10 powodów, które sprawiają, że Samsung Galaxy S10 jest lepszy od One Plus 7 Pro

image

Jesteś zmieszany z Samsung Galaxy S10 i One Plus 7 Pro? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu!

Samsung i One Plus zostały złapane w walce na sztandarowym rynku smartfonów z systemem Android premium od zeszłego roku. Obie marki konkurują poprzez oferowanie innowacyjnych funkcji i jakości premium, aby zjeść większe ciasto udziału w rynku.

W przetargu na wyzwanie już popularny, Samsung Galaxy S10, One Plus 7 Pro został wprowadzony na rynek przez chińskiego producenta smartfonów. Obie oferty wyglądają solidnie w ich własnych środków, jednak podczas naszego porównania, znaleźliśmy 10 istotnych powodów, które sprawiają, że Samsung Galaxy S10 lepiej kupić niż One Plus 7 Pro.

Dowiedzmy się jak.

Samsung Galaxy S10 Vs. One Plus 7 Pro: Spis treści

  • Prawdziwie innowacyjna kamera z możliwością bezprzewodowego ładowania Lżejsza i solidna konstrukcja Najlepsza wydajność w klasie dla graczy Wodoodporna i pyłoszczelna Rozszerzalna pamięć masowa Kuloodporna Bezpieczeństwo Słuchawki Jack 3,5 mm Przegląd

1. Prawdziwa innowacja

Czy to Samsung Galaxy Edge, czy jego najnowsza oferta składanych smartfonów, jeśli chodzi o innowacje, Samsung zawsze pchał kopertę. Samsung Galaxy S10 jest również wyposażony w wiele pierwszych funkcji segmentu, w tym dynamiczny wyświetlacz AMOLED z obsługą HDR 10+, HDR10+ nagrywanie wideo, wyświetlacz ultradźwiękowy skaner linii papilarnych, Dolby Atmos i 64-bitowe wsparcie dla gier, między innymi.

2. Zdolna kamera

Samsung oferuje wiele istotnych korzyści w porównaniu z One Plus w dziale aparatury fotograficznej. Istnieje kilka funkcji, które sprawiają, że aparat jest wszechstronny i lepszy od One Plus 7 Pro, w tym podwójny otwór przysłony, super stabilne nagrywanie filmów, super wolno poruszające się nagrywanie filmów z prędkością 960 klatek na sekundę oraz aparat fotograficzny z autofokusem, który może nagrywać filmy w rozdzielczości 4K. Wszystkie te funkcje są dostępne wyłącznie dla Samsung Galaxy S10.

Specyfikacje sprzętowe aparatu obejmują główny czujnik o rozdzielczości 12 MP z podwójną przysłoną, który inteligentnie przełącza się między f/1,5 a f/2,4, teleobiektyw o rozdzielczości 12 MP i ultraszeroką migawkę o rozdzielczości 16 MP, umożliwiającą robienie szerszych zdjęć przy 123 stopniach.

3. Ładowanie bezprzewodowe

W przeciwieństwie do One Plus 7 Pro, Galaxy S10 oferuje wygodę bezprzewodowego ładowania. Dzięki temu nie ma już zaplątanych przewodów ani uszkodzonych portów ładowania. Dzięki szybkiemu ładowaniu bezprzewodowemu 2.0, można łatwo naładować telefon w ciągu kilku minut.

Dzięki funkcji Wireless PowerShare, użytkownicy smartfonów S10 mogą z łatwością dzielić się mocą smartfonu z innymi kompatybilnymi smartfonami i urządzeniami, które można nosić, takimi jak Galaxy Watch i Galaxy Buds.

4. Lżejsza i solidna konstrukcja

One Plus 7 Pro waży 206 gramów i ma grubość 8 mm. Samsung Galaxy S10 jest znacznie lżejszy przy 157 gramach i cieńszy przy 7,8 mm. Samsung wyposażył flagowy smartfon w Corning Gorilla Glass 6 i One Plus nadal korzysta z usług generacji starego Corning Gorilla Glass 5.

5. Najlepsza w klasie wydajność dla graczy

Samsung Galaxy S10 oferuje wiodące możliwości w zakresie gier. Smartfon jest zasilany silnikiem Unity gaming engine i 64-bitową obsługą gier. S10 oferuje również system chłodzenia w komorze parowej, dzięki któremu maszyna pozostaje chłodna podczas długich godzin intensywnego grania.

6. Odporność na wodę i kurz

Samsung Galaxy S10 wyposażony jest w solidny stopień ochrony IP68, który sprawia, że telefon może przebywać w wodzie o głębokości poniżej 1,5 metra przez 30 minut. Smartfon jest również oceniany jako pyłoszczelny.

Bez oceny IP, OnePlus zawiódł swoich klientów, ponieważ ściśle doradził użytkownikom, aby uniknąć korzystania z telefonu pod wodą.

7. Rozszerzalna pamięć masowa

Samsung Galaxy S10 jest jednym z nielicznych modeli, który oferuje możliwość rozbudowy pamięci masowej o 512 GB za pomocą karty microSD. W smartfonach OnePlus zawsze brakowało rozszerzalnej pamięci masowej.

8. Kuloodporne zabezpieczenia

Galaxy S10 jest wyposażona w pierwszy w segmencie czujnik linii papilarnych, który wykorzystuje ultradźwiękowe fale dźwiękowe do tworzenia map odcisku palca. Dzięki temu jest on bardziej bezpieczny niż optyczny czujnik linii papilarnych obecny w One Plus 7 Pro, który przechwytuje obrazy 2D.

9. Jack 3,5 mm

Niektóre innowacje stają się czasem niedogodnością dla użytkowników smartfonów. Brak gniazda 3,5 mm w programie OnePlus zmusił użytkowników do zakupu pary bezprzewodowych słuchawek dousznych lub noszenia adaptera za każdym razem, gdy planują używać przewodowych słuchawek dousznych. Galaxy S10 nadal oferuje gniazdo 3,5 mm, aby zapewnić swoim użytkownikom wygodne korzystanie z przewodowych słuchawek dousznych.

10. Słuchawki douszne

Samsung Galaxy S10 statków z słuchawkami AKG, które kosztowały około 100 dolarów na rynku detalicznym. Słuchawki oferują prawdziwy bas i szczegółową jakość dźwięku. Ale OnePlus 7 Pro jest dostarczany bez pary słuchawek. Dlatego też, użytkownicy OnePlus'a będą musieli zainwestować sporo w dobrą parę słuchawek.

Samsung Galaxy S10 Vs. Over One Plus 7 Pro: Omówienie

Oto szybki przegląd wszystkich funkcji, które wyróżniają Samsung Galaxy S10.

Winding-Up

Powyższe punkty wyraźnie dają Samsung Galaxy S10 przewagę nad OnePlus 7 Pro.

Te dodatkowe funkcje oferują dużą wartość i zwiększają użyteczność urządzenia. Dlatego też, w tym porównaniu, Galaxy S10 wyraźnie wyłania się jako prawdziwy zwycięzca.

Jeśli jesteś zainteresowany Samsung smartfonów i chcesz kupić jeden, upewnij się, aby sprawdzić tę szczegółową recenzję Samsung Galaxy S10 Plus i dlaczego tak wiele osób nadal wolą go od najnowszej Galaxy S20.