Czy smartfony do gier są bezużyteczne?

image

W zeszłym tygodniu zapytaliśmy Was, naszych czytelników, o Wasze zdanie na temat smartfonów do gier w naszym "Plebiscycie tygodnia". Weekend jest zrobione i zakurzone i nadszedł czas, aby znaleźć wyniki ankiety. I zanim zacznę, muszę powiedzieć, że byłem nieco zaskoczony waszymi odpowiedziami. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się dlaczego!

W przeciwieństwie do przypadku był z jednym z naszych poprzednich sondaży - wiesz, jeden, gdzie dyskutowaliśmy między zakrzywionych i płaskich ekranów - gdzie byłem przekonany, że moje preferencje dla zakrzywionych ekranów była większość opinii, byłem mocno wierzył tutaj, że moja miłość do smartfonów do gier będzie wyśmiewany przez was.

Ale nie! Ku mojemu zaskoczeniu (i wielkiej radości), wyniki debaty/ankiety ujawniają, że wciąż nie jesteśmy zdecydowani, po co tak naprawdę są telefony do gier

Okazuje się, że nie nienawidzisz smartfonów do gier (aż tak bardzo)

We Francji, na przykład, jesteśmy prawie 50/50 na pytanie o znaczenie smartfonów do gier. Tutaj względna większość (47%) uważa, że są one przydatne - w przeciwieństwie do 41%, którzy uważają je za nieistotne.

W Niemczech jest prawie tyle samo respondentów, którzy uważają, że smartfony do gier są niepotrzebne (46%), co osób, które nie przywiązują do tego wagi (36%). Tylko 18% głosowało za smartfonami do gier.

Jednak anomalią są nasi brazylijscy czytelnicy, z których 68% uważa smartfony do gier za istotne.

Jest to wynik znacznie mniej niejednoznaczny niż w przypadku naszej strony COM, której czytelnicy pochodzą z USA i Indii. 36% z nich uważa smartfony do gier za bezużyteczne, 36% jest przeciwnego zdania, a 29% respondentów po prostu się tym nie przejmuje.

Smartfony do gier nie są bardziej wydajne w porównaniu do "normalnych" flagowców

Podczas gdy nasza publiczność była nieco podzielona na temat znaczenia telefonów do gier, jedną rzeczą, na którą wszyscy się zgodzili, był fakt, że o potrzebie smartfonów do gier, gdy "normalne" flagowce są już wystarczająco potężne. Po co wydawać $1000 na telefon do gier, skoro konkurencyjny flagowiec da Ci ten sam sprzęt, a do tego znacznie lepszy aparat? Ten argument został przyjęty przez 71% francuskich czytelników, 61% czytelników COM, 43% w Niemczech i 38% w Brazylii, gdzie ich zbyt wysoka cena jest równie ważnym kryterium (38%).

gry telefon

Większość z Was zgadza się, że smartfony do gier nie są zbyt potężne w porównaniu z normalnymi flagowcami

Smartfon do gier jest "bardziej mainstreamowy" niż myślisz

Nie da się zaprzeczyć, że smartfony do gier są równie potężne, jak ich gamingowi kuzyni. Jednak ten argument pochodzi od ludzi, którzy tylko czytają specyfikacje techniczne lub co gorsza, nawet nie grają w wymagające graficznie gry na swoich flagowcach za 1000 dolarów.

Dla ludzi, którzy używają swoich telefonów jako głównego urządzenia do gier, bardzo ważny punkt odróżnia smartfony do gier od reszty: kontrola temperatury. W niemal każdym teście okazuje się, że smartfony do gier nie nagrzewają się tak bardzo, jak ich flagowi bracia. Są zatem mniej podatne na throttling termiczny i mogą zapewnić wysoką wydajność na stałym poziomie przez dłuższy czas.

Nic dziwnego, że jest to główny powód podawany w obronie smartfonów do gier przez 58% naszych angielskich czytelników i 32% (względna większość) niemieckich czytelników. Brazylijscy czytelnicy są przekonani (46%), że wydajność smartfonów do gier jest prawdziwa. Wśród niemieckich czytelników jest też największy odsetek osób, dla których smartfon jest główną konsolą (25%).

Okazuje się, że smartfon do gier jest bardziej mainstreamowy niż myślałem!

Wnioski

Kluczowym wnioskiem z tej ankiety było to, że postrzegana użyteczność smartfonów do gier zależy od tego, jak używasz swojego smartfona. Byłem naprawdę zaskoczony, aby zobaczyć, że wśród francuskich czytelników, 48% powiedział, że używane gier więcej niż zdjęcia z ich smartphone. Ale musimy umieścić to w perspektywie tak samo. Ogólnie rzecz biorąc, opinie na temat znaczenia smartfonów do gier są dalekie od jednoznacznych. Z wyjątkiem Brazylii, wyniki ankiety są bardziej 50/50 niż ostatecznej odpowiedzi.

Osobiście jestem oczywiście zaskoczony, ponieważ spodziewałem się bardzo dużej porażki smartfonów do gier. Istnieje prawdziwa praca do zrobienia po stronie producentów, jak również wydawców gier, aby dać pełne znaczenie do zakresu produktów, które skutecznie znalazł swoją niszę.

Naprawdę musimy mieć wrażenie, że w ręku mamy więcej mocy niż na zwykłym smartfonie. Technomaniakalne czepianie się o thermal throttling i kontrolę temperatury nie wystarczy. Firmy muszą zrobić więcej konkretnych, bardziej widocznych rzeczy (poza krzykliwymi projektami), aby gamingowe smartfony można było odróżnić od flagowców.