7 łatwych kroków, aby ukryć aplikacje w niewidocznym folderze na iPhonie lub iPadzie

image

Previous Best Tech Gadgets for Geeks Next ' Quick Methods to Erase your iPhone's Data and Make it New before you sell it

Powiązane posty Top 10 Przydatne gadżety w życiu codziennym Wszystko, co musisz wiedzieć o ołówku Apple Jak zakorzenić telefon z systemem Android

Masz już dość ludzi wścibskich w Twoim iPhone'ie i grzebiących w nim? Jeśli tak, to nie ma się czym martwić. Możesz teraz ukrywać aplikacje w niewidocznym folderze na iPhonie lub iPadzie.

Posiadanie iPhone'a może być ekscytujące, ale posiadanie przyjaciół i rodziny, którzy ciągle bawią się Twoim telefonem, to ból głowy.

Niektóre aplikacje, które zawierają prywatne informacje, takie jak aplikacje bankowe, a nawet takie, które są przeznaczone do osobistego użytku, np. aplikacje randkowe, zawsze są pewne rzeczy, które chcesz zachować dla siebie.

Pewnie zastanawiasz się, jak możesz to zrobić. Cóż, mam cię na oku. Stosując się do kilku sztuczek i wskazówek, możesz zachować swoje treści w tajemnicy. Więc, jeśli nie chcesz dzielić się rzeczami z innymi, możesz zrobić folder i ukryć w nim swoje aplikacje.

Aby to zrobić, po prostu kontynuuj pracę nad tym artykułem. Wyjaśnię ci wszystko, co musisz wiedzieć o ukrywaniu swoich aplikacji bezpośrednio na ekranie głównym i chronieniu ich przed innymi.

Don't Miss: The Best Ever Solution to Speed Up, Clean Up and Revive Your iPhone

Szybkie kroki w celu ukrycia aplikacji w niewidocznym folderze na telefonie iPhone lub iPadzie

Możesz utworzyć folder i ukryć aplikacje w niewidocznym folderze, aby zachować je w tajemnicy. Jest to bardzo proste i możesz to zrobić w ciągu zaledwie kilku minut. Wystarczy wykonać te szybkie kroki i stworzyć swój własny, niewidoczny folder na telefonie iPhone lub iPadzie.

1. Wybierz swój kolor tapety

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to zmienić tapetę swojego iPhone'a lub iPada. Będziesz musiał użyć albo szarej, albo białej tapety. Te jednobarwne, kolorowe tapety pozwolą cieniowi folderu wtopić się w tło i nie będą już widoczne.

Żadna z szarych lub białych tapet nie będzie działać; muszą mieć określone odcienie. Te dwie tapety można pobrać z poniższych linków.

  • Grey Wallpaper Pobierz białą tapetę Pobierz

Wystarczy ustawić solidne tapety na ekranie głównym iPhone'a. Jeśli więc na ekranie blokady telefonu masz zdjęcie lub inną tapetę, możesz ją tam zatrzymać.

2. Ustaw przejrzystość na swoim urządzeniu

Przed ustawieniem nowej tapety jako tła należy ustawić przezroczystość iPhone'a lub iPada. Aby to zrobić, przejdź do sekcji Ustawienia. Teraz przejdź do General > Accessibility > Increase Contrast.

Jeśli jako tło używasz stałego koloru szarego, włącz funkcję Zmniejsz przezroczystość.

Jeśli jako tło używasz białego koloru, wyłącz opcję Zmniejsz przezroczystość.

3.Ustawić tapetę na ekranie głównym.

Po ustawieniu przezroczystości na urządzeniu jesteś teraz gotowy do ustawienia tapety. Aby to zrobić, przejdź do sekcji Ustawienia. Dotknij tapetę> Wybierz nową tapetę. Tutaj znajdziesz szarą lub białą tapetę, którą pobrałeś w folderze All Photos. Wybierz tapetę i dotknij opcji Użyj jako tapetę.

Wystarczy ustawić ją jako swój ekran główny. Nie ma potrzeby zmiany ustawień perspektywy ani niczego innego.

Teraz, po powrocie na ekran główny, zobaczysz, że wszystkie foldery i stacja dokująca są teraz niewidoczne. Wtapiają się one w tło dzięki kolorowi tapety.

Jeśli dotarłeś tak daleko, teraz nadszedł czas, aby usunąć nazwę folderu i utworzyć kilka niewidocznych folderów.

4. Usuń nazwy folderów

Aby uczynić te foldery niewidocznymi, należy również usunąć ich nazwę. Aby upewnić się, że Twój folder jest niewidoczny, skopiuj puste miejsce między nawiasami znajdującymi się w tym tweecie Apple Hacks.

Następnie przejdź do ekranu głównego i edytuj nazwę folderu, wklejając to skopiowane puste miejsce. Naciśnij przycisk Ekran główny, aby go zapisać.

Teraz masz bezimienny folder, który jest połączony w tle. Możesz powtórzyć tę metodę dla tylu folderów, ile chcesz usunąć ich etykiety.

Po wykonaniu tej czynności na ekranie głównym pojawią się foldery, ale nie ich nazwy. Możesz teraz przejść dalej, aby uczynić te foldery niewidocznymi.

5. Zainstaluj Ikony aplikacji za darmo

Następnym krokiem jest utworzenie pustych ikon, które mogą wtopić się w kolor tła. Aby to osiągnąć, potrzebna będzie aplikacja App Icons Free. Aby zainstalować tę aplikację z App Store na Twoim iPhone'ie lub iPadzie, skorzystaj z poniższego łącza.

Pobierz ikony aplikacji

Po zainstalowaniu aplikacji App Icons Free, możesz teraz przejść do tworzenia niewidocznych ikon dla swoich aplikacji.

6.Tworzenie niewidocznej ikony

Aby utworzyć niewidoczne ikony, otwórz zainstalowaną aplikację. Dotknij przycisku Utwórz ikonę, a następnie wybierz opcję "Przejdź do łącza". Teraz wybierz Zdjęcie.

Wybierz szarą lub białą tapetę, którą pobrałeś. Aplikacja Icons Free poprosi Cię o podanie adresu URL. Wpisz przedział czasowy, w którym jest napisane "Wpisz adres URL" i dotknij przycisku "Zainstaluj". Teraz, dotknij Install ponownie, aby przejść dalej.

Ta aplikacja przekieruje Cię teraz do nowej strony w Safari i pokaże, w jaki sposób możesz wyeksportować ikonę na swój ekran główny. Dotknij przycisku Udostępnij na dole ekranu, a następnie dotknij przycisku "Dodaj do ekranu głównego".

Po wyświetleniu monitu o dodanie nazwy ikony, możesz wpisać dowolną wartość w polu "Przejdź do łącza". Aby wszystko było proste, zalecam użycie kropki zamiast tekstu.

Dotknij przycisku "Dodaj", gdy skończysz. Teraz, przejdź do ekranu głównego. Zobaczysz, że Twoja ikonka aplikacji jest połączona z szarą lub białą tapetą w tle. Na początku możesz nie być w stanie jej zauważyć, ale jeśli przyjrzysz się uważnie, zobaczysz etykietę kropki na niewidocznej ikonie.

7. Tworzenie "niewidzialnego" folderu

Jedyne co pozostało do zrobienia, to stworzenie niewidocznego folderu. Jak wiesz, aby utworzyć folder, trzeba będzie przeciągnąć jedną aplikację na drugą. Po utworzeniu nowego folderu, dodaj wszystkie aplikacje, które chcesz ukryć wraz z aplikacją za pomocą "niewidzialnej ikony".

Teraz przenieś wszystkie aplikacje z widocznymi ikonami na następną stronę folderu, pozostawiając niewidoczną ikonę aplikacji na pierwszej stronie. W ten sposób nie będzie żadnych widocznych ikon w Twoim folderze, gdy będziesz go oglądał z ekranu głównego. Przejdź do ekranu głównego i zobacz go samodzielnie. Twój folder pojawi się na ekranie, ale będzie niewidoczny.

Zawijanie

Gratulacje, teraz możesz łatwo ukryć aplikacje w niewidocznym folderze na swoim iPhone'ie lub iPadzie. Za pomocą tej metody możesz także tworzyć przestrzeń między folderami lub aplikacjami na ekranie głównym.

Czy ta metoda zadziałała dla Ciebie tak, jak chciałeś? Postępuj zgodnie z instrukcją, o której mowa powyżej, i daj nam znać, czy udało Ci się utworzyć niewidoczne foldery w Twoim telefonie iPhone lub iPadzie.