5 Mitów o ładowaniu iPhone'a

image

5 Mitów o ładowaniu iPhone'a

  • Używanie ładowarki bezaplikacyjnej jest niebezpieczne. Mówi się, że ładowanie iPhone'a za pomocą kabli do telefonów komórkowych innych niż Apple może spowodować uszkodzenie urządzenia. To tylko połowa prawdy. Jeśli Twoja ładowarka jest z zaufanej firmy i jest oznaczona jako "Made for iPhone/iPad", to jesteś całkowicie bezpieczny. Po prostu unikaj używania tanich kabli typu knockoff i ładowarek, ponieważ często są one tańsze ze względu na brak mechanizmów bezpieczeństwa w obwodach wewnętrznych. To z powodu takich produktów jak te, które słyszysz o eksplodujących bateriach iPhone i telefonów spontanicznie palących się.
  • Nie używać telefonu podczas ładowania Nie używać telefonu podczas ładowania Ten mit pochodzi z jednego odosobnionego zdarzenia, w którym urządzenie użytkownika iPhone eksplodował. Prawda jest taka, że użytkownik korzystał z ładowarki knockoff, która spowodowała uszkodzenie telefonu. Ładowanie i korzystanie z telefonu w tym samym czasie nie jest z natury rzeczy niebezpieczne.
  • Nie ładuj telefonu przez noc. Wielu z nas trzyma swoje telefony podłączone na noc, aby obudzić się do w pełni naładowanego urządzenia. Nie powoduje to uszkodzenia telefonu. Twój smartfon jest na tyle inteligentny, że przestaje pobierać energię ze źródła zasilania, gdy jest w pełni naładowany. Telefon może pozostać podłączony do zasilania nawet wtedy, gdy nie jest już naładowany.
  • Nie możesz używać ładowarki do iPada w telefonie iPhone. W rzeczywistości, można naładować iPhone 6 w połowie czasu, gdy używasz 12-watowej ładowarki do iPada, w przeciwieństwie do ładowarki 5-watowej, która jest dołączona do telefonu.
  • Nigdy nie musisz wyłączać swojego iPhone'a. W rzeczywistości nie jest to prawdą. Większość z nas nigdy nie wyłącza naszych telefonów, i choć nie jest to najgorsza rzecz na świecie, to nie pomaga baterii telefonu w ogóle. Według Geniuszy Apple, wyłączanie telefonu od czasu do czasu może przyczynić się do poprawy żywotności baterii.

Uszkodzone i postrzępione kable mogą stanowić zagrożenie pożarowe. W rzeczywistości, w 2008 roku, w wyniku awarii elektrycznych lub wadliwego działania, w domu doszło do 53 600 pożarów. Dlatego właśnie konserwacja kabli jest tak ważna. Smartfony mają zazwyczaj około dwóch lat życia, ale można to skrócić, nie dbając o kable telefonów komórkowych.