Bezprzewodowa ładowarka Samsung Galaxy S8 Premium: jak to zmieni Twoje życie?

image

Samsung zrezygnował ze zwiększenia mocy baterii w Galaxy S8 w celu poprawy konstrukcji urządzenia. Jednak wymyślił kilka rozwiązań, aby przedłużyć czas użytkowania S8, a jedną z tych funkcji jest wsparcie dla bezprzewodowego ładowania. W zeszłym tygodniu miałem okazję przetestować nową ładowarkę Samsung Premium Wireless z Galaxy S8, i muszę powiedzieć, że był to ogromny wzrost, jeśli chodzi o czas, w którym mogłem korzystać z urządzenia.

Dobra

  • ✓Praktyczny
  • ✓Qi Norma globalna
  • ✓Smartowa konstrukcja

Zły

  • ✕Poor opcje kolorystyczne
  • ✕No kabel lub adapter do ładowania

Ładowarka bezprzewodowa Konstrukcja kabrioletowa i jakość wykonania

Samsung zaoferował wsparcie producenta dla swoich dwóch głównych bezprzewodowych ładowarek od czasu uruchomienia Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Od tego czasu, pad zawsze był okrągły, ale wraz z uruchomieniem Galaxy S7, producent dał użytkownikom możliwość ładowania swoich urządzeń w dwóch pozycjach: leżącej na pad lub stojącej.

Ta bezprzewodowa ładowarka jest lekka, nie zajmuje dużo miejsca i może być używana wszędzie, o ile ma dostęp do źródła zasilania. Samo urządzenie nie jest w stanie zmagazynować prądu, ale akumulator będzie działał.

Należy pamiętać, że Samsung nie posiada kabla do ładowania ani adaptera AFC (Active Fast Charging). Oznacza to, że będziesz musiał sam zdobyć kilka dodatkowych kompatybilnych akcesoriów. Ze względu na pytania dotyczące gwarancji na urządzenie, Samsung zmusza do korzystania tylko z tych urządzeń, które są zatwierdzone przez firmę. Ponadto, należy pamiętać, że niezarekomendowane akcesoria mogą również powodować problemy z wydajnością.

Model jest tylko w jednym kolorze, czarnym, i wystarczająco dobrze wkomponował się w dekorację mojego domu i stanowiska pracy. Jednak w przyszłości, byłoby wspaniale, gdyby Samsung mógł zaoferować urządzenie w większej liczbie kolorów, ponieważ jest to dość wygodne do posiadania wokół i może chcesz kupić kilka i trzymać je w domu.

Wykończenie ładowarki Samsung Premium Wireless jest wykonane z matowego silikonu. Bezprzewodowa powierzchnia ładowania ma trzy sprężynowe uchwyty w środku, wyrównane od góry do dołu, tak aby można było ładować Galaxy S8 w dwóch różnych pozycjach: pionowej i poziomej.

Jeśli chcesz naładować swoje urządzenie podczas słuchania muzyki na słuchawkach lub nawet odbierania połączenia, ta ładowarka jest idealna. Ponadto, ponieważ bezprzewodowa ładowarka działa jako podstawka pod urządzenie, a ekran jest zwrócony w Twoją stronę, możesz być na bieżąco z serią Netflix podczas kolacji lub spojrzeć na swój Facebook newsfeed podczas ładowania.

Kiedy jest w pozycji stojącej, ładowarka może utrzymywać urządzenie w pozycji pionowej lub poziomej. Posiada również diodę LED, która sygnalizuje stan bezprzewodowej ładowarki:

  • Niebieska > Zielona > Jasnoniebieska: podłączona do źródła zasilania
  • Niebieski: smartfon się ładuje
  • Zielony: urządzenie jest w pełni naładowane
  • Miga na niebiesko: urządzenie nie ładuje się prawidłowo z jakiegoś powodu
  • Odłączone: urządzenie jest odłączone od ładowarki bezprzewodowej lub nie jest podłączone do źródła zasilania

Ładowarka bezprzewodowa Wydajność kabrioletowa

Oprócz bezprzewodowego ładowania Galaxy S8, lub innego modelu kompatybilnego ze standardem Qi, ta ładowarka oferuje również technologię szybkiego ładowania. W porównaniu z ostatnim modelem (EP-PG9201), obecna wersja odcina godzinę czasu ładowania. Innymi słowy, jest znacznie bardziej wydajna.

Port połączeniowy został również zmodernizowany z jednej generacji na drugą, a teraz dostępny jest standardowy port USB Type-C. Ponadto, jak widzieliśmy w zestawie Galaxy S8, jest on wyposażony w adapter USB Type-C do MiscroUSB 2.0. Tak więc, jeśli trzeba, można również użyć kabla microUSB 2.0, o ile jest zatwierdzony mój Samsung, oczywiście.

To powiedziawszy, nowa bezprzewodowa ładowarka Samsung jest wygodna i przede wszystkim oferuje doskonałą wydajność. Oczywiście, korzystanie z kabla i adaptera AFC skraca proces ładowania. Twój telefon osiągnie 100% naładowania około godziny szybciej niż przy użyciu tylko ładowania bezprzewodowego. Jednak doświadczenie z Fast Charge Wireless jest o wiele przyjemniejsze, ponieważ zamiast podłączać kable i adaptery wyjściowe, podkładka jest zawsze gotowa. Wszystko co musisz zrobić, to umieścić na nim swoje urządzenie.

Należy pamiętać, że dzięki funkcji Active Fast Charging, system rozpozna dokładnie ten moment, w którym powinien zatrzymać ładowanie urządzenia. W dłuższej perspektywie czasowej sprawi to, że bateria będzie działać dłużej.

Urządzenie posiada również wbudowany wentylator, a dzięki temu systemowi chłodzenia, ładowarka nigdy się nie nagrzewała, gdy ją testowałem. Wentylator utrzyma również Twój sprzęt w przyzwoitej temperaturze. A w moim przypadku, nie słyszałem, żeby wentylator wydawał jakikolwiek hałas.

Czas ładowania Galaxy S8 (3000 mAh) na bezprzewodowej ładowarce z technologią szybkiego ładowania, podłączonej do gniazda z adapterem AFC i oryginalnymi kablami Samsung, trwał średnio około 2h i 40 minut, aby całkowicie naładować akumulator (zaczynając w dowolnym miejscu od 0 do 5% baterii).

Używanie pokrywy ochronnej w telefonie może mieć wpływ na czas ładowania bezprzewodowego, a nawet spowodować, że nie będzie on ładował się prawidłowo. Zalecałbym zdjęcie pokrywy, aby zapewnić sobie jak najlepsze wrażenia. Oczywiście, ładowarka, której używasz, musi również obsługiwać szybkie ładowanie (9 V/1,67 A, 9 V/2 A, 12 V/2,1 A).

Oficjalnie Samsung twierdzi, że tylko urządzenia z jego serii Galaxy S i Note są kompatybilne z ładowarką bezprzewodową Premium. Jednakże, ponieważ używa ona globalnego standardu Qi do indukcyjnego ładowania, może być technicznie wykorzystana do ładowania każdego urządzenia, które ją obsługuje.

Ładowarka bezprzewodowa Specyfikacje techniczne kabrioletowej ładowarki

Kompatybilność i funkcje

KOLOR Black i Tan
WSPÓLNOŚĆ Galaktyka S8, Galaktyka S8+, Galaktyka S7, Galaktyka S7 Edge, Galaktyka Uwaga 5, Galaktyka S6 Edge Plus
WŁĄCZONE POZYCJE Carregador sem fio conversível, guia de início rápido, conector micro USB
FUNKCJE Carregamento sem fio, padrão WPC (Qi), fator de forma conversível (apoio e suporte)
WYMIARY (WXHXD) 117,4 x 28,6 x 117,4 mm
WAGA 227 g
NAPIĘCIE WEJŚCIOWE (ŁADUNEK NORMALNY MAKS.) 5V
NAPIĘCIE WEJŚCIOWE (SZYBKIE ŁADOWANIE MAKS.) 9V
PRĄD WEJŚCIOWY (ŁADUNEK NORMALNY MAKS.) 2A
PRĄD WEJŚCIOWY (SZYBKIE ŁADOWANIE MAKS.) 1.67A
NAPIĘCIE WYJŚCIOWE (ŁADUNEK NORMALNY MAKS.) 5V
NAPIĘCIE WYJŚCIOWE (SZYBKIE ŁADOWANIE MAKS.) 9V
PRĄD WYJŚCIOWY (NORMALNY ŁADUNEK MAKS.) 1A
PRĄD WYJŚCIOWY (SZYBKIE ŁADOWANIE MAKS.) 1A

Ostateczny werdykt

Moje doświadczenia z Galaxy S8 znacznie się poprawiły po użyciu Samsung Premium Wireless Charger. W przeszłości zabierałem się do pracy, a mój akumulator był już w 50%, ponieważ zawsze zapomniałem go naładować poprzedniej nocy. W porze lunchu oznaczało to, że byłbym w zasadzie bez telefonu. Teraz, jest całkiem automatyczna. Wkładam S8 do bezprzewodowej ładowarki, gdy tylko wchodzę, a gdy dioda LED świeci się na zielono, zdejmuję ją.

Samsung Premium Wireless Charger zasługuje na 5 gwiazdek.

W dzisiejszych czasach nie muszę ładować mojego smartfonu w nocy, co jest wspaniałe dla mojego zdrowia, ponieważ zawsze kładę go na szafce nocnej. Kiedy kończę pracę, bateria jest w 100% naładowana, ponieważ dzięki swojej praktyczności, moje biurko zostało przekształcone w stację do ładowania telefonu. Ponieważ nigdy nie mam wolnego miejsca, stacja dokująca stała się teraz domem dla mojego S8, kiedy go nie używam.

Jeśli chodzi o koszty i korzyści, ładowarka bezprzewodowa Premium firmy Samsung zasługuje na 5 gwiazdek.