3 sposoby na wyłączenie widoku podzielonego ekranu w Safari na iPadzie

image

System iPadOS jest wyposażony w funkcję Podzielonego ekranu, która umożliwia użytkownikom wielozadaniowość między różnymi aplikacjami. W przeglądarce Safari możesz używać funkcji Podzielonego widoku do jednoczesnego przeglądania dwóch stron WWW lub równoległego korzystania z innej aplikacji na iPadzie. Ponieważ funkcję tę można łatwo włączyć, całkiem normalne jest przypadkowe otwarcie okna wielookienkowego, co powoduje zmianę rozmiaru okna Safari lub wyświetlanie go tylko na połowie ekranu. Dla tych, którzy chcą się tego pozbyć, poniżej znajdziesz sposób na wyłączenie widoku podzielonego ekranu w przeglądarce Safari na iPadzie.

Powiązane | 3 sposoby na zamykanie kart w Safari na iPadzie lub zarządzanie nimi

Wyłączanie widoku podzielonego ekranu w przeglądarce Safari na iPadzie z systemem iPadOS 15

Spis treści

 • Wyłączanie widoku podzielonego ekranu w Safari na iPadzie z systemem iPadOS 15
  • Metoda 1- Zamknij podzielony widok Safari za pomocą przycisków wielozadaniowości
  • Metoda 2- Przeciągnij dzielnik widoku
  • Metoda 3- Scal wszystkie okna, aby zamknąć podzielony ekran
  • Bonus - zamknij Podzieloną kartę Safari z menu Ostatnie aplikacje
  • Unikaj przypadkowego otwierania Split Screen na iPadzie
 • Pozbądź się podzielonego ekranu w Safari na iPadzie

Split View w Safari na iPadzie można otworzyć na trzy różne sposoby:

 • Długie naciśnięcie przycisku Okno i wybranie opcji Nowe okno w widoku podzielonym.
 • LUB użyć przycisku multitaskingu (...) u góry ekranu.
 • LUB przeciągnij i upuść łącze do lewej lub prawej krawędzi ekranu.

Powoduje to, że ludzie mogą przypadkowo przełączyć tryb wielookienkowy podczas przesuwania palcem po przeglądarce. Jeśli więc zastanawiasz się, dlaczego w Safari masz dwie różne karty na tym samym ekranie, to jest to wina Split Screen.

Istnieje kilka sposobów na zamknięcie widoku Rozdzielonego ekranu, które przedstawiono poniżej. Wszystkie kroki zostały wypróbowane na iPadzie Air z najnowszym systemem iPadOS 15.1.

Metoda 1- Zamykanie podzielonego widoku Safari za pomocą przycisków wielozadaniowości

Najprostszym sposobem na zamknięcie Podzielonego widoku w przeglądarce Safari jest użycie przycisków wielozadaniowości, jak poniżej:

 1. Trzymaj iPada w trybie poziomym lub pionowym.
 2. Stuknij przycisk wielozadaniowości (trzy kropki) u góry karty, która ma pozostać otwarta.
 3. Kliknij w tryb pełnoekranowy, jak pokazano na zrzucie ekranu.
 4. Druga karta zostanie zamknięta, a Ty powrócisz do normalnego widoku w Safari.

Metoda 2- Przeciągnij dzielnik widoku podzielonego

W trybie Podzielony widok dwie karty w przeglądarce Safari są przedzielone paskiem. Możesz przeciągnąć pasek, aby zmienić rozmiar jednego z okien, a także wyjść z trybu Podzielonego ekranu.

W tym celu przeciągnij pasek dzielący na dowolną stronę ekranu. Jeśli chcesz zachować kartę po lewej stronie, przeciągnij pasek do prawej krawędzi ekranu. Jeśli chcesz zachować kartę po prawej stronie, przeciągnij pasek do lewej krawędzi ekranu iPada.

Druga karta zostanie automatycznie zamknięta, a Ty powrócisz do normalnego widoku jednego okna w przeglądarce Safari.

Metoda 3- Scal wszystkie okna, aby zamknąć podzielony ekran

Innym sposobem na wyłączenie widoku podzielonego ekranu w Safari na iPadzie jest scalenie wszystkich okien. Gdy to zrobisz, wszystkie karty zostaną połączone w jedno okno, a Ty będziesz mógł przełączać się między nimi pojedynczo.

 1. W dowolnej z otwartych kart naciśnij i przytrzymaj przycisk okna w prawym górnym rogu.
 2. Zostanie wyświetlone menu. Wybierz opcję Scal wszystkie okna.
 3. To wszystko. Spowoduje to zamknięcie podzielonego ekranu i połączenie wszystkich otwartych kart w normalnym widoku.

Dodatek - zamknij podzieloną kartę Safari z menu Ostatnie aplikacje

Możesz też zamknąć podzielony widok, usuwając jedną z dwóch kart z menu Ostatnio używane aplikacje. Przesuń palcem w górę na pasku u dołu, aby otworzyć ekran ostatnio używanych aplikacji na iPadzie. Następnie przesuń palcem w górę, aby usunąć kartę, którą chcesz zamknąć w Safari.

Teraz możesz ponownie otworzyć Safari bez okna z dwiema kartami. Nie jest to bezpośrednia metoda, ale opcja dla tych, którzy chcą zamknąć podzielony widok w Safari bez większych kłopotów.

Unikanie przypadkowego otwierania podzielonego ekranu na iPadzie

Aby uniknąć otwierania widoku podzielonego ekranu podczas przeglądania stron WWW w Safari lub innej aplikacji na iPadzie, zwróć uwagę na przycisk z trzema kropkami znajdujący się w środkowej górnej części ekranu. Przypadkowe stuknięcie lub przeciągnięcie tego przycisku spowoduje zmianę rozmiaru okna i widoku.

Pozbądź się podziału ekranu w Safari na iPadzie

Oto kilka szybkich sposobów na wyłączenie lub zamknięcie widoku podzielonego ekranu w przeglądarce Safari na iPadzie. Mam nadzieję, że pomoże Ci to pozbyć się widoku dwóch okien lub półekranu, z którym mogłeś się przypadkowo zetknąć. A co Wy sądzicie o funkcji Podzielonego Widoku na iPadzie? Czy uważasz ją za przydatną? Daj mi znać w komentarzach poniżej. Czekamy na więcej.

Możesz też śledzić nasze najnowsze informacje technologiczne w Google News, a po porady i wskazówki, recenzje smartfonów i gadżetów dołączyć do Grupy Telegram GadgetsToUse lub subskrybować kanał GadgetsToUse Youtube.