7 sposobów na rozwiązanie problemu z komunikatem WhatsApp "Backup Couldn't Complete" na telefonie iPhone

image

Czy napotkałeś ten problem podczas tworzenia kopii zapasowej aplikacji WhatsApp na telefonie iPhone? Cóż, powodów może być wiele, np. problem z przechowywaniem danych w iCloud lub uszkodzona ostatnia kopia zapasowa. Możesz jednak wypróbować kilka poprawek, aby rozwiązać wszystkie te problemy na swoim iPhonie. Tak więc, bez dalszych ceregieli, zacznijmy od sposobów naprawienia błędu "nie można było ukończyć tworzenia kopii zapasowej" w WhatsApp na iPhonie.

Przeczytaj także | 2 sposoby na przeniesienie aplikacji WhatsApp z Androida na iPhone'a

Naprawianie błędu "nie można utworzyć pełnej kopii zapasowej" w aplikacji WhatsApp na telefonie iPhone

Spis treści

 • Napraw Nie można ukończyć tworzenia kopii zapasowej aplikacji WhatsApp na telefonie iPhone
  • Zrestartuj swój telefon
  • Zaktualizuj aplikację WhatsApp
  • Sprawdź swoją sieć
  • Resetuj ustawienia sieciowe
  • Wyłączanie dużych filmów z kopii zapasowej
  • Sprawdź pamięć masową iCloud
  • Usuń poprzednią kopię zapasową iCloud

Jeśli więc kopia zapasowa aplikacji WhatsApp utknęła na telefonie iPhone, oto możliwe rozwiązania, których możesz spróbować, a także omówimy kilka innych wskazówek, które pomogą Ci dokończyć tworzenie kopii zapasowej.

Zrestartuj telefon

Czasami ponowne uruchomienie iPhone'a usuwa większość nieznanych błędów i usterek. Dlatego jeśli kopia zapasowa WhatsApp utknęła w połowie, spróbuj ponownie uruchomić iPhone'a, naciskając jednocześnie przycisk zmniejszania głośności i przycisk zasilania.

Po ponownym uruchomieniu telefonu otwórz aplikację WhatsApp i spróbuj ponownie utworzyć kopię zapasową. Jeśli to nie rozwiąże problemu, możesz przejść do następnych czynności.

Aktualizowanie aplikacji WhatsApp

WhatsApp to jedna z tych aplikacji, która co jakiś czas aktualizuje się o nowe funkcje. Czasami te aktualizacje oprogramowania aplikacji dla systemów iOS i Android zawierają tylko poprawki niektórych błędów, dlatego każda aktualizacja jest ważna, a kopia zapasowa aplikacji WhatsApp może również nie zostać ukończona z powodu błędu, który można naprawić za pomocą aktualizacji.

Otwórz App Store na swoim urządzeniu i przejdź do sekcji nadchodzące aktualizacje, a następnie zaktualizuj aplikację do najnowszej wersji przed wykonaniem kopii zapasowej.

Sprawdź swoją sieć

Jak być może już wiesz, kopie zapasowe aplikacji WhatsApp mają przeważnie duży rozmiar, ponieważ zawierają zdjęcia i filmy z czatów. Dlatego do udanego wykonania kopii zapasowej potrzebne jest stabilne i szybkie połączenie sieciowe. Przed rozpoczęciem tworzenia kopii zapasowej upewnij się, że jesteś podłączony do szybkiej sieci WiFi lub sieci komórkowej.

Resetowanie ustawień sieciowych

Czasami resetowanie ustawień sieciowych może również rozwiązać problemy związane z siecią na dowolnym telefonie iPhone, ponieważ przywraca wszystkie ustawienia do wartości domyślnych. Jeśli więc kopia zapasowa aplikacji WhatsApp utknęła w połowie, możesz spróbować zresetować ustawienia sieciowe na telefonie iPhone, oto jak to zrobić.

1. Otwórz aplikację Ustawienia na telefonie iPhone.

2. Przejdź do Ogólne i stuknij w Przenieś lub zresetuj iPhone'a.

3. Na następnej stronie stuknij w Resetuj.

4. Teraz stuknij w Resetuj ustawienia sieciowe.

Wpisz swój kod dostępu, a ustawienia sieciowe zostaną zresetowane.

Wykluczanie dużych filmów z kopii zapasowej

Jeśli kopia zapasowa nadal nie została utworzona, możesz spróbować zmniejszyć jej rozmiar. Ponieważ większość z nas otrzymuje na WhatsApp wiele materiałów multimedialnych, co zwiększa rozmiar kopii zapasowej. WhatsApp daje nam możliwość wykluczenia filmów z kopii zapasowej. Oto jak to zrobić na swoim telefonie:

1. Otwórz aplikację WhatsApp na telefonie iPhone.

2. Przejdź do Ustawień i stuknij w Czat.

3. Teraz wybierz Kopia zapasowa czatu i wyłącz przełącznik obok opcji Uwzględniaj filmy.

To wszystko, teraz tylko zdjęcia i teksty będą zapisywane w kopii zapasowej i może to zadziała w Twoim przypadku.

Sprawdzanie pamięci masowej iCloud

Firma Apple oferuje opcję tworzenia kopii zapasowej w usłudze iCloud dla aplikacji WhatsApp na telefonie iPhone. Ponieważ Apple oferuje użytkownikom iPhone'a tylko 5 GB bezpłatnej pamięci do tworzenia kopii zapasowych danych, problem z pamięcią masową może być głównym powodem zablokowania kopii zapasowej. Możesz więc sprawdzić, czy nie masz zbyt mało miejsca w usłudze iCloud, aby wykonać kopię zapasową aplikacji WhatsApp.

1. Otwórz aplikację Ustawienia w telefonie.

2. Stuknij w nazwę swojego profilu u góry.

3. Następnie wybierz opcję iCloud, a zobaczysz swoją pozostałą pamięć masową iCloud.

Jeśli jest ona mniejsza niż rozmiar kopii zapasowej aplikacji WhatsApp, nie możesz dokończyć tworzenia kopii zapasowej, chyba że wyczyścisz trochę pamięci lub wykupisz plan iCloud+ od firmy Apple.

Usuwanie poprzedniej kopii zapasowej iCloud

Czasami zdarza się, że w chmurze iCloud jest już utworzona stara kopia zapasowa, która jest wadliwa, dlatego możesz ją usunąć, aby ponownie utworzyć kopię zapasową aplikacji WhatsApp. Oto, jak usunąć starą kopię zapasową z iCloud:

1. Otwórz aplikację Ustawienia na iPhonie i stuknij w swój profil.

2. Teraz stuknij w iCloud i na następnej stronie stuknij w Zarządzaj przechowywaniem.

3. Wybierz Kopie zapasowe, a następnie stuknij w nazwę swojego urządzenia.

4. Na następnej stronie kliknij WhatsApp z listy aplikacji i wyłącz przełącznik.

5. W wyskakującym okienku wybierz "Wyłącz i usuń".

To wszystko. W ten sposób zostanie usunięta poprzednia kopia zapasowa WhatsApp, jednak aby rozpocząć tworzenie kopii zapasowej od nowa, trzeba będzie ponownie włączyć WhatsApp.

Teraz otwórz ponownie aplikację WhatsApp, przejdź do Ustawień i wybierz opcję Czat, a następnie Kopia zapasowa czatu, aby ponownie rozpocząć proces tworzenia kopii zapasowej. Miejmy nadzieję, że to rozwiąże Twój problem.

Tak więc są to rozwiązania problemu z nieukończeniem tworzenia kopii zapasowej aplikacji WhatsApp na telefonie iPhone. Więcej porad i wskazówek dotyczących systemu iOS znajdziesz na naszej stronie!

Możesz też śledzić nasze najnowsze informacje technologiczne w Google News, a po porady i wskazówki, recenzje smartfonów i gadżetów dołączyć do Grupy Telegram GadgetsToUse lub subskrybować kanał GadgetsToUse Youtube.