy ekran do mieszanki.

Jeśli jesteś jednym z tych użytkowników zadających pytanie "Gdzie był mój BlackBerry wykonane?" to ten przewodnik powinien uruchomić cię przez cały proces produkcji, od poczęcia do produkcji.

Oznacza to, że prawdopodobne pochodzenie dla telefonów BlackBerry jest w Kanadzie, gdzie kierownictwo może nadzorować wszystko i kształtować ścieżkę podejmowane przez głównych projektów. Pracownicy BlackBerry są często w stanie przetestować niewydane telefony przed uruchomieniem, chociaż może to nastąpić po masowej produkcji rozpoczęła, pozwalając na błędy, aby być zidentyfikowane i prasowane out.

Obawy związane z komponentami

Smartfony są trochę jak komputery PC w tym, że chociaż mogą nosić markę konkretnego producenta, mają tendencję do być wypełnione komponentami z wielu różnych firm. Na przykład, Apple używa ekranów od Samsunga dla swojej serii iPhone, pomimo faktu, że te dwie firmy są w stanie wojny w sądach w różnych kwestiach.

Dla BlackBerry komponenty są zbierane z różnych firm. Z10 używa procesora Qualcomm Snapdragon i rzeczy jak RAM i ekran może pochodzić z kilku dostawców. Oznacza to, że podczas gdy każdy BlackBerry produkowane w zakresie powinny zachowywać się tak samo, dwa Z10s może nie posiadać identyczne elementy pod względem ich pochodzenia.

Fabrycznie montowane

BlackBerry montuje wszystkie te komponenty w zakładach w różnych krajach i aby dowiedzieć się, gdzie Twoje urządzenie zostało złożone, możesz po prostu spojrzeć na dokumentację, która jest dostarczana z telefonem.

Może być umieszczona na pudełku, lub na patyku pod baterią, ale kraj, w którym telefon został wyprodukowany będzie wydrukowany tam dla każdego, aby zobaczyć.

W tej chwili BlackBerry ma fabryki w swojej ojczystej Kanadzie, jak również w Meksyku i na Węgrzech.

Chociaż istnieją pewne spory na temat tego, czy jakość telefonu jest wpływ na znacznym stopniu przez gdzie został wykonany, rzeczy powinny być dość spójne na całym pokładzie.

Wysyłka

Gdy fabryki BlackBerry wypompowują telefony na liniach produkcyjnych, które są obsadzone zarówno przez zautomatyzowane, sterowane komputerowo procesy, jak i ludzkich techników, jest to po prostu przypadek wysyłki smartfonów do różnych krajów, w których są one sprzedawane.

W Wielkiej Brytanii operatorzy sieci mogą dodać swoje własne marki do opakowania i może wymagać, że specyficzne oprogramowanie jest zainstalowane w fabryce przed wysyłką, choć zależy to od charakteru relacji między BlackBerry i tych operatorów.

Więc gdzie został wykonany Twój BlackBerry? Jeśli masz kilka minut wolnego można dowiedzieć się na własną rękę.