Akcesoria, które życzymy sobie, aby Apple dołączyło

image

Kabel USB i 5-watowa ładowarka, która została dołączona do iPhone'a, są dobre do podłączenia w nocy, ale uaktualnienie do USB-C do kabla oświetleniowego i 18-watowa ładowarka będzie więcej niż dwukrotnie prędkość ładowania. Każdy iPhone 8 lub nowsza wersja, jak również iPad Pro, obsługuje szybkie ładowanie, a przełączanie na USB-C będzie oznaczać mniej czasu spędzonego przy telefonie i więcej mocy w urządzeniu, gdy zabraknie drzwi.

Biorąc pod uwagę zalety USB-C, szkoda, że Apple nie dołącza do iPhone'a tych nowszych kabli i ładowarek o wyższym napięciu. I choć zawiera kabel USB-C do USB-C z iPadem Pro, to jednak ładowarka Pro ma tylko 18 W i okazało się, że prędkość ładowania tabletu może się podwoić dzięki 45-watowej wtyczce.

Więc zanim sięgnąć po ten sam stary biały kabel i wtyczkę combo w sklepie Apple Store, należy rozważyć jeden z Apple-sanctioned, innych ładowarek polecamy tutaj. Akcesoria te są szybsze i bardziej wszechstronne, a ich cena jest na ogół niższa od oficjalnych wersji.

Szybkie ładowanie iPhone'a 8 lub nowszego

Aby szybko naładować iPhone'a, zacznij od przełączenia się na kabel USB-C-to-Lightning, taki jak Anker PowerLine II USB-C-to-Lightning Cable. Jest to nasz ulubiony kabel USB-C-to-Lightning, ponieważ jest twardszy i tańszy niż kabel Apple. Jeden z naszych testerów chwalił go, mówiąc, że jego gumowa obudowa jest solidniejsza niż Apple, a plastikowe obudowy łączące metalowe złącza z kablem są tak skonstruowane, aby wytrzymać zginanie i strzępienie.

Jeśli chodzi o wtyczkę, Aukey 18W Power Delivery Wall Charger (PA-Y18) jest tylko trochę większa od prostokątnej ładowarki Apple (nawet w kolorze białym), ale ładuje się dwa razy szybciej i kosztuje tyle samo. Jest to najlepsza opcja w naszym przewodniku po najlepszych przewodowych szybkich ładowarkach do ładowania pojedynczego telefonu z maksymalną prędkością. Jest ona również w stanie naładować dowolny iPad non-Pro z maksymalną prędkością.

Szybkie ładowanie iPada Pro

Apple zawiera kabel USB-C do USB-C z obecnymi 11-calowymi i 12,9-calowymi modelami iPad Pro, ale oba tablety są dostarczane z 18-watową ładowarką. Aby uzyskać lepsze prędkości ładowania, należy uaktualnić do 45-watowej ładowarki, takiej jak ZMI Turbo 45W Wall Charger. To nasz wybór dla najlepszej ładowarki iPad Pro z naszego przewodnika do najlepszych USB-C i ładowarek do MacBooków. Podczas testów, to więcej niż podwoiła prędkość ładowania, że Apple 18-watowa ładowarka pod warunkiem.

Ładuj dwa urządzenia jednocześnie, w tym MacBooka

Dwa porty są lepsze niż jeden, zwłaszcza jeśli trzeba ładować dwa urządzenia jednocześnie. Dwuportowy, 30-watowy Anker PowerPort II PD, najlepszy wybór z naszego przewodowego przewodnika po szybkich ładowarkach, ma jeden port USB-C i jeden standardowy port USB. Jego port USB-C umożliwia szybkie ładowanie iPhone'a 8 lub nowszego z maksymalną szybkością (ponad dwukrotnie większą niż prędkość ładowarki, którą posiada Apple). Może nawet ładować z pełną prędkością 12-calowego MacBooka lub 13-calowego MacBooka Air 2018. Drugi, standardowy port USB umożliwia ładowanie urządzenia z systemem iOS, które nie obsługuje funkcji szybkiego ładowania (takiego jak iPad, iPad Air lub iPad Mini) z maksymalną szybkością.