Czy hartowane szkła ochronne są niebezpieczne dla Twojego telefonu?

image

Smartfony są drogie - nie ma na to dwóch sposobów!

Dlatego większość ludzi ma tendencję do zabezpieczania ekranów swoich smartfonów za pomocą ochraniaczy na ekran z hartowanego szkła.

Jednak utrzymywanie dużych ekranów smartfonów w stanie nienaruszonym i bezpiecznym od zadrapań jest żmudnym zadaniem. I większość z nas zmaga się z tym regularnie. Nawet drobne zadrapanie na ekranie smartfonu może złamać serce.

Co więcej, bez względu na to, ile środków ostrożności się podejmuje, co jakiś czas pojawia się minuta zadrapania.

I broń Boże, jeśli Twój telefon rozbije się o twardą powierzchnię, wtedy istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo rozbicia ekranu.

I tu właśnie w grę wchodzą hartowane, szklane osłony ekranu.

Osłona ekranu smartfona pojawiła się jako realne akcesorium ochrony ekranu. Osłona ekranu jest w stanie ochronić ekran smartfona przed zarysowaniami i drobnymi upadkami.

Ochraniacze ekranu z hartowanego szkła były wściekłością wśród użytkowników smartfonów, ponieważ zapewniają lepszą ochronę przed zarysowaniami.

Istnieje jednak kilka czynników, które sprawiają, że jest to niebezpieczna propozycja dla Twojego smartfonu.

1. Ochraniacze ekranu z hartowanego szkła nie są tak niezawodne

Szkło jest substancją oszczędną i ochrona czegoś przed kroplami, uderzeniami i materiałami ściernymi przez szkło nie ma sensu.

Ekrany smartfonów są już wykonane ze szkła, aby zapewnić wspaniałe wrażenia z oglądania. Ekranowanie go innym nie zrobi wielkiej różnicy.

Spójrz na skalę częstotliwości zadrapań:

Poza tym, szklane ekrany hartowane łatwo się tłuką podczas jednego upadku, co sprawia, że Twój smartfon wygląda brzydko.

2. Zagrożenie dla zdrowia

Szkło hartowane wykonuje się przez ściskanie zwykłego szkła. Oznacza to, że cząsteczki szkła hartowanego są stabilizowane pod wysokim ciśnieniem, aby osiągnąć wymaganą wytrzymałość.

Kiedy szkło hartowane spada na twardą powierzchnię, natychmiast rozpada się na małe cząsteczki, które mogą rozpraszać się przez ponad minutę. Nie do końca widoczne dla ludzkich oczu, te małe cząsteczki mogą łatwo dostać się do wewnętrznego systemu ludzkiego ciała przez oczy, nos lub uszy. Dzieci wędrujące po podłodze mogą je spożywać przez usta.

Spożywanie szkła w postaci małych cząsteczek może powodować poważne krótko- i długoterminowe komplikacje zdrowotne, w tym niepokój w oczach, problemy z oddychaniem i trawieniem.

3. Skutki Wydajność

Ochraniacz ekranu ze szkła hartowanego jest znacznie grubszy niż zwykły ochraniacz ekranu. Powoduje to błędne przekonanie, że jest on bezpieczniejszy niż zwykły ochraniacz ekranu.

Chociaż nie ma na to niezbitych dowodów, z pewnością ma to wpływ na wydajność czułości ekranu smartfonu na dotyk.

Grubsze szkło hartowane tworzy znaczącą barierę pomiędzy palcem a ekranem dotykowym. Sprawia to, że ekran jest mniej wrażliwy na Twoje gesty dotykowe.

4. Musisz go regularnie zmieniać.

Smartfony zawsze mają tendencję do upadku tu i tam. A posiadanie hartowanego szkła oznacza, że pękłoby wcześniej niż się spodziewano. Aby uniknąć używania cennego smartfonu pod wyszczerbionym szkłem hartowanym, trzeba będzie wielokrotnie zmieniać ochraniacz ekranu z hartowanego szkła.

Dlatego też zawsze musisz liczyć się z powtarzającymi się wydatkami, aby upewnić się, że ochraniacz ekranu ze szkła hartowanego jest nienaruszony.

5. Brak gwarancji

Producenci wiedzą, że ochraniacze na szyby hartowane nie są niezawodne, dlatego też żaden sprzedawca nie udziela żadnych gwarancji i rękojmi na swoje produkty. Z tego powodu wielu wiarygodnych producentów nawet nie produkuje ochraniaczy na szyby hartowane.

Tak więc inwestycja w szkło hartowane nigdy nie jest zabezpieczona gwarancją, a Ty masz szczęście do czasu jego pęknięcia i jesteś zmuszony do zakupu nowego.

6. Kosztowniejszy

Osłony ze szkła hartowanego są tańsze niż zwykłe osłony na rynku. Mimo, że są droższe, są łatwe do złamania i oferują minimalny stosunek jakości do ceny. Zamiast tego, można łatwo zainwestować w wysokiej jakości normalne osłony ekranu, aby uzyskać lepszy huk dla swoich dolarów.

Wrapping-Up

Ochraniacze ekranu ze szkła hartowanego pojawiły się jako jedno z najważniejszych akcesoriów do telefonów komórkowych.

Jednakże, powyższe punkty łatwo określić ilościowo fakt, że ochraniacze ekranu ze szkła hartowanego są niebezpieczne dla Twojego smartfonu, zdrowia i portfela.

Nie znaczy to, że nie ma żadnych zalet. Negatywy wydają się jednak przeważać nad pozytywami.

Są one drogie, oszczędne i mogą stanowić kilka zagrożeń dla zdrowia. Dlatego mądrze byłoby zainwestować w wysokiej jakości osłonę ekranu, która będzie trwać przez lata i oferuje większą ochronę ekranu smartfona.